Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

Новини місцевих рад та комунальних закладів

 

           Патріотично-історичний екскурс «Покрова – козацька мати»

       Для учнівської молоді у рамках етнографічно-краєзнавчого проекту «Відродження» працівниками Ямпільської центральної районної бібліотеки проведено  патріотично-історичний екскурс «Покрова – козацька мати», який присвятили святам: Покрови Пресвятої Богородиці, Дню українського козацтва і Дню захисника України.

         Про традиції святкування Покрови Пресвятої Богородиці  в Україні, про історію виникнення українського козацтва, яке вважало Божу Матір своєю заступницею та про зовсім молоде  державне свято -  День захисника України         розповіли ведучі заходу Яна Підлісна та Олена Лапенко.

       «Богу - душа, Україні – життя, Честь – для себе» - таку назву мала тематична викладка, де представлено літературу, присвячену захисникам України, яка розповідає про героїчне минуле і сучасне українського війська.

       Учасники заходу переглянули буктрейлер до книги нашої землячки, сумської письменниці, журналістки Алли Акіменко «Герої нашого часу: 19 історій ветеранів АТО».

       Провідний бібліограф Діана Цвілодуб представила презентацію «Тема українського козацтва у творчості Олега Шупляка».  Запрошені мали змогу познайомитися з серією картин з подвійним змістом українського художника Олега Шупляка, який висвітив українське козацтво,  їх патріотизм і героїзм у живописі.

Всеукраїнський день бібліотек

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек з 23 по 30 вересня у бібліотечних закладах району для шанувальників читання відбувся бібліотечний тиждень  «Бібліотека: час змін – час дій!». Це свято не лише для бібліотечних працівників, але й для усіх наших читачів.

У всіх бібліотеках району 30 вересня пройшов День відкритих дверей. Цьогорічні заходи були яскравими та творчими. У центральній районній бібліотеці протягом тижня читачі мали можливість зробити селфі з улюбленою книгою та сфотографуватися у фотозоні «Я люблю читати», де у формі годинника було представлено історичний розвиток Ямпільської центральної районної бібліотеки починаючи з 1885 року. До уваги відвідувачів був презентований колаж «Бібліотекар у романі та на екрані», який розкрив образ бібліотекаря і бібліотеки у творах української і зарубіжної літератури та в художніх фільмах. У книжковому фрімаркеті «Книга за книгу» читачі обмінювали цікаві книги, а книжковий вернісаж  «Чарівний світ книжок  забутих і сучасних» представив до уваги читачів різножанрові літературні цікавинки. Стоп-кадр на підтримку читання «Ямпіль читає!» відбувся 30 вересня  о 12:00 біля селищного годинника. І не дивлячись на дощову погоду, ямпільчани сказали – ТАК читанню!

 

«СіверЕтноФест» відбувся

У минулу п'ятницю представники Ямпільського районного краєзнавчого музею взяли участь у Другому Всеукраїнському фестивалі етнокультури та народних промислів «СіверЕтноФест», організаторами якого були Національний заповідник «Глухів», Центр пам'яткознавства Національної академії наук України і Українського товариства охорони пам'яток історії та культури.

На колоритному заході Ямпільщину представляв «Театр старовинної моди» (керівник – директор Ямпільського районного краєзнавчого музею Олена Тахтай). Через старовинне вбрання учасники дійства знайомили поціновувачів національної автентики та етномистецтва з традиційною культурою поліського краю. Звучали святкові, весільні, застольні пісні (Олексій Лизогуб, вчитель музики Ямпільська загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів №2), проводилися майстер-класи з виготовлення авторських ляльок-мотанок (Інга Полілуєва, практичний психолог, керівник гуртка Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості), гончарства (Григорій Негода, ветеран війни). Галина Залеська, завідуюча Ямпільською районною дитячою біліотекою, вправно демонструвала функціональність таких побутових речей наших предків, як праник та рубель. Експонування ретросвітлин та елементів одягу давали повну картину традиційного костюма першої половини ХХ століття. 

Фестиваль був насичений цікавою програмою, а саме: розміщення етнолокацій та проведення майстрами історичної Чернігово-Сіверщини майстер-класів народних автентичних промислів (гончарства, ковальства, лозоплетіння, різьбярства, ткацтва, килимарства, малярства, витинанки, вишивки тощо); представлення традицій вітчизняного бджолярства; демонстрація технологій національної кухні народів, що населяють територію сіверського регіону; організація виставок-продаж робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва; виступи просто неба творчих вокальних і танцювальних колективів та сольних виконавців.

         Заходи такого роду покликані зберігати та популяризувати національну культурну спадщину, сприяти формуванню загальнонаціональної ідентичності, вчити знати й любити Україну.

 

 

 

Професійний еколенд – нова форма підвищення кваліфікації клубних працівників Ямпільщини

 

Вже третій рік поспіль Ямпільським районним центром культури і дозвілля проводиться підвищення кваліфікації кадрів клубних працівників району. Цьогоріч захід проходив на свіжому повітрі у мальовничому куточку нашого селища в урочищі «Саранов хутір». Як показує практика дана інноваційна форма роботи є найбільш ефективною, так як в невимушеній атмосфері на природі в дружньому колі клубні працівники є більш розкутішими, активними та креативними, що сприяє ефективній роботі та гарному результату.

Організація дозвіллєвої діяльності дітей різних вікових та соціальних категорій в закладах культури - основне питанням еколенду. Присутні мали змогу ознайомитися з теоретичною та практичною стороною даної теми, втіленням інноваційних форм роботи у проведення традиційних заходів. Учасники заходу брали участь у творчому завданні «Настрій культурної команди», театральному тренінгу «Музичний зоопарк», різних танцювальних вправах. Весело та цікаво пройшло практичне заняття «Від задуму до втілення», де учасники кемпінгу розробляли власні квести  в лісових умовах, а потім всі разом їх проходили. А в вечері всі грали в волейбол, відпочивали, співаючи пісні в караоке біля вогнища.

Підводячи підсумки, начальник відділу культури та туризму Олександр Рябуха вручив учасникам семінару сертифікати, Любов Гарбузенко, директор Ямпільського районного центру культури та дозвілля, подякувала всім присутнім за проведену роботу, побажала творчих успіхів та натхнення на майбутнє.

Невимушена атмосфера, в якій проходило навчання, свідчила про те, що всі присутні отримали не лише практичні знання, а й масу позитивних емоцій від проведеного заходу.


ІІ Всеукраїнський фестиваль гумору «Усмішка Полісся»

 

З 01 по 03 липня 2019 року на Сумщині відбулося справжнє свято гумору – ІІ Всеукраїнський фестиваль дитячих та юнацьких команд КВН «Усмішка Полісся».

