Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

Діяльність депутатів обласної ради

З робочим візитом депутат Сумської обласної ради Олег Бояринцев відвідав ДП «Ямпільський агролісгосп»

Сьогодні, 16 липня, депутат Сумської обласної ради Олег Бояринцев провів  робочу зустріч з колективом комунального підприємтва Сумської обласної ради ДП «Ямпільський агролісгосп», очолюваного Олексієм Котляровим. Участь у зустрічі взяла голова Ямпільської районної ради Ольга Губар.

У ході зустрічі обговорювалися нагальні проблемні питання району, одне з найболючіших - ремонт доріг.

З нагоди Дня бухгалтера Олег Бояринцев привітав та вручив подяку  головному бухгалтеру ДП«Ямпільський агролісгосп» Олені Міщенко.

   

Олег Бояринцев: «Медичні послуги повинні бути доступними»

 

Саме на цьому наголошував депутат Сумської обласної ради Олег Бояринцев під час передачі нового автомобіля Глухівській міжрайонній медико-соціальній експертній комісії.

 

«Створення у Глухові міжрайонної медико-соціальної експертної комісії та забезпечення її роботи значно спрощує для жителів Глухівщини, Кролевецького та Ямпільського районів отримання необхідних документів, зменшує час та відстань для проведення огляду і відвідування засідань комісій. Це правильне рішення, що прийняте місцевим керівництвом, спрямоване на те, щоб створити необхідні умови для зручності, перш за все, людей та фахівців», - зазначає депутат Сумської обласної ради Олег Бояринцев.

З 1 січня цього року в структурі обласного комунального закладу «Сумський обласний центр медико-соціальної експертизи» запрацював новий  підрозділ – Глухівська міжрайонна медико-соціальна експертна комісія. Фахівці комісії працюють на території Глухівського, Кролевецького, Ямпільського районів та охоплюють близько 100 тисяч населення. Тож, поява автомобіля дозволить пришвидшити роботу комісії з огляду, визначення ступеню захворюваності і надання інвалідності.

«Раніше людям з районів, які зараз обслуговує наша комісія, доводилося їздити до Шостки. Звичайно, що це було не зручно та відбирало багато часу і сил. Зараз, ми комісією виїжджаємо в райони, а у випадках, коли людина не може самостійно пересуватися, приїжджаємо і додому», - повідомив керівник Глухівської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії Володимир Лютов.

 

 

За ініціативи Костянтина Товстухи відбулася нарада з питань фінансування оплати праці педагогів Ямпільщини

16 березня 2018 року в залі засідань Будинку Рад за ініціативи депутата Сумської обласної ради Костянтина Товстухи відбулася нарада. У заході взяли участь керівництво району, представники Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації та обласного комітету Профспілки працівників освіти.

Під час зустрічі обговорювалось питання щодо фінансування оплати праці педагогів Ямпільщини.

Костянтин Товстуха у своєму зверненні до учасників заходу наголосив, що на даний час вчителі займають принизливе становище в суспільстві.

Голова Сумської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Осадчий доповів, що надбавка «за престижність педагогічної праці» в семи районах виплачується в розмірі 20 відсотків зарплати, в решті районів – від 10 до 15 відсотків. І тільки в одному, Ямпільському районі – 6 відсотків. Відповідно до чинного законодавства Міністерство освіти і науки України гарантує 30 відсотків надбавки «за престижність педагогічної праці».

Начальник відділу фінансово-ресурсного забезпечення Департаменту освіти та науки Сумської облдержадміністрації Алла Шамрай зазначила, що з 132 класів, які сьогодні наявні в загальноосвітніх навчальних закладах Ямпільського району держава виділяє освітню субвенцію лише на 92 класи. 44 класи не фінансуються, бо в них менше 5 учнів. Міністерство освіти та науки взагалі не розглядає їх, як класи і пропонує районам їх закривати, або утримувати за власний кошт. Як наслідок, ми бачимо, що в Княжицькому НВК на один клас, що фінансується з держбюджету, припадає 8 класів, які не фінансуються. Такі проблеми є практично у всіх сільських закладах, навіть в Свеській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №1 в десятому класі навчається лише 2 учні. При цьому, потреби на утримання одного класу в середньому складають 220 тисяч на місяць, або 2,5 мільйона на рік. Звичайно, що у такій ситуації педагогічним працівникам Ямпільського району не буде вистачати коштів освітньої субвенції з державного бюджету на виплату високої надбавки за престижність.

