Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

Депутати районної ради прийняли низку соціально важливих питань

Переглядів: 636

 

ЗВЕРНЕННЯ

до Кабінету Міністрів України, голови Сумської обласної державної адміністрації  Клочка М.О. щодо додаткового виділення коштів на потребу оплати праці педагогічним та медичним працівникам Ямпільського району

        

При затвердженні бюджету району на 2018 рік було обраховано заробітну плату педагогічним працівникам у повному обсязі, але з прийняттям постанов Кабінету Міністрів України від 11.01.18 №22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» та №23 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» виникла проблема з незабезпеченістю заробітної плати педагогічним працівникам, що, в свою чергу, не дає змоги здійснювати нарахування та виплату надбавки за престижність праці педагогічним працівникам до кінця 2018 року навіть у мінімально встановленому розмірі 5%.

У межах бюджетних асигнувань 2017 року з вересня по грудень надбавка за престижність праці педагогічним працівникам Ямпільського району складала 15%. Враховуючи той факт, що на рівні держави декларується значне підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, підвищення ролі вчителя в умовах сучасності, вважаємо неприпустимим зменшення розміру надбавки за престижність вчителям Ямпільського району.

Разом з тим, зазначаємо, що обсяг освітньої субвенції для Ямпільського району на 2018 рік було обраховано в сумі 24 070,7 тис. грн., що лише на 2 248,0 тис. грн. або 10,3% більше від минулорічного показника; тому заява Уряду про підвищення заробітної плати в поточному році на 25% є фінансово не забезпечена для Ямпільського району обсягами освітньої субвенції з державного бюджету.

Додаткова потреба на заробітну плату з нарахуваннями для здійснення виплати надбавки за престижність праці педагогічним працівникам на рівні вересня-грудня 2017 року в 2018 році складає 2 234, 3 тис. гривень.

При затвердженні бюджету району на 2018 рік було обраховано заробітну плату медичним працівникам із незабезпеченістю в сумі 5 552,1 тис. грн. або 2,7 місячних фонди, тож враховуючи минулорічну ситуацію, питання щодо своєчасної виплати заробітної плати виникне, починаючи з квітня  поточного року.

Протягом 2017 року для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам медичної галузі Ямпільського району отримувалися субвенції та дотації з обласного та державного бюджетів, а також направлялися кошти власного фінансового ресурсу районного бюджету у загальній сумі 6 901,5 тис. грн.

У зв’язку з вищевикладеним та з метою запобігання виникненню соціальної напруги просимо додатково виділити кошти на потребу оплати праці педагогічним та медичним працівникам Ямпільського району в розмірі 7 786, 4 тис. гривень.

                                                 

                                                                                                                                                   Прем’єр-міністру України

                                                                                                                                                    Гройсману В.Б.

 

                                                                 Шановний Володимире Борисовичу

 

                 Депутати Ямпільської районної ради, як представники інтересів мешканців Ямпільського району, змушені звернутися до Вас з приводу загрози комунальної катастрофи, яка склалась в Ямпільському районі Сумської області.

Проблеми виникли під час практичної реалізації підприємствами житлово-комунального господарства вимог постанови Кабінету Міністрів України від 04.01.2002 № 256 (із змінами, внесеними постановою КМУ від 08.11.2017 № 951) « Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету» та  наказу Міністерства фінансів України від 04.01.2018  № 1 «Про затвердження Порядку проведення органами Казначейства розрахунків, передбачених пунктом 81 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2002 року N 256, та взаємодії учасників таких розрахунків».

          Всі підприємства нашого району: ТОВ «Водолій БС» , ПП «Аква Майстер», ТОВ «Синя криниця», КП «ЖФ Дружба», ТОВ «Віп Ком Сервіс», ТОВ «Свеський насосний завод», які надають послуги по водопостачанню, водовідведенню, вивезенню побутового сміття, прибиранню багатоквартирних будинків та освітленню місць загального користування  мають великий відсоток ( близько 70% ) розрахунків по субсидіях та пільгах.

 А отже, за новим порядком більшість обігових коштів за спожиті послуги перераховується  на казначейські рахунки і не можуть бути спрямовані на заробітну плату своїм працівникам та сплату податку на додану вартість. Паралізується господарська діяльність підприємств, що приведе до припинення надання житлово-комунальних послуг.

       На підставі вищевикладеного просимо Вас не допустити комунального колапсу в Ямпільському районі  і терміново доручити Міністерству фінансів України внести зміни до відповідних законодавчих актів  у частині зміни цільового призначення коштів, отриманих підприємствами водопостачання та водовідведення, та надати можливість спрямування коштів за надані пільги та житлові субсидії на оплату праці та сплату податку на додану вартість.