У ньому взяли участь шість кращих дитячих команд з різних куточків України, а саме: «Дорослі діти» (смт Чорнобай, Черкаська область), «Драйв» (смт Згорани, Волинська область), «5х5» (м. Енергодар, Запорізька область), «Класна робота» (м. Кролевець, Сумська область), «Вата» (м. Охтирка, Сумська область) та наша Ямпільська команда «Гарні діти». Ігри проходили в смт Ямпіль та м. Глухів. Конкурсна програма фестивалю включала візитку «Час мандрівок, час пригод», фото-розминку та домашнє завдання «Твір на вільну тему».

Учасників заходу вітала голова Ямпільської районної ради Ольга Губар. Очільник району зазначила, що вже другий рік поспіль Ямпільщина збирає найкмітливіших дітей України на Всеукраїнському фестивалі «Усмішка Полісся» та побажала глядачам отримати задоволення від виступів команд, а кожній команді – успіху та удачі в здобутті бажаної перемоги.

Рівень заходу засвідчувало журі, до якого запросили завідувача відділу організаційно-масової роботи Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю Валентину Скорик, методиста навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області Інну Кіхтенко, головного ведучого Асоціації «КВН України» – Андрія Купчина і провідних акторів телевізійної команди КВН «7*Я» – Андрія Штанько та Артема Широкого. Ведучою фестивалю була володарка «Золотого мікрофону» фестивалю «ЖАРТ – ПТИЦЯ 2017» Асоціації «КВН України» Альона Черкашенко.

Змагання у винахідливості, кмітливості, умінні дарувати чудовий настрій та викликати посмішки і щирий сміх розпочалось о 12 годині в смт Ямпіль, а ввечері на КВН-щиків ще чекала гра в Глухові. Учасники продемонстрували яскравий гумор та високий рівень сценічної майстерності. За рішенням журі за зайняте І місце нагороджена команда «Драйв» (смт Згорани), за зайняті ІІ місця – команди «Вата» (м. Охтирка) та «Дорослі діти» (смт Чорнобай); за зайняті ІІІ місця – команда «Класна робота» (м. Кролевець) та команда «5х5» (м. Енергодар). За результатами двох ігор ГРАН-ПРІ ІІ Всеукраїнського фестивалю «Усмішка Полісся» виборола команда «Гарні діти», вкотре довівши, що вони майстри своєї справи. Окрім командних нагород кращі гравці всіх команд отримали дипломи кращих акторів.

До речі, зірки КВН Андрій Штанько та Артем Широкий, подарували всім присутнім море незабутніх вражень своїм драйвовим виступом.

Завдяки сприянню народного депутата України Андрія Деркача  Всеукраїнський фестиваль гумору «Усмішка Полісся» проходить вже вдруге.

 

Літературний марафон «У дружбі з книгою»

           У рамках конкурсу професійної майстерності бібліотечних працівників Ямпільщини «Бібліотечний батл: мій захід найкращий»,  бібліотекар Воздвиженської сільської філії Анжела Галушко зі своїм читацьким активом завітала до Орлівської сільської бібліотеки з літературним марафоном «У дружбі з книгою».

Літній час – це гарна можливість створити для дітей яскравий настрій та інтелектуальний відпочинок саме у бібліотеці, де немає спеки, а вітає дух натхнення. Бібліотекар підготувала цікаву програму, яка включала низку різноманітних захоплюючих заходів для юних книгознавців села Орлівки: це і літературні вікторини, і бліц-турнір для капітанів, і веселі конкурси та пізнавальна презентація. Юні книголюби охоче приймали участь у літературному марафоні, проявили кмітливість, показали знання і любов до книг.

За підсумками конкурсів журі визначило найерудованіші читацькі команди Орлівської сільської бібліотеки, які відзначено дипломами та солодощами, а всі присутні отримали яскраві враження та гарний настрій.

 

День Європи у бібліотеках

З метою розширення знань з питань європейської інтеграції, отримання нової інформації про європейські країни у філіях Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи  відбулися заходи з нагоди святкування  Дня Європи.

У центральній районній бібліотеці для широкого загалу користувачів проведено веб-калейдоскоп цікавих фактів «Мистецькі надбання народів Європи», організовано літературну орбіту «Європейські письменники – ювіляри 2019 року» та підготовлено вебліографічний покажчик «Мандруємо Австрією: що варто відвідати».

Читачів Грем’яцької сільської філії зацікавила виставка-екскурсія «Разом з книгою по Європі», на якій представлено цікаву, багатожанрову літературу країн Європи, а в Орлівській філії відбулася віртуальна подорож «Європейська мозаїка». Користувачі Усоцької сільської філії зробили віртуальний екскурс «Пізнаємо Європу разом», де знайомилися з укладом життя, традиціями та обрядами, милувалися чудовими європейськими краєвидами. Багато цікавого та загадкового, що таїть в собі Європа, побачили користувачі Микитівської сільської філії під час інтернет-круїзу «Європа на твоїй долоні». Юні читачі Княжицької сільської філії прийняли активну участь у грі-вікторині «Подорожуємо Європою з героями казок».

 

Ямпільщина святкувала День вишиванки

Сьогодні в рамках Дня вишиванки Ямпільським районним центром культури та дозвілля проведено акцію «Україна – ВИШИВАНКА».

Під час акції малеча і дорослі прикрашали куточки Ямполя яскравими візерунками традиційних кольорів: вишитими і жовто-блакитними стрічками дерева, розмальовували велику вишиванку на асфальті різнокольоровою крейдою, а наймолодші учасники заходу своїми пальчиками намалювали на банері вишиванку яскравими фарбами.

Дякуємо всім, хто долучився до акції. Бо вишиванка – це наш генетичний код та наш оберіг.

 

 

 

 

Ямпільщина пам’ятає

8 травня - день, коли вся країна згадує мужніх воїнів-захисників, які в далекому 45-тому принесли нам перемогу заплативши за неї власним життям.

У цей день на Ямпільщині були проведені заходи з відзначення Дня пам’яті та примирення. В усіх селах та селищах  району люди з квітами в руках, з яскраво-червоними маками біля серця та зі сльозами на очах йшли до меморіалів, пам’ятників, обелісків та братських могил для того, щоб віддати шану всім полеглим в роки Другої світової війни.

9 травня – День Перемоги. День, який у багатьох із нас викликає різні емоції, хтось сумує за своїми рідними, які не повернулися з війни, хтось сумує за ветеранами, яких з кожним роком стає все менше, але кожен точно знає, що це свято зі сльозами на очах, сльозами щастя та гордості за наших дідів і прадідів, які мужньо та самовіддано кували перемогу довгих 6 років, не шкодуючи ні сил, ні життя.

З нагоди Дня Перемоги в районі були проведені мітинги- реквієми, мітинги - концерти, фотовиставки, акції. Ветеранів та дітей війни, які не мали змоги відвідати ці заходи, учасники самодіяльності клубних закладів району вітали по домівках. Приємно, що багато дітей та підлітків долучалися до святкових заходів. Ми пам’ятаємо великий подвиг нашого народу і наше завдання зберегти цю пам'ять на довгі роки.