Голова Ямпільської районної державної адміністрації Ірина Панченко повідомила, що 555,7 тисяч гривень залишку минулорічної освітньої субвенції будуть спрямовані на виплату надбавки за престижність освітянам району. До квітня 2018 року 15 відсотків доплати вчителям за престижність – гарантовані. А далі – не більше 5 відсотків. Очільник району, у своєму виступі зазначила, що тільки в разі оптимізації шкіл району можливе вирішення фінансового питання.

У своєму виступі Костянтин Товстуха ще раз підкреслив свою принципову позицію: він проти «оптимізації» навчальних закладів, яка на нинішньому етапі полягає тільки в одному – повному закритті сільських шкіл.

 

Депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха

провів прийом громадян у Воздвиженському

9 лютого в приміщенні Воздвиженської сільської ради за участю сільського голови Миколи Козюлі депутат  Сумської обласної ради Костянтин Товстуха провів прийом громадян.

На зустріч до депутата Сумської обласної ради кожен поспішав з наболілим.

Депутат сільської ради, підприємець Олександр Бойчунь та мешканка села Віра Некрасова підняли питання стосовно ремонту дороги та зазначили, що вже півроку як до Воздвиженська не ходить маршрутний автобус через неможливість проїхати розбитою дорогою від зупинки на обласному шляху до центра села. Через це мешканці села вимушені пішки, у морози, сніги та дощі долати 6 кілометрів дороги, щоб дістатися до траси.

Костянтин Товстуха розповів, що така ж проблема стояла і перед мешканцями Княжич і Микитівки. Завдяки спільним зусиллям, спів фінансуванню, неодноразовим зустрічам депутатів, сільських голів з керівництвом облавтодору, керівництвом обласної ради та завдяки зверненням до голови Сумської обласної адміністрації проблему було вирішено. Дорогу від Княжич до кордону зі Свесою та Орлівкою  відремонтовано.

Також, щоб не залежати від прямих перевізників, завдяки спільним зусиллям районної ради, голів сільських рад та депутатів всіх рівнів - виділяються кошти на придбання автобуса для громади Княжич.

Підбивши підсумок, Костянтин Товстуха зазначив, що візьме на контроль дане питання, яке потребує великих зусиль для успішного вирішення і наголосив на необхідності ефективної плідної праці з боку посадових осіб Ямпільської районної державної адміністрації, до компетенції яких віднесено питання автобусного сполучення.

Цього ж дня народний обранець зустрівся з вчителями. Працівники школи озвучили проблеми щодо підвозу учнів, зменшення доплат за престижність праці, відсутність належного комп’ютерного обладнання.

На прийомі у депутата побула Галина Миколаївна Тимошенко, яка висловила слова вдячності за посильну допомогу її донці Тимошенко Юлії, яка тяжко захворіла. Дізнався Костянтин Товстуха про цю біду з листа маленької доньки Юлії – Насті, яка поділилася своїм горем з народним обранцем.

Костянтин Товстуха запевнив, що разом, з молитвою і завдяки спільним зусиллям ми переможемо всі негаразди!

 

Подарунки депутата обласної ради

 

Напередодні новорічних свят депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха разом з головою Дружбівської міської ради Євгеном Харитоновим завітали з подарунками до малечі Дружбівського дошкільного навчального закладу «Сонечко». Костянтин Товстуха вручив 30 сучасних ковдр дітям і побажав солодких снів та міцного здоров’я.

Депутат обласної ради не залишив без новорічних подарунків і вихованців Свеського дошкільного навчального закладу ясла-садок «Берізка». Завідуючій дитячим закладом Ніні Терлецькій вручив сучасний пилосос «Самсунг».

 

Депутат обласної ради  Костянтин Товстуха виконав прохання колективу Свеської селищної лікарні комунального закладу «Ямпільська центральна районна лікарня» і забезпечив хворих постільною білизною, ковдрами, подушками та матрацами. 

Костянтин Товстуха провів зустріч з медичним персоналом селищної лікарні і докладно висвітлив проблеми, що виникли у медичній галузі області, району. Запропонував шляхи їх вирішення.

Завідувач Свеською селищною лікарнею Олена Сенченко від імені всіх  працівників висловила щиру подяку депутату Сумської обласної ради  Костянтину Товстусі за допомогу і підтримку.

