A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Ямпільська районна рада

7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування

Дата: 06.12.2016 14:27
Кількість переглядів: 628

 

       7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування. Сьогодні слід констатувати, що  саме місцеве самоврядування – найбільш наближений до людей рівень влади, який базується на активності та ініціативі громадян і відіграє провідну роль у налагодженні плідної співпраці громадськості та обраних нею представницьких органів.

        Місцеве самоврядування гуртує людей незалежно від їхнього віку, поглядів та уподобань. На органи місцевого самоврядування покладена велика відповідальність за соціально-економічний стан територіальних громад, за благополуччя та створення комфортних умов для проживання мешканців сіл, селищ та міста.

        І саме через органи самоврядування громадяни реалізують своє  право брати участь у вирішенні питань місцевого значення, відстоювати інтереси своєї територіальної громади.

        Україна має давні традиції місцевого самоврядування. За часів Київської Русі існували такі форми місцевого самоврядування, як віче, територіальні общини. У середні віки до нас з Європи поширюється система міського самоврядування, в основі якої лежали приписи Магдебурзького права.

       На жаль, допоки процес становлення місцевого самоврядування проходить важко і неоднозначно, далеко не завжди інтереси держави співпадають з інтересами конкретної громади.

        Проте місцеві ради району, керуючись чинними законами, працюють з користю для людей, пом'якшують соціальну напругу в суспільстві. Це особливо важливо, якщо врахувати, що в умовах наявного ресурсу держава не може централізовано вирішувати усі існуючі проблеми на місцях.

        Трохи більше року  минуло з дня виборів, але за цей період маємо всі підстави говорити про певні позитивні успіхи в окремих напрямках роботи.

       Цьогоріч місцеві ради активно працювали у напрямку впорядкування територій, благоустрою населених пунктів, ремонту та оновлення матеріально – технічної бази закладів соціальної сфери, будівництва вуличного освітлення, ремонту доріг місцевого значення.

       Безумовним лідером по об’ємах виконаних робіт по благоустрою населених пунктів є Ямпільська селищна рада ( селищний голова Цибулько Н.М.) – використано понад 2,4 млн.грн.

     Єдина рада, яка спрацювала у напрямку залучення коштів із державного фонду регіонального розвитку на будівництво водогону в сумі 2,9 млн.грн., - це Свеська селищна рада (секретар Польнікова Н.В.).

      Серед керівників, які внесли свіжий струмінь у розвиток територіальних громад, слід відзначити голів села Княжичі - Кузьменка С.І., села Микитівка - Ігнащенко О.С., села Марчихина Буда – Нещерет С.М.

      Сумлінно працюють в громадах, маючи високий авторитет довіри серед односельців,  Орлівський сільський голова Гончаров В.В., Степненський сільський голова Помошник Л.І., Антонівський сільський голова П’ятниця В.М., Білицький сільський голова Бояринова К.Є.

       Ініціаторами в питаннях реформування місцевого самоврядування виступили Дружбівська міська рада ( міський голова Ситенко В.М.), Дорошівська ( сільський голова Власов С.М.) та Чуйківська (сільський голова Чернов О.В.) сільські ради, які прийняли спільне рішення про об’єднання в єдину громаду.

      Дбають голови і про духовний розвиток громад. Нетрадиційно підійшли до організації дозвілля жителів громад  Шатрищенський сільський голова Каланчук Г.О., Паліївський сільський голова Тимошик О.Г., Воздвиженський сільський голова Козюля М.О.

      Одним із пріоритетних завдань як районної, так і місцевих рад залишається контроль за використанням бюджетних коштів. Так, депутатами районної ради було затверджено перелік об’єктів соціально-культурного значення, фінансування яких у 2016 році здійснюється за рахунок коштів районного бюджету. Як результат – значні суми направлено на вирішення соціальних питань: збільшено обсяги фінансування на придбання медикаментів та медичного обладнання, зубне протезування інвалідів Другої світової війни (238,7 тис.грн.); передбачено кошти на придбання матеріалів для проведення поточного ремонту покрівель шкіл (165,4 тис.грн), Центру дитячої та юнацької творчості (49,0тис.грн.) , Свеської селищної лікарні (30,0 тис.грн.), капітальний ремонт з заміною твердопаливного котла існуючої котельні управління соціального захисту населення  райдержадміністрації (96,2 тис.грн.), поточний ремонт та виготовлення проектно – кошторисної документації для районної станції юних натуралістів ( 77,0 тис.грн.), ремонт шкільних автобусів, санітарного транспорту (72,9 тис.грн.), реконструкцію системи опалення Свеського комунального закладу „Палац культури зі спортивною залою та бібліотекою” (800,0 тис.грн.), для поточного ремонту КЗ «Ямпільська центральна районна лікарня» (70,0 тис.грн.). Загалом на утримання установ району спрямовано з районного бюджету понад 31,6 млн.грн.

        Тож, хочу подякувати депутатам усіх рівнів за активність і небайдужість у вирішенні важливих питань для жителів територіальних громад Ямпільщини.

        Серед депутатського корпусу районної ради найактивніше спрацювали члени постійної комісії з питань бюджету, фінансів, планування, ринкових реформ і управління комунальної власності: Панченко І.А., Давидов В.І., Леонтенко С.М., Бойчунь В.О., Косенко О.В., Лесняк В.Г., Соломко О.О., Рябухін О.Ю.