 

 

             

Пам’ятаємо – перемагаємо!

         Свято Перемоги – особливе свято – величне, вистраждане… Подвиг героїв-переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як і наша безмежна вдячність їм – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю та свободу країн Європи.

          У бібліотеках Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи проведено різнопланові заходи, покликані гідно вшанувати подвиг українського народу,  увічнити пам’ять про загиблих воїнів та жертв війни, а саме – години-вшанування: «Дорогами війни, дорогами Перемоги» - Грем’яцька сільська філія; «Пройшла війна стежками долі» - Орлівська сільська філія; «Дорога подвигу лежить у вічність» - Усоцька сільська філія; «Пам’яті вічний вогонь» - Микитівська сільська філія. У бібліотечних закладах оформлені книжкові виставки-панорами та виставки-реквієми: «Будь славен й пам’ятний в серцях нащадків світлий Перемоги день» - центральна районна бібліотека; «Великій Перемозі присвячується» - Орлівська сільська філія;  «Незгасаючий вогонь безсмертя» - Грем’яцька сільська філія та інші.

         На передодні Дня Перемоги до Ямпільської центральної дитячої бібліотеки запросили юних читачів на історичну розповідь «Доки пам’ятаємо - живемо».

        Бібліотекар Неля Небеська розповіла учням про те, яку дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війну 1939-1945 рр., про найбільші операції та найвизначніші дати Другої світової війни. Познайомила користувачів з традиціями відзначення Дня пам’яті і примирення та Дня Перемоги в різних країнах світу. Діти прослухали інформацію про червоний мак – символ пам’яті полеглих в Україні, який використовується з 2014 року. Бібліотекар провела паралель між минулим та сьогоденням –   згадали 3-х військовослужбовців - наших земляків, загиблих у зоні проведення Операції об’єднаних сил на сході України.

        Всі присутні та відвідувачі бібліотеки мали змогу  ознайомитися з виставкою –  експозицією «Пам’ятаємо – перемагаємо!», при створенні якої були використані краєзнавчі матеріали Ямпільського районного краєзнавчого музею.

На базі Ямпільської центральної районної бібліотеки відбувся тренінг «Зростаємо професійно»

На базі Ямпільської центральної районної бібліотеки відбувся тренінг «Зростаємо професійно» з метою підвищення рівня комунікативних навичок працівників бібліотечних закладів району.

Ведуча тренінгу Інга Полілуєва, кандидат психологічних наук, магістр педагогіки, практичний психолог комунального закладу «Ямпільський районний центр дитячої та юнацької творчості», шляхом проведення практичних вправ та ігрових методів розкрила тему ефективного проведення публічних заходів у бібліотеках системи.

У ході проведення тренінгу учасники вчилися презентувати книги, малювали логотип своєї бібліотеки, виступали з промовами.

 

 Ямпільська центральна районна бібліотека презентувала книгу Алли Акіменко

«Герої нашого часу: 19 історій ветеранів АТО»

У Ямпільській центральній районній бібліотеці для широкої читацької аудиторії відбулася репрезентація книги сумської письменниці Алли Акіменко «Герої нашого часу: 19 історій ветеранів АТО». Ця книга, ініціатором і замовником створення якої стала Сумська обласна державна адміністрація, про тих, хто переміг війну на війні, а потім переміг її в собі вже в мирному житті. 19 історій життя, які об'єднані спільною метою – захистити нашу країну.

У заході взяли участь начальник відділу культури і туризму Ямпільської районної державної адміністрації Олександр Рябуха, Білицький сільський голова Катерина Бояринова, заступник військового комісара-начальник мобілізаційного відділення Ямпільського районного військового комісаріату, майор Ігор Остапенко. Гостем заходу став герой книги, учасник АТО Андрій Косенко – уродженець с. Білиця, який у березні 2014 року потрапив у зону проведення антитерористичної операції.

Ведучі Олена Лапенко та Яна Підлісна ознайомили присутніх з історією написання книги. Учасники мали змогу переглянути буктрейлер на книгу «Герої нашого часу: 19 історій ветеранів АТО». У виданні викладені розповіді про жителів та уродженців Сумської області, які брали участь у боротьбі за свободу та незалежність України на полях неоголошеної війни 2014-2018 років і яким пощастило повернутися до мирного життя.

Виступ героя книги - Андрія Косенка нікого не залишив байдужим. Він розповів про бойові будні, закликав молодь бути патріотами своєї Батьківщини.    

Катерина Бояринова та Ігор Остапенко висловили слова вдячності  Андрію Косенку та всім доблесним українцям, які захищають наше життя.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять наших земляків - В’ячеслава Заболотнього з села Орлівка, Артема Гульцо - уродженця міста Дружба,  Сергія Клочкова з Дорошівки, які віддали своє життя заради нашого світлого майбутнього.

На згадку про зустріч Олександр Рябуха подарував Андрію Косенку книгу та наголосив: «Наш обов’язок дякувати всім, хто став на захист Батьківщини, вони є прикладом для підростаючого покоління. Тому, зараз важливо розповідати про сучасних героїв та видавати такі книги».

Ознайомитися з книгою Алли Акіменко «Герої нашого часу: 19 історій ветеранів АТО» зможе кожен відвідувач Ямпільської  центральної районної бібліотеки та бібліотек філій району.
 

       

На Ямпільщині відбувся фестиваль-конкурс акторської майстерності «Дивосвіт»

 

Яскраві постановки за класичними і авторськими творами, театральні експерименти, дивна атмосфера відвертості, щирості, доброзичливості, взаємовиручки, творчості і натхнення – все це результати V відкритого районного фестивалю-конкурсу акторської майстерності «Дивосвіт», що проходив в Ямпільському районному центрі культури та дозвілля.

         Полинути у світ театру, спробувати себе в ролі актора мали  можливість 30  колективів театральних жанрів та окремих виконавців з різних куточків нашого району.

Конкурсна програма проводилась в двох номінаціях: “Актор-аматор” та “Аматорський театральний колектив” за віковими категоріями від 6 до 17 років включно (шкільний вік) та від 17 років і старше.

          Оцінювало конкурсні виступи журі у складі працівників закладів культури, головою якого був Олександр Рябуха – начальник відділу культури і туризму Ямпільської райдержадміністрації.

            Виступи конкурсантів оцінювалися за 5-ти бальною шкалою у кожній  номінації за наступними критеріями: рівень акторської майстерності та сценічної культури; відповідність сценічного костюму та декорацій тематичному образу твору; художній рівень та відповідність  створення сценічних образів режисерському задуму; музичне та сценічне оформлення.

         Переглянувши конкурсні роботи та врахувавши критерії, журі визначило переможців у кожній з номінацій та вікових категорій.

У номінації «Актор–аматор» вікової  категорії від 6 до 17 років включно перемогу здобули: 

І місце – Катерина Савченко, вихованка студії акторської майстерності «АртОснова» Ямпільського РЦКД, керівник Роман Давиденко;

ІІ місце – Поліна Сокоренко, учениця театрального класу КЗ Ямпільська районна дитяча музична школа, керівник Єлизавета Соларьова;

ІІ місце – Катерина Шевченко, вихованка Свеського Палацу культури, керівник Світлана Рогова;

ІІІ місце – Єва Малєвська, вихованка Білицького сільського клубу, керівник Тетяна Старовойт;

ІІІ місце – Владистав Кузьменко, учень театрального класу КЗ Ямпільська районна дитяча музична школа, керівник Альона Петракова.

У номінації «Аматорський театральний колектив» вікової  категорії від 6 до 17 років включно: 

І місце - колектив учнів театрального класу КЗ Ямпільська районна дитяча музична школа, керівник Єлизавета Соларьова ( фрагмент вистави «Пеппі довга панчоха»);

ІІ місце - колектив учнів театрального класу КЗ Ямпільська районна дитяча музична школа, керівник Єлизавета Соларьова (фрагмент вистави «Муха-Цокотуха»);

ІІІ місце – колектив учнів театрального класу КЗ Ямпільська районна дитяча музична школа, керівник Єлизавета Соларьова, (фрагмент вистави «Як Баба Яга дочок заміж видавала»).

У номінації «Актор – аматор» вікової категорії: від 17 років і старше переможцями стали:

ІІ місце – Дмитро Фесенко, вихованець Білицького сільського клубу, керівник Тетяна Старовойт;

ІІІ місце – Олена Колеснікова, вихованка Усоцького СБК, керівник Наталія Лебедевич;

ІІІ місце – Віктор Шматок, вихованець Усоцького СБК, керівник Наталія Лебедевич.

У номінації «Аматорський театральний колектив» вікової категорії від 17 років і старше перемогу здобули:

І місце – аматорський драматичний гурток «Вишиванка» Княжицького СБК, керівник Ірина Шкондик, (фрагмент вистави «Свадьба в Малиновке»);

ІІ місце – аматорський драматичний колектив Білицького сільського клубу, керівник Тетяна Старовойт (фрагмент вистави «Кайдашева сім’я»);

ІІІ місце – театральний гурток «Жайвір» Чуйковської філії Дружбівського МПК Дружбівської об’єднаної територіальної громади, керівник Ірина Ткаченко (мініатюра «Круїз»).

         Всім учасникам конкурсу вручено дипломи за участь. Переможці нагороджені грамотами та подарунками.

          Глядачі, на деякий час ставши учасниками театрального дійства, отримали величезну насолоду від роботи талановитих аматорів.

           Щирі слова подяки висловлюємо всім керівникам, батькам, учасникам та організаторам п’ятого районного фестивалю-конкурсу акторської майстерності «Дивосвіт».

 

 

 

                            Всеукраїнський тиждень дитячого читання крокує бібліотеками

        У вінок весняних свят гарно вплітається свято - Всеукраїнський тиждень дитячого читання.

       Цього року він проходить під гаслом «Книга відкриває всі світи». Основне завдання для бібліотекарів під час проведення тижня книги – дати молоді максимум інформації з актуальних питань сьогодення, допомогти усвідомити її значення для особистого розвитку, сприяти формуванню інтелектуального потенціалу, вмінню користуватися інформацією. Найголовніше - залучити молоде покоління до читання, домогтися, щоб друковані видання: книга, газета, журнал стали їх постійною потребою.

На початку тижня книги працівники Ямпільської центральної дитячої та центральної районної бібліотек запросили учнівську молодь на захоплюючий квест «Подорож по Книголенду». Бібліоквест – гра нового покоління, де для знайомства з відділами бібліотеки та її довідково-бібліографічним апаратом бібліотекарі використали пошуково-ігрову форму. Щоб здобути перемогу учасникам було потрібно зібрати сім ключів (літературний, загадковий, цифровий, довідковий та інші), виконавши сім різноманітних завдань. Юнаки розгадували загадки на логіку та кмітливість, відгадували авторів та назву творів, показували уміння користуватися книжковим фондом та Інтернетом. Непомітно збіг час змагань, діти на відмінно впоралися із завданнями  і зібрали всі слова відомого вислову: «Знання – це скарб, а книга – ключ до нього».

Всі учасники отримали масу задоволення, заохочувальні призи та ще раз довели, що вони завжди активні, сучасні та кмітливі.

 

ТИЖДЕНЬ ВІДКРИТОГО УРЯДУ

З 11 по 17 березня в Україні проходив Тиждень Відкритого Уряду, що відбувся в рамках участі нашої держави в міжнародній ініціативі «Партнерство «Відкритий Уряд». Протягом Тижня у бібліотеках Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи з підключенням до мережі Інтернет відбулися заходи, присвячені питанням налагодження взаємодії між представниками органів виконавчої влади та громадськості. Партнерами бібліотек стали Ямпільський районний територіальний центр соціального обслуговування та Шосткинське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Сумській області. У рамках тижня проведено наступні заходи: презентація «Бібліотеки – мости до е-урядування»; година інформації «Електронне урядування: проблеми і перспективи»; день інформування «Бібліотека – центр надання соціальних інтернет-послуг: дізнавайся та долучайся». Підготовлено тематичну викладку літератури «Е-уряд: нова форма спілкування з державою».

Фахівці Шостинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Людмила Банник та Ірина Павлюсь надали роз’яснення щодо порядку призначення пенсії, її залежності від страхового стажу та заробітної плати, про можливості дистанційно отримувати послуги через Веб-портал Пенсійного фонду України.

У рамках «Університету третього віку» та проекту «Активне довголіття» працівниками Ямпільської центральної районної бібліотеки у партнерстві з Ямпільським районним територіальним центром соціального обслуговування, з метою правової обізнаності та збереження  активної життєвої  позиції людей золотого віку, проведено годину дозвілля «Пенсійний вік – не завада саморозвитку».  Фахівці бібліотеки розповіли про  низку ініціатив Уряду у сфері забезпечення відкритого та прозорого урядування (електронні послуги, відкриті дані, доступні державні реєстри), а також про використання Інтернет-ресурсів у повсякденному житті.

 

Молодь Ямпільщини обирає здоров’я

13 березня 2019 року на базі Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 пройшов районний етап Всеукраїнського фестивалю – конкурсу «Молодь обирає здоров’я». Саме так називається молодіжний рух, що шириться Україною серед молоді і має на меті формування свідомого ставлення до свого фізичного, психічного і соціального здоров'я. Оскільки, майбутнє кожної держави це її молодь, то можна без перебільшення стверджувати, що здорова молодь - запорука майбутнього успіху України, її благополуччя і процвітання, розвитку, становлення і утвердження у світі. Впевнені в собі, здорові, цілеспрямовані, рішучі, непохитні у своїх намірах молоді люди, мають скласти основу української держави, її цвіт. Вони, необтяжені сумнівами і пороками, зможуть приймати креативні рішення, діяти ефективно і досягати бажаного результату.