 

 

 

Наш депутат слова дотримав-ювілейний сертифікат,

виданий Дружбівській громаді, втілений в життя!

Під час святкування 55 роковин від Дня заснування міста Дружба депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха вручив голові Дружбівської міської ради Євгенові Харитонову сертифікат, на першочергове придбання за кошти з депутатського резерву трьох гральних дитячих майданчиків для потреб усієї, поки що єдиної в районі, громади.

Минуло два місяці, сертифікат, виданий нашим депутатом, набрав чинності. Гральні майданчики були встановлені на місцях, обраних мешканцями Дорошівки, Чуйківки та Дружби.

Встановленням дитячих гральних комплексів керували виконуючі обов’язки старостів Дорошівки Сергій Власов, Чуйківки – Олег Чернов та голова громади, мер міста Дружба – Євген Харитонов.

Євген Іванович Харитонов підкреслив, що в Дружбі це вже третій майданчик встановлений завдячуючи нашому депутатові Костянтину Олександровичу Товстусі, за що діти й батьки кажуть йому щире спасибі.

 

Голова Сумської ОДА Микола Клочко відповів на запит обласного депутата Костянтина Товстухи щодо ремонтк місцевих доріг

Голова Сумської обласної адміністрації Микола Клочко дав відповідь на запит депутата Сумської обласної ради Костянтина Товстухи, щодо ремонту дороги "Ямпіль-Свеса-Марчихина Буда-Княжичі".

 

Завдяки керівництву обласної ради та депутатам на Ямпільщині відремонтовано дорогу

Депутат обласної ради Костянтин Товстуха провів прийом громадян з особистих питань Сказати що у жителів одного з найбільших і одного з найвіддаленіших прикордонних сіл Ямпільщини, Марчихиної-Буди, купа проблем, значить не сказати нічого.

Зранку у кабінеті сільського голови Світлани Нещерет, де депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха разом з головою Ямпільської районної ради Ольгою Губар проводив особистий прийом громадян, тривала атмосфера довіри та відвертої розмови.

Завідувач дитячого садочка ділилася здобутками, надіями і тривогами, що до подальшої долі закладу. Настоятель сільського Іоаннівського храму сподівався на підтримку у питанні підведення електрики до церкви, яке не вирішувалось протягом року, та завдячуючи втручанню Костянтина Товстухи, роботи в цьому напрямку наближаються до завершення. Підтримав народний обранець і прагнення отця Миколая зробити навчання у недільній церковній школі постійними та забезпеченими технічним обладнанням.  Директор сільської школи подякувала обласному обранцю за виділені з депутатського резерву кошти на ремонт класів і попросила не залишати без уваги наступаючий опалювальний сезон. Ще одна селянка просила захисту від свавілля закупівельників молока.  Внаслідок прийому громадян було вирішено питання подальшої долі 80-річної жительки села Ломльонки, яка потребує постійного нагляду…

Майже кожен, хто розмовляв з Костянтином Олександровичем, нарікав на вкрай незадовільний стан місцевих доріг.

Саме з цієї причини приймальний день депутата з  Марчихиної-Буди польовими дорогами, через Княжичі перемістився до Микитівки. Справа в тім, що днями сільські ради Княжич та Микитівки завершили на своїх територіях довгоочікуваний ремонт дороги.

«Ще на початку квітня, - доповів микитівцям Костянтин Товстуха,- ми разом з вашим сільським головою Оленою Ігнащенко, Сергієм Кузьменком, сільським головою Княжич, побували на прийомі у голови обласної ради Володимира Токаря, де під його керівництвом, спільно з  керівником «Сумиоблавтодору», депутатом обласної ради Іваном Романюком, головою районної ради Ольгою Губар виробили спільну стратегію ремонту доріг. Домовилися про співфінансування цієї справи».

Результат  такого ґрунтовного підходу до вирішення проблеми –  є дорога, якою можна нині запускати маршрутний автобус.  А оцінка – оплески селян під час зустрічі на адресу діяльності депутата та своїх очільників, працівників «Сумиоблавтодору». 7 місяців Княжичі та Микитівка були відірвані від автобусного сполучення з райцентром. Нині вже є можливість залучати до роботи автоперевізників.

А от голові Свеської селищної ради Юрію Філонову довелося  почервоніти у відповідь на запитання микитівчан, чому  до Свеси не  ремонтується дорога. У свій час він проігнорував нараду у голови обласної ради, посилаючись на «обов’язковість» ремонту доріг виключно за кошт держави. Нині – може  зупинитися автобусне сполучення на Свесу. І як тоді возити микитівських дітей  до селища на навчання?