        Належне місце в структурі органів влади займають виконавчі апарати у складі спеціалістів, діловодів, бухгалтерів, землевпорядників. Завдячуючи їхній кропіткій праці, витримці, терпінню і наполегливості у виконанні службових обов’язків, жителі населених пунктів своєчасно отримують широкий спектр адміністративних послуг на місцях. Сумлінно працюють на посадах понад 28 років  Красняк Н.І. (м. Дружба), Антюшко О.О.(с.Княжичі);  більше 20 років  - Рябик О.М (с. Антонівка), успішно забезпечуюють роботу виконавчого апарату понад 13 років  Кубрак Л.М. (с.Степне),  Кубрак М.О. (с.Дорошівка), Митіна О.І. (с.Чуйківка), більше 10 років професійно   виконують  завдання,  покладені на виконавчі апарати  місцевих рад, Ісаєнко Т.М.  (смт Ямпіль), Давидова Л.В.(с. Білиця), Гайворонська Н.Л. (с. Усок), 7 років - Дурманова  Т.Л.  (с.Паліївка). Не відстають у старанності і  новообрані секретарі - Польнікова Н.В. (смт Свеса), Качан О.В. (с.Орлівка),  Єрмоченко І.В. (с.Микитівка), Казачек О.М. (с.Марчихина Буда), Куртова Г.І. (с. Воздвиженське), Конюхова Н.І. (с.Шатрище).

       Слова вдячності за сумлінну працю, мудру життєву та активну громадську позицію хочу висловити депутату обласної ради Товстусі Костянтину Олександровичу, який ділом доводить, що громадська робота дуже  відповідальна і депута повинен почути кожного виборця.

       Слушною є нагода подякувати народному депутату України Андрію Леонідовичу Деркачу, який відстоює і захищає інтереси округу  у парламенті, особливо при плануванні субвенцій з Державного бюджету, допомагає вирішувати проблеми нашого Ямпільського району.

        У 2016 році за підтримки народного депутата нам вдалося вирішити ряд нагальних проблем : реконструкція даху Дружбівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад; заміна вікон  у районній лікарні, Ямпільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 та Свеській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»; будівництво прибудови до існуючої топкової станції юних натуралістів з влаштуванням котлів на альтернативному виді палива;  будівництво вуличного освітлення         в        с. Марчихина Буда  на загальну суму 1 818 000 гривень; колективи 5 шкіл отримали можливість використання в начальному процесі  інтерактивних дошок.

          Сьогодні не можна уявити собі історію самоврядування без людей, які активно працювали в органах місцевого самоврядування, відстоювали інтереси та  захищали права територіальних громад району на керівних посадах: Фесенко В.М. , Тимошенко М.П., Губар О.М., Тищенко В.Я., Шматок Л.В., Веретенник О.Г., Порховата Т.М. ( районна рада); Палагин І.М., Сікальчук М.А. (м. Дружба), Ткаченко К.С. (с.Воздвиженське), Гребенюк Л. М., Рязанець А.П.  (с. Марчихина Буда), Темченко О.В. (с.Княжичі), Чубун А.О. (смт Ямпіль), Ходак А.Г., Ковальов В.П., Матеко О.М (с. Микитівка) Доля В.І., Ювченко М.П., Гордієнко Н.І. (с. Орлівка), Саврасов С.І., Сибілєв О.М  (с.Чуйківка), Терлецький В.Є., Лесняк В.Г., Козюля О.О., Анікушин М.Л., (смт Свеса), Мельник В.В., Ніконов Г.О. (с.Шатрище), Панченко М.М., Проценко О.В. (с.Паліївка), Звоник В.В.  (с.Дорошівка), Кулик  І.С. (с.Білиця), Хохол Л.А.,  Школьна Р.П. (с.Усок). Проявляли активну громадську позицію, будучи секретарями та депутатами місцевих рад,  Бородай Л.І. (с.Марчихина Буда), Нежельська Н.Я. (с.Чуйківка),  Ключко Л.М. (смт Ямпіль), Шестова Л.В., Листопад Л.С., Медведєва Н.М. (смт Свеса), Тимощенко О.П. (с. Микитівка), Плесіна Є.Ф. (с.Степне), Коваль А.М., Лиховид Г.М., (с.Шатрище), Бут Л.С. (с.Паліївка), Убирай О.П. (с.Дорошівка), Старовойт Н.М. (с.Білиця), Чепик О.М. (с.Антонівка), Марущенко В.С., Подобрій А.А.(с.Усок).

          Нехай всім нам у нагоді стануть досвід, вміння і мудрість ветеранів самоврядування.

        Переконана, що із нинішніх складних випробувань ми вийдемо ще більш згуртованими, мудрими, толерантними, готовими у будь-яку хвилину прийти на допомогу один одному.

      Від щирого серця бажаю усім, хто працює на благо територіальної громади, відстоює її потреби та інтереси, міцного здоров’я, щастя і непохитної віри у щасливе майбутнє рідної Ямпільщини.

      І надалі будьте принциповими у відстоюванні інтересів громад. Сьогодні, як ніколи, Україні потрібне згуртування нації. Все, що відбувається, є уроком для нашого народу, і ми маємо збагнути, що тільки у єдності зможемо досягти кращого життя для всіх і кожного.

     Нехай цей святковий день додасть всім нам натхнення і наполегливості у справі подальшого розвитку територіальних громад, відродженню сіл , селищ і міста нашого району.

                                                   Щастя вам, добробуту, всіляких земних гараздів!

                                                                                                                                                                                                   

                                  


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь