Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

Обговорили результати переговорів з представниками НСЗУ

Переглядів: 1104

Голова районної ради Ольга Губар взяла участь у робочій нараді, яка проходила в Ямпільській центральній районній лікарні.

Головний лікар КНП «Ямпільська ЦРЛ» Вадим Бойчунь повідомив, що 4 лютого 2020 року проведено зустріч керівництва та головних лікарів Ямпільського, Глухівського, Кролевецького, Середино-Будського районів з головою Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайлом Радуцьким та представниками Національної Служби здоров’я України: директором Департаменту договірної роботи Андрієм Виленським, заступником директора департаменту – начальником  відділу судово-претензійної роботи Тетяною Пархомчук та начальником відділу реімбурсації НСЗУ Іриною Ліштаба.  Зустріч організовано за сприянням народного депутата України Андрія Деркача.

Головний лікар повідомив, що в ході наради обговорено ряд ключових питань, які стосуються складностей, з якими стикнулася районна лікарня в процесі запровадження медичної реформи:

1. Враховуючи негативну демографічну ситуацію і те, що кількість дітей зменшується, зменшується фінансування і по дорослому населенню, а як наслідок зменшиться загальне фінансування закладу охорони здоров′я.

2. Для Поліського регіону вкрай необхідно застосовувати коефіцієнт, зорієнтований на низьку густоту населення. Відомо, що в містах щільність населення вища ніж в сільській місцевості, і для роботи по мережі закладу необхідно витрачати менше ресурсів (наприклад, утримання та придбання автомобілів, обслуговування викликів «на дому» тощо).

3. Орфанні хвороби не внесені в наказ МОЗ України № 504 «Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги», по факту займається первинна ланка.

4. Сільські заклади охорони здоров′я (ФАП/ФП) по Ямпільському району повністю  фінансуються з сільських бюджетів.

5. Відсутнє фінансування на збереження скринінгу на первинній ланці: наприклад, туберкульозу (проведення флюорографії) та раку шийки матки (онкоцитологія).

6. Проблемним є функціонування лікарських комісій військкоматів, огляди на вживання психоактивних речовин по направленнях поліції, медичні огляди працівників бюджетної сфери, утримання спеціальних палат в закладах охорони здоров′я, медичні огляди підопічних інтернатних установ. Видатки на ці цілі не передбачено взагалі.

7. Відсутність поінформованості та чіткого бачення результату призводить до негативного сприйняття реформи та прийняття хибних кроків.

8. У сільських районах відсутня конкуренція серед лікарів та медичні заклади по суті є монополістами в наданні медичних послуг, тобто принцип вибору лікаря є формальним, транспортна доступність має вирішальне значення.

Голова районної ради Ольга Губар зазначила, що в ході наради як голова  Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, так і представники Національної служби здоров’я України ще раз підкреслили, що медична реформа буде і надалі втілюватися, а значить кожен медичний заклад в рамках реформи укладає з НСЗУ договір на надання необхідного пакету медичних послуг. На наші аргументи стосовно необхідності коригування запровадження реформи у сільській місцевості представники НСЗУ пообіцяли обговорити цю проблему у Міністерстві охорони здоров’я України та виїхати до нас, у Північний регіон Сумщини, з метою вивчення ситуації на місцях.

Згідно з вимогами для успішного продовження своєї діяльності КНП «Ямпільська ЦРЛ» повинна відповідати двом важливим критеріям: забезпеченність кваліфікованими кадрами та необхідним медичним обладнанням. Стосовно медичного обладнання до представників НСЗУ на зустрічі в Києві ставилося конкретне питання про необхідність надання рівних стартових умов для кожного медичного закладу, адже свого часу для одних закладів було придбано дороговартісне обладнання, а такі лікарні, як Ямпільська залишилися поза увагою.

Ольга Губар наголосила, що районна рада прикладатиме максимум зусиль для успішного вирішення питання надання субвенції з районного, місцевих бюджетів для КНП «Ямпільська ЦРЛ» з метою придбання відсутньої медичної апаратури, необхідної для подальшого укладання договорів з НСЗУ.

Крім того, з представниками НСЗУ обговорили питання щодо зняття з місцевих бюджетів фінансування хвороб, кошти на лікування яких завжди забезпечувалися за рахунок державного бюджету.

По завершенню наради Ольга Губар звернулася до лікарів з проханням   разом подолати цей складний перехідний період.

                                                                        

 

« повернутися до списку новин