«Я бачу, марчихино-будці, княжичани, микитівці, жителі Орлівки, - сказав людям Костянтин Товстуха, - розуміють, що в нинішніх, вкрай складних умовах, треба об’єднувати свої зусилля для ремонту доріг, впорядкування населених пунктів, вирішення комунальних питань. На державну підтримку сподівань мало. Ви показали, що можете здолати будь-які перешкоди!»

На базі комунальної установи Сумської обласної ради Свеський психоневрологічний інтернат відбулося виїзне засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації

У роботі колегії взяв участь депутат Сумської обласної ради, голова постійної комісії з питань спільної власності територіальних громад та приватизації Костянтин Товстуха.

У області таких інтернатів, як Свеський, 11 для дорослих підопічних і 2 дитячих.

Свеський психоневрологічний інтернат обрали базовим для проведення колегії не випадково. За порівняно короткий строк директор закладу Сергій Киркач, а керує ним Сергій Михайлович з листопада 2013 року, зміг, не дивлячись на всі бюрократичні перепони, труднощі, вивести інтернат у число кращих комунальних установ області.

Територія, приміщення інтернату вражають впорядкованістю, чистотою. Інтернат має власне підсобне господарство, 43 гектари сільгоспугідь, тут вирощують свиней, велику рогату худобу, овець для забезпечення підопічних м’ясом  власного виробництва.

Учасникам колегії продемонстрували придбану для підсобного господарства техніку, зокрема,  трактор з необхідними для обробки землі агрегатами.

"Зрозуміло, що без підтримки депутатів Сумської обласної ради Костянтина Товстухи, Олега Бояринцева, народного депутата Андрія Деркача,  директора департаменту соціального захисту населення  Сумської обласної державної адміністрації Михайла Дубровського, - доповів  присутнім на колегії Сергій  Киркач, - ми б не мали того сучасного обладнання, що маємо сьогодні".

Для харчоблоку інтернату при втручанні і  матеріальній  допомозі депутата обласної ради Костянтина Товстухи було придбано нові холодильні шафи.

У пральному цеху нещодавно встановили нову пральну машину на 50 кілограмів, центрифугу та теплову гармату. Обслуговуючий персонал тепер не озирається на стіни, які під час роботи  старих машин хиталися, як під час землетрусу.

Виступаючи під час теоретичної частини колегії директор департаменту соціального захисту населення  Сумської обласної державної адміністрації Михайло Дубровський підкреслив, що не дивлячись на скрутне становище з матеріальним, фінансовим забезпеченням установ і закладів соціального захисту населення області, інтернатних установ, це не повинно позначитися на якості обслуговування підопічних. Неординарний досвід роботи Свеського психоневрологічного інтернату заслуговує на поширення і підтримку.

"На підготовку до зимового періоду, зокрема, на поточні ремонти житлових корпусів, адміністративно-побутових приміщень, харчоблоків, систем холодного  і гарячого водопостачання, центрального опалення, - підкреслив у своєму  виступі Михайло Дубровський, - передбачено виділення коштів з обласного бюджету у сумі 1,1 мільйона гривень".

Звертаючись до присутніх директорів психоневрологічних інтернатів області, депутат Сумської обласної ради, генеральний директор комунального підприємства «Сумиоблагроліс» Костянтин Товстуха наголосив, що йому добре відомі всі труднощі в економічному, матеріальному плані, з якими вони стикаються на місцях.

"Мій досвід  роботи, як депутата, з дирекцією Свеського психоневрологічного інтернату стверджує, що спільними зусиллями можна здолати багато перешкод і знайти правильні виходи зі скрутних становищ. Обіцяю,  жодне звернення з вашого боку, що  заслуговуватиме  на  підтримку, не залишиться без уваги депутатського корпусу, дирекцій агролісгоспів, що знаходяться на територіях районів, де ви працюєте",- наголосив Костянтин Товстуха.

І ще одна цікава родзинка колегії: по завершенню офіційної частини на учасників зборів чекав унікальний концерт.

Справа в тім, що медичний, обслуговуючий персонал Свеського інтернату, у позаробочий час об’єднується в танцювальні, вокальні гуртки. А слава про інтернатівський вокальний  гурт «Калина» вже поширилася далеко за межі Ямпільщини.