 В районному конкурсі взяли участь учні з 9 загальноосвітніх навчальних закладів району. За підсумками журі, перше місце посіла команда «Шанс» Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 «ліцей». Саме вони будуть представляти нашу область 9 квітня 2019 року на обласному етапі фестивалю – конкурсу. Друге місце, з різницею в кілька десятих балів, виборола команда «Не стандарт» Ямпільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, третє - команда «Нealth» Марчихинобудської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Вітаємо переможців і бажаємо успіхів в обласних змаганнях!

Зразковий аматорський ансамбль танцю «Альянс»

 Ямпільського районного центру культури і дозвілля  підкорив «Музичний олімп»

На базі мистецького центру Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, відбувся 5-й Всеукраїнський багатожанровий конкурс мистецтв "МУЗИЧНИЙ ОЛІМП-2019»

Даний  конкурс - це справжнє свято, це - творча атмосфера, це - професійне журі і високий рівень організації.  Учасники мали можливість поділитися творчими надбаннями і заявити про себе, позмагатись за перемогу і просто добре провести час у колі цікавих і творчих людей.

Для участі в конкурсі до Вінниці прибуло багато творчої, обдарованої молоді, які захищали честь своїх селищ, міст та областей у різних видах  мистецтва: інструментальна музика, вокал, хореографія, театральне, циркове мистецтво, театри мод.

У номінації естрадна хореографія, вкотре довів і глядачам, і журі свої неперевершені танцювальні здібності «Альянс» Ямпільського районного центру культури і дозвілля  (керівник Олена Коваленко), виборовши 1 місце у  віковій категорії 7-8 років.      

 Ми вітаємо талановитих діток, їх прекрасного наставника Олену Григорівну з перемогою! Бажаємо  подальших успіхів, нових не менш блискучих переможних номерів. Висловлюємо велику вдячність батькам вихованців «Альянсу», за їх підтримку і активну участь в житті колективу.

Весела Масляна на Ямпільщині

Масляна – традиційне  веселе свято, що дійшло до нас із часів язичництва Київської Русі. Це останній  тиждень перед Великим Постом. Так звана Сирна седмиця. Цей період треба провести у доброму спілкуванні  з ближніми, рідними, пробачити образи і гарно повеселитися.

Наші далекі предки  вважали, що саме в ці дні  пробуджується природа від зимового сну. Тому  вже традиційно саме на тиждень Масляної,коли народ гучно та  весело проводжає зиму і зустрічає весну в Ямпільському районі проходили гуляння в населених пунктах району Імшана, Орлівка, Ямпіль, Антонівка, Гремʹячка та селищі Свеса. 

На жителів та гостей чекали веселі конкурси, ігри, забави, безліч подарунків, гарні концертні номери, а також традиційне спалення Марени. Всі охочі могли вдосталь покуштувати млинців, смачної каші та корисного чаю. Учасники та гості заходів отримали безліч позитивних емоцій, гарних вражень та заряд по-справжньому святкового, весняного настрою.

   

«Зимова ностальгія» вже в минулому

         З 26 грудня 2018 року по 28 лютого 2019 року в Ямпільському районному краєзнавчому музеї проходила виставка «Зимова ностальгія: від традиційного до сучасного», метою якої було ознайомлення відвідувачів із подіями зимової святковості Ямпільщини ХХ-ХХI ст. та викликати відповідні спогади, емоції, відчуття.

        Виставкова експозиція складалася із декількох розділів, а саме: «Новорічне», де традиції святкування Нового року представлялися через призму історії. До уваги глядачів були надані святкові фотографії, вітальні листівки, ялинкові прикраси, дитячі маскарадні костюми. Основу експозиції  «Зимове» становили друковані видання II половини ХХ – початок ХХI ст. (календарі, книги, журнали, листівки). Саме через них розглядалося все зимове, що відбувалося в житті ямпільчан. 

         У музейній залі, де розміщена експозиція «ХХ століття», головний акцент було зроблено на вбранні. Відвідувачам демонструвалася колекція верхнього святкового жіночого одягу минулого століття для того, щоб показати процес його зміни від традиційного до сучасного. Ансамблі старовинних костюмів поєднувалися із атрибутикою циклу зимових свят наших предків.

          Під час роботи виставки «Зимова ностальгія» застосовувалися такі інтерактивні форми, як майстер-класи з виготовлення новорічних прикрас-янголят (психолог ЯРЦДЮТ Інна Полілуєва), різдвяних віночків (заступник директора по роботі з дітьми ЦБС Галина Залеська.

          Експозиційний фрагмент «Побутове. Магаданський будинок в Ямполі» дав поштовх для  ознайомлення зацікавлених з мистецтвом жителів Крайньої Півночі. Зустріч для творчої інтелігенції проводила уродженка м. Магадан Галина Залеська. Всі відвідувачі музею не залишилися байдужими до побаченого, а деякі з них подарували закладу свої сімейні реліквії.

 

 

«СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА – СУЧАСНІ ПОСЛУГИ»

         20 лютого в Ямпільській центральній районній бібліотеці відбувся районний семінар бібліотечних працівників  на тему: «Сучасна бібліотека – сучасні послуги».

Відкрила семінар директор централізованої бібліотечної системи Лариса Погребнова,  яка  у своєму виступі висвітлила діяльність бібліотечних закладів району в 2018 році та окреслила стратегічні орієнтири.

       Фахівцями бібліотечної системи були надані методичні рекомендації та консультації. Людмилою Костюк, провідним бібліотекарем відділу методичної, довідково-бібліографічної та краєзнавчої роботи надані рекомендації на тему: «Сучасні послуги бібліотеки у відповідь до потреб громади». Людмила Прокопець, завідувачка відділом комплектування розповіла про «Нові вимоги до списання літератури, що оприбутковується в дар від видавництв, авторів, читачів та громадських організацій». Галина Залеська, заступник директора проінформувала про «Участь бібліотек філій у Всеукраїнських та обласних конкурсах дитячої творчості та літературних конкурсах».

         Провідний бібліотекар відділу методичної, довідково-бібліографічної та краєзнавчої роботи Людмила Костюк підвела підсумки та зробила аналіз участі філій системи у  районному конкурсі професійної майстерност бібліотечному батлі «Мій захід найкращий». Переможницею визначено Імшанську сільську філію (бібліотекар Лариса Зіміна); ІІ місце посіла Грем’яцька сільська філія (бібліотекар Наталія Цибулько); ІІІ місце розділили Паліївська сільська філія (бібліотекар Олена Гордієнко) та Білицька сільська філія (Наталія Савченко).

 

«Герої сучасності – серед нас»

13 та 15 лютого 2019 року на базі Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості відбувся районний етап обласної краєзнавчої конференції «Герої сучасності – серед нас», який пройшов в два етапи.

