Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

Чорнобильська трагедія

Переглядів: 180

26 квітня 1986 році на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики (до вибуху на АЕС “Фукусіма-1”) як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі – все це, здається, мало б бути переконливим доказом того, що мова про безпеку атомної енергетики – не більше як міф, який може надто дорого коштувати всьому людству. Ось вже 30 років біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… Хоча стільки років минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці.

У нашій державі, мабуть немає жодної родини, якої не торкнулася ця трагедія і наслідки аварії були б, ще масштабніші якби сотні тисяч людей не здійснили подвиг і не вийшли на боротьбу з «мирним атомом».

«Справжній подвиг має одну ціль – збереження життя своєї родини і своєї землі. Ліквідатори аварії йшли у радіаційне пекло і діяли у тих надзвичайних обставинах за велінням совісті та почуття обов’язку. На даний час на Ямпільщині проживають 79 ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, які ціною свого власного здоров’я зупинили страшну катастрофу. Низький їм уклін за це! Час плине, але подвиг учасників аварії буде жити у віках».

« повернутися до списку новин