 

Депутат обласної ради Костянтин Товстуха

розділив свято останнього дзвоника з учнями шкіл Свеси!

             Свеса уквітчалася до свята останнього дзвоника бузком навколо шкіл, сотнями букетів  в руках школярів та пишними бантиками на дівчатках!

         Зі святом останнього дзвоника учнів, педагогічні колективи обох шкіл рідного для себе селища  привітав генеральний директор ОКАП «Сумиоблагроліс», депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха. Вступаючи перед випускниками, вчителями, всіма школярами «ліцею»,  Костянтин Олександрович сказав: «Сьогодні для Вас звучить останній дзвоник.

Це дзвоник прощання з безхмарним життям, у якому вам допомагали батьки та вчителі.

          Мені випала велика честь вчитися в цій школі і я ніколи не забуду педагогів, які прищепили мені любов не тільки до глибоких знань, а й до малої батьківщини, Свеси, і до великої – України!

           Попереду вас чекають серйозні іспити. Бажаю всім для початку скласти успішно ЗНО, влаштувати старт свого дорослого життя так, як мріяли!

           А ще я вам бажаю, щоб у вас стало сил зробити цей світ кращим, добрішим, щоб у ньому не було місця війні!»

         Костянтин Товстуха вручив директорові Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 «ліцей» Ірині Негрій сертифікат з гарантією виділення коштів з депутатського фонду на придбання музичного обладнання в першочерговому порядку до початку наступного 2017-2018 навчального року.

          Приймаючи хліб-сіль від випускників Свеської спеціалізованої школи №1 І-ІІІ ступенів, Костянтин Товстуха  побажав їм і в подальшому бути активними в громадському житті, постійно поповнювати свій багаж знань сучасними надбаннями науки. А головне – завжди залишатися людьми!

         Лариса Пода, директор школи, подякувала депутатові за повсякчасну матеріальну і моральну підтримку навчального закладу.

 

 

Виїзний семінар-навчання на базі дочірнього підприємства «Ямпільський агролісгосп»  провів генеральний директор ОКАП «Сумиоблагроліс»,  депутат обласної ради Костянтин Товстуха

У семінарі взяли участь керівники, головні спеціалісти всіх дочірних підприємств області, керуючий справами виконавчого апарату Ямпільської районної ради, депутати Ямпільської районної ради.

ДАП «Ямпільський агролісгосп» об’єктом проведення семінару було обрано не випадково. Ось уже кілька років поспіль підприємство є лідером по всіх показниках галузі.

Відкриваючи семінар-навчання, генеральний директор ОКАП «Сумиоблагроліс» наголосив,  все, що робиться на  підприємствах, зокрема, і в ДАП «Ямпільський агролісгосп» - робиться в першу чергу для робітників, їх сімей.

Констянтин Товстуха зазначив, що за останні роки ДАП «Ямпільський агролісгосп» працює стабільно прибутково. Понад сто робітників мають середню заробітну плату близько 6 тисяч гривень. За 2016 рік підприємством виконано всі основні планові виробничо-фінансові  показники. Чистий прибуток склав понад  5 мільйонів гривень. До бюджетів усіх рівнів та фондів  сплачено понад 6,5  мільйонів гривень, у тому числі до місцевих бюджетів - 4,5  мільйона гривень.

Що особливо відзначає діяльність ямпільчан, так це думка про роботу в майбутньому. ДАП«Ямпільський агролісгосп» здійснив капітальні інвестиції в основні засоби виробництва за 2015-2016 роки та за І квартал 2017 року  майже в сумі 7 мільйонів гривень.

Директор «Ямпільського агролісгоспу» Олексій Котляров розповів, що  ще в 2015 році на підприємстві придбали і ввели в експлуатацію сушильну камеру для доведення до євростандартів пиломатеріалу та іншої продукції деревообробки,  провели модернізацію пилорамного цеху, встановили новий верстат. У 2016 році капітально відремонтували всі цехи.

З метою збільшення обсягів переробки деревини, випуску якісної конкурентно-спроможної продукції та подальшої її реалізації на експорт модернізовано виробництво. У капітально відремонтованому цеху встановлено  верстати брусувальні і багатопильні європейських та вітчизняних  виробників.

Учасники заходу  стали свідками урочистого відкриття цеху з перерізанням стрічки. Саме тут планується довести обсяги переробки пиломатеріалу обрізного до 3600 кубічних метрів на рік!

