Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

      Створення ОТГ в рамках завершення реформи децентралізації

Переглядів: 466

    6 жовтня 2020 року Ямпільською районною радою за участю Сумського регіонального відділення Асоціації міст України проведено семінар з головами, секретарями та головними бухгалтерами селищної та сільських рад, що увійдуть до Ямпільської ОТГ. У семінарі брали участь  голова районної ради Ольга Губар та голова районної державної адміністрації Сергій Дворник. В ході конструктивного діалогу були обговорені питання процесу реорганізації органів місцевого самоврядування Сумської області після проведення реформи адміністративно-територіального устрою та місцевих виборів.

Голова районної ради Ольга Губар у вітальному слові наголосила, що допомога Сумського регіонального відділення Асоціації міст України на даний час дуже актуальна  в рамках завершення  реформи децентралізації та створення об'єднаних територіальних громад. Багато питань щодо передачі об'єктів комунальної власності залишаються невирішеними законодавчо.

Виконавчий директор Сумського РВ АМУ Володимир Дериземля зазначив, що мета децентралізації – наблизити владу до мешканців, а мешканців-до влади для підвищення доступності та якості освітніх, медичних, культурних, адміністративних, комунальних і соціальних послуг, які отримують мешканці громад. Вихідним пунктом реформи є усвідомлення, що на місцях краще орієнтуються в локальних проблемах і ефективніше можуть використовуватися кошти на їх вирішення.

Консультант з правових питань офісу реформ у Сумському РВ АМУ  Антоніна Мельник зупинилася на питаннях  проведення першої сесії ОТГ  та реорганізації діяльності органів місцевого самоврядування, що увійдуть до Ямпільської ОТГ.

Були дані роз'яснення щодо  порядку передачі майна та виконання бюджетів органів  місцевого самоврядування Тетяною Яновською, консультантом з бюджетних питань офісу реформ у Сумському РВ АМУ.

« повернутися до списку новин