Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

Відбулися заходи до Дня Соборності на Ямпільщині

Переглядів: 684

 

20 січня в актовому залі Будинку рад відбулися заходи до Дня Соборності України, в яких взяли участь керівники району, начальники, спеціалісти структурних підрозділів районної ради та райдержадміністрації.

Перед присутніми виступили голова районної ради та районної державної адміністрації.

У своєму виступі голова районної ради Ольга Губар сказала, що 22 січня ми традиційно відзначаємо День Соборності. Наразі, коли є загроза для територіальної цілісності держави, ця дата для нас особливо важлива. Культурні та ментальні відмінності між українцями сходу і заходу існували завжди, однак, наші співвітчизники постійно прагнули до єдності. Вона зазначила, що ми шануємо цю дату як день першої незалежності України, а Україна проголосила свою незалежність серед країн Центрально-Східної Європи раніше ніж Польща, Чехія, країни Балтії, і незалежність  та соборність були абсолютно нероздільними в уяві українців початку XX століття, і нині ми розуміємо, що забезпечити повною мірою права та свободи людей може лише сильна, єдина держава.

Учасники заходу переглянули документальний фільм «Акт Злуки: відтворення історичної правди» та ознайомилися з матеріалами виставки, поклали квіти до пам'ятника жертв Голодоморів, політичних репресій та воїнів, які захищали нашу Батьківщину.

« повернутися до списку новин