У заході взяли участь 11 учнів з 10 загальноосвітніх навчальних закладів району. У своїх виступах учасники конференції представили результати пошукової, благодійної та волонтерської роботи, розкриваючи героїчний поступ наших земляків у сучасному військовому протистоянні на сході України.

За рішенням журі, І місце посів Листопад Максим, учень Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 «ліцей». Саме він представлятиме Ямпільський район на обласній краєзнавчій конференції «Герої сучасності – серед нас». Мороко Аліна, учениця Марчихинобудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Кудін Маргарита, учениця Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 розділили ІІ місце. Учні Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 – Буйволенко Владислава і Мороз Дар’я та учень Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Краснощок Ярослав посіли ІІІ місце.  

Глядацьку аудиторію дуже зворушив виступ Сокоренко Світлани, учениці Степненського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад, яка підготувала розповідь про свого батька - Сокоренка Сергія Олександровича, що зараз перебуває в зоні Операції Об’єднаних Сил.

Пам’ять про наших героїв-захисників буде жити вічно! Тож, Слава Україні – Героям Слава!

 

 

Була у їхньому житті війнаАфганська війна … Довга за часом, жорстока за характером, а ще більше – несправедлива. Вона ніколи не згасне, вона ятрить душу і мозок. 30 років тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160 375 військовослужбовців – вихідців з України, 3 360 - з яких, загинули, 72 – пропали безвісти, 3 560 – стали інвалідами. Ми це пам'ятаємо!

Віддаючи данину поваги тим, хто проявив найвищу силу духу, самовідданість, героїзм, виконуючи бойовий обов'язок та з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану та вшанування учасників бойових дій на території інших держав, працівники  Ямпільської центральної районної та дитячої бібліотек організували для учнівської молоді зустріч-спомин «Були ми там, куди нас кликав час». Захід спрямований на виховання в учнів шанобливого ставлення до ветеранів Афганістану, почуття патріотизму, збереження пам’яті про тяжкі випробування нашого народу. Хвилюючі рядки поезії перегукувалися з піснями «Повертайся живим!», «Салам, бача», кожна з яких  супроводжувалася відео презентацією.

На захід  були запрошені учасники бойових дій у Афганістані Олександр Крекотень та Олександр Скорозвон. Вони поділилися своїми спогадами, з болем в серці згадували ті страшні події, відповідали на запитання. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих в Афганістані та померлих в мирний час.

Гості  побажали присутнім  цінувати державу,  бути мужніми, сильними щоб захистити власний дім від агресії та надалі пам’ятати про Героїв своєї Батьківщини.

Юнаки та дівчата ознайомилися  з книжковою виставкою «Афганістан 1979 - 1989», оформленої до 30-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану.

Районна виставка творчих здобутків юних майстрів народних ремесел

Протягом тижня з 4 по 8 лютого 2019 року в Ямпільському районному Центрі дитячої та юнацької творчості проходила щорічна районна виставка творчих здобутків юних майстрів народних ремесел. Мета якої - збереження, відродження і популяризація традицій народних художніх промислів, декоративного мистецтва та народних ремесел.

У виставці творчих здобутків юних майстрів народних ремесел брали учать учні з 11 загальноосвітніх закладів району.

На виставку було представлено 144 роботи, виконаних у різних техніках і з різних матеріалів: дерева, бісеру, тканини, ниток, паперу тощо.

Відзначено високий рівень робіт, у номінації «композиції з підручного матеріалу», наданих учнями Марчихинобудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів .

Оцінюючи рівень виконання, естетичність і художню завершеність творів, жюрі визначило переможців у кожній номінації. Переможці нагороджені грамотами відділу освіти, молоді та спорту Ямпільської районної державної адміністрації.

Переможцями виставки стали:

номінація «вишивка»:

І місце – Насеннік Дар’я, учениця  Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, вихованка гуртка «Художня вишивка» комунального закладу Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості; Кокоровець Мілєна, учениця Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1,

ІІ місце – Мамедова Людмила та Юсуфова Сусанна учениці Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»,

ІІІ місце – Ошомок Діана, учениця Воздвиженського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад;

номінація «вишивка стрічками»:

І місце – Гриценко Всеволод, учень Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, Хоменко Дарина, учениця Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, вихованці гуртка «Художня вишивка» комунального закладу Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості,

ІІ місце – Рябуха Дана, учениця Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2; Хоменко Вікторія, учениця Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, вихованці гуртка «Художня вишивка» комунального закладу Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості,

ІІІ місце – Кобець Марія, Мазур Іванна та Баклан Марія, учні Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, вихованці гуртка «Художня вишивка» комунального закладу Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості;

номінація «вишивка бісером»:

І місце – Клишкова Яна, учениця Орлівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад; Насеннік Дар’я, учениця Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, вихованка гуртка «Художня вишивка» комунального закладу Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості,

ІІ місце – Нілова Ольга, учениця Дружбівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад,

ІІІ місце – Рябуха Дана, учениця Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2;

номінація «алмазна вишивка»:

І місце – Скоблік Марія, учениця Дружбівської філії Дружбівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад,

ІІ місце – Малевська Єва, учениця Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1;

номінація «в’язання гачком»:

І місце – Логвиненко Дарина, учениця Степненського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад,

ІІ місце – Шафарост Богдана, Склярова Світлана, учениці Імшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів,

ІІІ місце – Бабенко Маргарита, учениця Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»; Гадзевич Валерія, учениця Марчихинобудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

номінація «витинанка»:

ІІІ місце – Шпак Марія, учениця Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2,

номінація «художня обробка дерева»:

І місце – Мороко Максим, учень Марчихинобудської школи І-ІІІ ступенів,

ІІ місце – Чибар Ярослав, учень Марчихинобудської загальноосвітньої школи школи І-ІІІ ступенів; Літвінов Андрій та Ріжко Нікита, учні Шатрищенського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад,

ІІІ місце – Юркова Анна, учениця Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1;

номінація «писанкарство»:

І місце – Шаповалова Софія, учениця Дружбівської філії Дружбівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад,

номінація «ткацтво бісером»:

І місце – Гладій Андрій та Лукашова Надія, учні Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, вихованка гуртка «Бісероплетіння» комунального закладу Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості,

ІІ місце – Гладій Артем, учень Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, вихованець гуртка «Бісероплетіння» комунального закладу Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості,

ІІІ місце – Катерюшина Вікторія, учениця Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, вихованка гуртка «Бісероплетіння» комунального закладу Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості;

номінація «вироби з бісеру з використанням дроту»:

І місце – Котова Святослава, учениця Дружбівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад,

ІІ місце – Позднякова Поліна, учениця Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, вихованка гуртка «Бісероплетіння» комунального закладу Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості;

номінація «прикраси з бісеру»:

І місце – Шеремет Дар’я, учениця Орлівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад,

ІІ місце – Аврамкина Яна, учениця Дружбівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад;