Підбиваючи підсумки семінару генеральний директор ОКАП «Сумиоблагроліс»,  депутат обласної ради Костянтин Товстуха зазначив, що враховуючи заборону на  експорт круглого лісу,  такі цехи дозволять підприємствам нашої галузі збільшити обсяги переробки, стабільно працювати, не скорочуючи чисельність робітників, зберегти робочі місця, своєчасно виплачувати всім заробітну плату.

У галузі тільки з початку року додалося 70 нових робочих місць. Ця цифра чи не красномовніша за всі інші позитивні факти свідчить про вірність обраного шляху у своїй  діяльності керівництвом обласного комунального агропромислового підприємства «Сумиоблагроліс».   

 

На Всесвітній день вишиванки депутат обласної ради Костянтин Товстуха  завітав до найменших шанувальників вишиванки

 

                 На Всесвітній день вишиванки генеральний директор «Сумиагроліс», депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха приїхав у рідне село Орлівку.

Народний обранець відвідав Орлівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад: зустрівся з директором школи Ніною Дворніченко, педагогічним колективом і найменшими вихованцями - майбутніми школярами.

Жоден візит не обходився без подарунків, і цього разу, з нагоди свята –Всесвітнього дня вишиванки, Костянтин Товстуха вручив малюкам солодощі.

 

 

Проблемами школярів та працівників Чуйківської загальноосвітньої школи опікується народний обранець Костянтин Товстуха

На пленарному засіданні шостої сесії Дружбівської міської ради восьмого скликання нещодавно було розглянуто питання «Про створення опорного навчального закладу та припинення шляхом реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів».  

Депутатами міської ради прийнято рішення  про створення опорного закладу - Дружбівський навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад на базі школи №1.

Таким чином, громада має відтепер у структурі освіти одну опорну школу і дві філії: Дружбівську І-ІІІ ступенів та Чуйківську І ступеня.

Зрозуміло, що вчителі сільської школи стурбовані подальшою долею закладу та й своїми власними перспективами. До депутата обласної ради Костянтина Товстухи почали надходити звернення з проханням роз’яснити ситуацію під час відвертої розмови з колективом.

З робочим візитом 25 квітня на чолі народного обранця Костянтина Товстухи завітали до школи Дружбівський міський голова Євген Харитонов та виконучий обов‘язки старости с.Чуйківка, с.Бугор, с.Микитське, та  с.Об’єднане Дружбівської міської ради Олег Чернов.

Для школярів обласний депутат привіз подарунки – солодощі, на що вчителі відреагували оплесками.

А за приємним вступом до зустрічі, настав час відвертих запитань і не менш відвертих відповідей.

У навчальному закладі, говорили виступаючі, навчається зараз 25 учнів і виховується 22 дитини дошкільного віку. З ними постійно працюють 9 вчителів та 2 вихователя. Не враховуючи технічних працівників.

У своєму зверненні до народних обранців директор школи Лариса Євдокименко зазначила, що працівники школи - це люди села, які мають постійну роботу, утримують свої сім’ї і ніяк не можна залишити їх без заробітку на життя.

Костянтин Олександрович запевнив, що створюючи опорну школу в м. Дружба депутати передбачили вирішення цієї проблеми. Хтось з сільських вчителів піде на заслужений відпочинок і його місце займуть молодші колеги. Підвезення дітей до школи у м. Дружба буде організоване стовідсотково, шкільний автобус курсуватиме регулярно, і вчителі матимуть можливість працювати у місті.

Дружбівський міський голова Євген Харитонов зазначив, що у сільській школі є класи, де навчається 2-3 учня, нема 6,7,9 класу. Якість навчання у опорній школі безсумнівно буде вищою. І не тільки тому, що технічна оснащеність (комп’ютеризація, тощо) значно краща, сам процес навчання підтягується в м. Дружба до вищих стандартів, яких вимагає сучасне життя. І все це піде тільки на користь сільським дітям.

Під час зустрічі одна з ветеранів-педагогів звернулася до старости села Олега Чернова з проханням, після її звільнення, перевести молодого вчителя котрого чекає єдине заплановане на школу скорочення. Гуртом погодилися, що це питання під силу вирішити директорові школи.

На завершення зустрічі з вчителями Костянтин Товстуха зазначив, що сільські школи – осередок всього активного життя на селі, його майбутнє. Треба всіма силами боротися за їх збереження та за підтримку сільського вчителя.