Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

Депутати Ямпільської районної ради звернулися до Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б щодо призначення субсидії

Переглядів: 499

                                                                                      

 

 

 

 

 

Прем’єр-міністру України

                                                                  Гройсману В.Б.

 

Шановний Володимире Борисовичу

 

         Як представники інтересів мешканців Ямпільського району звертаємося з приводу врегулювання питання щодо призначення субсидії  в частині сплати обов’язкової частки платежу за використані комунальні послуги, а також призначення субсидії розлученим жінкам, які проживають з дитиною без батька.

Проблеми виникли під час практичної реалізації внесених змін постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2016 року №1022», яка набрала чинності з 01 травня 2018 року.

          Зазначеною постановою передбачено, що громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з 01 травня 2018 року зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу, навіть у разі, якщо на особовому рахунку є зекономлена субсидія.

Аналізуючи звернення громадян з’ясовано, що в більшості випадків обов’язкова частка платежу в декілька разів перевищує вартість фактично використаної послуги. Враховуючи той факт, що 68 відсотків пенсіонерів району отримують пенсію в межах до 2000 гривень, а відкинувши сплату обов’язкової частки платежу та життєво необхідні витрати (ліки, мінімальний набір продуктів тощо), коштів майже не залишається. Відповідне занепокоєння людей пенсійного віку зростає.

           Крім того, постановою передбачено: якщо дитина проживає з одним з батьків у разі їх розлучення, реєстрація місця проживання і фактичного проживання батьків за різними адресами, то у такому випадку доходи того з батьків, який незареєстрований та не проживає разом з дитиною, не включаються до сукупного доходу домогосподарства, де проживає дитина, за документального підтвердження проживання дитини з іншим із батьків, однак конкретно не визначений перелік необхідних документів. Це призводить до виникнення конфліктних ситуацій на місцях між отримувачами субсидій, органами місцевого самоврядування, державними структурами та створює соціальну напругу.

          На підставі вищевикладеного просимо терміново доручити Міністерству соціальної політики України внести зміни до відповідних законодавчих актів у частині:

         сплати громадянином фактичної вартості використаної послуги (а не  обов’язкової частки витрат) в разі, коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат;

          визначити конкретний перелік документів для підтвердження факту  проживання дитини з одним із батьків.

« повернутися до списку новин