номінація  «композиції з підручного матеріалу»:

І місце – Сиволап Наталія, Мороко Аліна та Бузинна Жанна, учні Марчихинобудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів,

ІІ місце – Малевська Єва, учениця Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1,

ІІІ місце – Фандікова Олеся, учениця Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1;

номінація  «художні вироби з рослинного матеріалу»:

І місце – Буракова Єлизавета, Приведенець Ангеліна та Дрозд Маргарита, учні Степненського навчально-виховного комплексу: загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад,

ІІ місце – Безбородова Єлизавета, учениця Степненського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад;

номінація  «оригамі»:

І місце – Мороко Дар’я, учениця Марчихинобудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів,

ІІ місце – вихованці гуртка «Оригамі», комунального закладу Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості;

номінація  «декупаж»:

І місце – Ворона Анна, учениця Усоцької філії Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2,

ІІ місце – Медведєва Аліна, учениця  Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2,

ІІІ місце – Марущенко Максим, учень Імшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

номінація «Солоне тісто»:

І місце – Остапенко Дарина, учениця Дружбівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад,

ІІ місце – Бояринова Діана, учениця Степненського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад,

ІІІ місце – Шклярова Поліна, учениця, Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

 

 

 

Година пам’яті «Лицарський подвиг під Крутами»

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який став легендою, прикладом жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

 Напередодні 101-ї річниці бою під Крутами, для учнівської молоді, в районній бібліотеці проведено годину пам’яті «Лицарський подвиг під Крутами». Учасники заходу мали можливість відгорнути назад сторінки ХХ-го століття, переглянувши  документальний фільм «Бій під Крутами», в якому передавалась сутність та трагічність тих історичних подій. До заходу підготовлено  книжкову  виставку-реквієм «Крути. Крути…Довік не забути».  

У бібліотеках районної централізованої  бібліотечної системи до цієї дати організовані інформаційно-просвітницькі заходи: уроки історичної пам’яті, патріотичні години, години історичної правди, відео-години, історико-патріотичні бесіди. Усі заходи спрямовані на виховання почуття патріотизму, відданості, любові до Батьківщини  та пам’яті про тих, хто відстоював і відстоює  свободу  і незалежність України.

 

 

«Одна єдина, соборна Україна»

З нагоди Дня Соборності України у бібліотечних закладах району проведено патріотичні заходи. В Ямпільській центральній районній бібліотеці для широкого загалу користувачів підготовлено книжково-ілюстративну виставку «Одна єдина, соборна Україна».

Мета виставки поглибити знання користувачів про історію творення української державності, познайомити з видатними історичними постатями, які виборювали незалежність та соборність України. Також для користувачів у бібліотеках-філіях з доступом до мережі Інтернет було організовано відео-перегляд  документального фільму «Акт Злуки: відтворення історичної правди»  режисера Тараса Каляндрука.

У бібліотеках-філіях до Дня Соборності України проведено тематичні заходи: книжкову викладку «Соборність України – єдність нації!» – Воздвиженська сільська філія, інформаційну годину «Сонце  соборності» - Шатрищенська сільська філія; екскурс в історію «Соборність рідної землі – основа нації й держави» - Орлівська сільська філія; годину історічної правди «Соборність України – сторіччя єдності нації» - Паліївська сільська філія;  «Соборність держави – єднання народу» -  Княжицька сільська філія; інформ-хвилину «І об’єдналися брати - з’єдналась Україна» -  Микитівська та Грем’яцька сільські філії.

Слово "Соборність" включає в собі єдність і згуртованість. Собор душі є в кожному з нас. Одним із головних завдань Собору душі є знати і пам'ятати свою історію. Тож вивчаймо власну історію…

 

 

Участь у фестивалі документального кіно про права людини

Ямпільська центральна районна бібліотека долучилася до ХV  мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «DOCUDAYS UA 2018», який проходить на Сумщині з 01 листопада по 30 грудня. Головна тема цьогорічного кінофестивалю - «Рівні рівності» присвячена суспільним викликам, пов’язаним з поняттям рівності.

Фестиваль проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.

У рамках Всеукраїнського тижня права 12 грудня у читальній залі районної бібліотеки, відбувся показ документального фільму «Явних проявів немає». Це грандіозна робота творчої команди фільму у складі режисера Аліни Горлової, продюсера Марії Берлінської, оператора Олексія Кучми, звукорежисера Василя Явтушенко.

Головна героїня фільму повертається з війни і їй дуже важко адаптуватися до сучасних умов життя. У кінофільмі відображений весь її життєвий шлях: від початку реабілітації до повернення на роботу.

          Після показу відбулося обговорення, в якому учасники заходу висловили свої думки та враження щодо фільму.

Нові проекти Сіверщини

 

        З 8 на 9 грудня 2018 року в м. Глухові вдруге проходив новий історико-культурний проект «Ніч історії Глухова», організатором якого є Національний заповідник «Глухів», куратором - краєзнавець Віра Назарова. Його мета- привернути увагу охочих до історії та культури Сіверщини через інноваційні форми.

        Основою заходу були нестандартні лекції, а проведення їх вночі тільки підсилювали інтерес слухачів до теми. Лекторами проекту були: Олена Тахтай, директор Ямпільського районного краєзнавчого музею, історик, дослідниця матеріальної культури поліського регіону («Народний костюм, як елемент традиційної культури Сіверщини кінця ХІХ - першої половини ХХ століть»); Дмитро Мареєв, кандидат філологічних наук, викладач Національного Глухівського університету ім. О. Довженка («Зміни лексики Східного Полісся середини XX - початку XXI століття»); Леся Іванченко, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Київського Музею книги та друкарства України («Подорож в історію Пречистинської паперової фабрики Кочубеїв»); Юрій Коваленко, завідувач науково-дослідного (просвітницького) відділу Національного заповіднику «Глухів», історик, археолог, дослідник Глухівської історичної топографії («Дослідження усипальниці сім’ї Терещенко в Анастасіївському храмі м. Глухова").

         Місцем проведення заходу організатори обрали глухівське кафе «Гараж», що дало можливість слухачам поєднати пізнавально-інтелектуальні і гастрономічні інтереси.

         Відкрила лекторій  «Ночі» Олена Тахтай, побажавши проекту довгих літ і процвітання. В своєму виступі вона зупинилася на аспектах формування старовинного народного костюма Ямпільщини, його періодизації, території розповсюдження, джерелах вивчення. Представлене автентичне вбрання виявило неабиякий інтерес поціновувачів старожитностей.

         Родзинкою заходу був майстер-клас з виготовлення паперу, який провела Леся Іванченко. А те що, в ньому брав  участь біличанин Володимир Давидов, зробило дійство знаковим, підтвердивши традиції існування паперової фабрики в с.Білиця.

        Історико-культурний проект «Ніч історії Глухова» пройшов успішно, відкрив нові сторінки історії і культури Сіверщини!

