Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

Діалог про наболіле

Переглядів: 508

 

Гаряче обговорення серед жителів свеської громади викликала постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2016 року № 1022», яка набрала чинності з 01 травня 2018 року.

Зазначеною постановою передбачено, що громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з 01 травня 2018 року зобов’язані щомісячно сплачувати обов’язкову частку платежу, навіть у разі, якщо на особовому рахунку є зекономлена субсидія.

Особливо людей обурив той факт, що в більшості випадків обов’язкова частка платежу в декілька разів перевищує вартість фактично використаної послуги. Враховуючи той факт, що 68 відсотків пенсіонерів району отримують пенсію в межах до 2000 гривень, а відкинувши сплату обов’язкової частки платежу та життєво необхідні витрати (ліки, мінімальний набір продуктів, тощо), коштів на проживання майже не залишається.

У формі запитань-відповідей керівництво району, начальник управління соціального захисту населення продуктивно поспілкувалися з жителями. У результаті зустрічі прийнято спільне рішення – звернутися до Прем’єр-міністра України щодо внесення змін до відповідних законодавчих актів у частині:

сплати громадянином фактичної вартості використаної послуги (а не обов’язкової частки витрат) в разі, коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат;

визначити конкретний перелік документів для підтвердження факту проживання дитини з іншим із батьків.

« повернутися до списку новин