 

ЗВЕРНЕННЯ

до виконуючого обов'язки директора регіональної філії Південно-Західної залізниці Веприцького Р.С., виконуючого обов’язки голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Кравцова Є.П. щодо ситуації, яка склалась з перевезенням пасажирів Ямпільщини

 

  10 листопада 2017 року депутати Ямпільської районної ради схвалили та направили на Ваше ім’я звернення з приводу ситуації, що склалась з перевезенням пасажирів регіональними електропотягами №813/814 «Фастів-Зернове»/«Зернове-Фастів», а також щодо відновлення роботи каси на залізничній платформі «Івотка» та повноцінної роботи каси на станції «Янпіль».  У відповідь на наше звернення на адресу Ямпільської районної ради надійшов лист за підписом заступника директора регіональної філії «Південно – Західна залізниця» з рухомого складу і матеріально – технічного постачання О.В. Миклащука та начальника служби приміських пасажирських перевезень Д.В. Копери. З отриманою відповіддю депутати районної ради не погодились, так як в ній була відсутня конкретика, а окремі факти взагалі суперечили дійсності.

 У відповіді на наше депутатське звернення вказано, що електропотяг ЕР-9М №541, який обслуговував регіональні поїзди №813 /814 Фастів – Зернове – Фастів був відсторонений від експлуатації у зв’язку з моральною застарілістю та зношеністю рухомого складу. Ця інформація суперечить раніше отриманим відповідям від вашого підприємства, за яким вагони І та ІІ класу були зняті з даного потягу для обслуговування інших регіональних потягів Південно-Західної залізниці.

Окрім того, в листі вказано, що «при надходженні коштів планується провести роботи по відновленню вагонів для забезпечення курсування даного електропотяга з вагонами 1-го, 2-го та 3-го класу». Вважаємо, що Ви уникнули прямої відповіді на питання, коли регіональна філія «Південно – Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» відновить курсування вагонів І та ІІ класу у електропотязі №813 /814 Фастів – Зернове – Фастів.

Що стосується відновлення залізничної каси на залізничній зупинці «Івотка», Ви відповіли, що відновлення каси є недоцільним, а квитки пасажири «можуть придбати на станції «Янпіль», а також через мережу Інтернет та каси Приватбанку». Дійсно, нещодавно електропотяг №813/ 814 Фастів – Зернове – Фастів обладнали сканерами для зчитування електронних квитків і окремі пасажири можуть придбати квиток через мережу Інтернет. Водночас, звертаємо Вашу увагу на те, що серед населення Ямпільського району є великий відсоток людей старшого та похилого віку, велика кількість людей не має доступу до мережі Інтернет. Тож, діяльність залізничної каси на зупинці «Івотка» є надзвичайно важливою для цих категорій пасажирів.

Звертаємо Вашу увагу на те, що залізнична каса на станції «Янпіль», на яку Ви також посилаєтесь у листі, не працює належним чином. З незрозумілих причин каса працює лише декілька годин на добу, при цьому постійно змінюється її графік роботи.

Що стосується реконструкції залізничної зупинки «Івотка», то Ви також уникнули прямої відповіді про терміни проведення робіт, зазначивши, що  «виробничим підрозділом «Конотопське територіальне управління» регіональної філії «Південно – Західна залізниця» розроблюється проектно – кошторисна документація на проведення ремонтних робіт з визначенням їх вартості, з послідуючим розглядом можливості їх проведення по залізничному пункту «Івотка». Разом з тим, вважаємо затягування реконструкції зупинки неприпустимим, адже через її аварійний стан виникає загроза для пасажирів. Більше того, вже були задокументовані конкретні випадки травмування людей.

Звертаємо Вашу увагу і на те, що зазначена зупинка, якою щоденно користується декілька сотень пасажирів, не прибирається. В зимовий період на пероні залізничної зупинки не прибирають сніг, а у весняно – літній період тут можна зустріти купи побутового сміття. Такий стан справ неприпустимий для головних залізничних воріт районного центру.

На підставі вищевикладеного просимо:

вказати конкретні строки повернення вагонів І та ІІ класу для обслуговування регіональних поїздів №813/ 814 Фастів – Зернове – Фастів;

відновити роботу залізничної каси на залізничній зупинці «Івотка»;

відновити повноцінну роботу залізничної каси на станції «Янпіль»;

вказати конкретні терміни проведення капітального ремонту залізничної зупинки «Івотка»;

призначити відповідальну особу, яка б доглядала за станом залізничної зупинки «Івотка».

 

 

 

 

 

« повернутися до списку новин