 

 «Подорож країнами закону, права і моралі»

           У рамках Всеукраїнського тижня права з 4 по 10 грудня у філіях Ямпільської районної централізованої бібліотечної  системи, проходили різнопланові просвітницькі заходи: правова зустріч «Військова служба:  Законодавство України » - в Ямпільській центральній районній бібліотеці, експрес-гра «Подорож країнами закону, права і моралі» - в Ямпільській центральній районній та дитячій бібліотеці,  година моралі «Захисти себе від ВІЛ» - в Усоцькій філії, година доброго спілкування «Кожна людина неповторна» - в Княжицькій філії; правова інформ - хвилина «Лабіринтами права» - в Орлівській  філії. Організатори заходів мали на меті підвищення рівня правової культури користувачів та профілактику правопорушень.

       10 грудня працівниками  Ямпільської центральної районної та дитячої бібліотек для учнівської молоді була підготовлена та проведена правознавча експрес-гра «Подорож країнами закону, права і моралі». Учасники заходу засвоювали свої права та обов’язки через театралізовано-ігрові конкурси,  вправно відповідаючи на запитання вікторин, тестів та конкурсів.

Учнівська молодь показала відмінні  знання з теорії держави та права, основних обов’язків, прав та свобод громадянина.

 

Бібліобатл «Мій захід найкращий» крокує бібліотеками Ямпільщини

          13 листопада 2018 року  на базі Паліївської сільської філії Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи відбувся бібліобатл «Мій захід найкращий».  

Бібліотекар Білицької сільської філії  Наталія Савченко, разом з читацьким активом  та у  партнерстві з Ямпільським районним краєзнавчим музеєм (директор Олена Тахтай), презентувала  паліївчанам  народознавчу світлицю «Українська хата хустками багата».  Паліївчани гостинно зустріли земляків з Білиці. У вступному слові директор ЦБС Лариса Погребнова зазначила, що в бібліотеках- філіях  системи щороку проходять професійні конкурси. Цьогорічний конкурс професійної майстерності  «Бібліотечний батл: мій захід найкращий» започатковано вперше, в ньому беруть участь чотири бібліотеки району: Імшанська, Грем’яцька , Білицька та Паліївська.  Відмінністю від попередніх конкурсів є проведення масового заходу в бібліотеці-спарринг-партнера.

         Складовою заходу була презентація Ямпільського районного краєзнавчого музею «Жіноча хустка – містичний оберіг», яка розкривала значення хустини в житті українського жіноцтва  та різноманітні манери хусткування .

          Директор музею Олена Тахтай розповіла про перші жіночі головні убори на теренах України — намітки, висвітлила традиції зав’язування  хусток у різних регіонах Сумщини та провела яскравий майстер- клас з  вив’язки хусток, характерних для Східного Полісся. Також  продемонструвала два види вив’язки хустки Західного Полісся і Гуцульщини.  Моделлю для хускування була Галина Залеська – заступник директора Ямпільської ЦБС.

           Гарний настрій та яскраві емоції отримали і учасники заходу, і гості.  Це було свято  цікавого спілкування та нових знайомств.

          Наступний відповідний візит зі своїм бібліотечним заходом для жителів села Білиця проведе 16 листопада бібліотекар Паліївської сільської філії Олена Гордієнко.

Районний семінар бібліотечних працівників «Планування роботи філій ЦБС на 2019 рік: інформуємо, радимо, пропонуємо».

8 листопада  у переддень Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва на базі  Ямпільської центральної районної  бібліотеки відбувся  районний семінар бібліотечних працівників за темою  «Планування роботи філій ЦБС на 2019 рік: інформуємо, радимо, пропонуємо».

З вітальними словами до бібліотекарів району звернулися голова Ямпільської районної ради Ольга  Губар та начальник відділу культури і туризму Ямпільської районної державної адміністрації  Олександр Рябуха, які зазначили, що сьогодні бібліотеки  - це інформаційні, культурноосвітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток держави, сприяють розбудові громадянського суспільства. За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва   нагородили грамотами Ямпільської районної ради Цвілодуб Діану та Костюк Людмилу - провідних бібліотекарів Ямпільської центральної районної бібліотеки.  Подяками народного депутата України Андрія Деркача відзначено Прокопець Людмилу – завідуючу відділом комплектування, обробки і збереження фонду Ямпільської центральної районної бібліотеки та Зіміну Ларису  - бібліотекаря Імшанської сільської філії.

Грамотами начальника відділу культури і туризму нагороджені Небеська Неля – бібліотекар Ямпільської центральної дитячої бібліотеки та Лапенко Олена – бібліотекар Ямпільської центральної районної бібліотеки.

У своєму виступі директор ЦБС Лариса Погребнова окреслила головні напрямки діяльності бібліотечних закладів, звернула увагу на удосконалення вже існуючих та запровадження інноваційних послуг, побажала успіхів у професійній діяльності, творчого натхнення і благополуччя та відзначила подяками Цибулько Наталію – бібліотекаря Грем’яцької сільської філії; Осипок Світлану – бібліотекаря Шатрищенської сільської філії, Гордієнко Олену – бібліотекаря Паліївської сільської філії, Цуркан Наталію – бібліотекаря Микитівської сільської філії.

Провідний бібліотекар відділу методичної, довідково- бібліографічної та краєзнавчої роботи Людмила Костюк зауважила, що плануючи свою діяльність, кожна філія в своїй роботі повинна чітко реагувати на потреби суспільства, позиціонувати себе, як просвітницький центр громади, що не лише надає інформаційні послуги, але й сприяє всебічному розвитку особистості. Консультацію « Планування роботи філії з формування та використання   книжкового фонду» надала завідуюча відділом комплектування, обробки і збереження фонду Ямпільської центральної районної бібліотеки Людмила Прокопець, яка наголосила на дієвому, якісному підході до планування роботи щодо формування книжкового фонду.

Презентація книги Леоніда Мельника «Машина времени

Н.Н. Неплюева»

         16 жовтня в Ямпільській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги професора, економіста Леоніда Мельника «Машина времени Н.Н. Неплюева», присвячена осмисленню досвіду Хрестовоздвиженського православного трудового братства, як духовно-економічного кластеру. Книгу презентував Валерій Авдасьов, директор народного історико-меморіального музею «Трудовое братство Н.Н. Неплюева».

          В цьому році виповнюється 110 років пам’яті видатного діяча, мецената, нашого земляка Миколи Неплюєва (1851-1908). Про Миколу Неплюєва написано багато книжок. Їхні автори відомі європейські вчені: Режис Ладу, професор Ліонського університету (Франция), Жорж Нива, академік Європейської академії (Лондон), Георгій Фурсей, академік РАЕН.

          Сподіваємося, що нова книга Леоніда Мельника про Миколу Неплюєва пробудить думки про наше багате минуле, про людську шляхетність і справжній патріотизм, який полягає у відповідальності людини за себе, за своїх ближніх.