Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

Депутати Ямпільської районної ради звернулися до Міністра інфраструктури України Омеляна В. В. та виконуючого обов’язки голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Кравцова Є.П.

Переглядів: 948

ЗВЕРНЕННЯ

до Міністра інфраструктури України Омеляна В. В. та виконуючого обов’язки голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Кравцова Є.П. щодо недопущення закриття товарних станцій Янпіль і Свеса та ситуації, яка склалася з замовленням вагонів для перевезення продукції підприємствами Ямпільського району Сумської області

Протягом серпня-вересня місяця поточного року в район надійшли звернення від виробничого підрозділу Конотопської дирекції залізничних перевезень регіональної філії «Південно-Західна залізниця», в яких пропонувалося розглянути питання щодо закриття товарних станцій Янпіль та Свеса для виконання комерційних операцій за §1 «Приймання та видача повагонних відправок вантажів, які допускаються до зберігання на відкритих майданчиках станцій» та §3 «Приймання та видача вантажів повагонними та дрібними відправками, навантаженими цілими вагонами на під’їзних коліях і місцях незагального користування» Тарифного керівництва №4. Основною причиною закриття станцій зазначена їх малодіяльність через незначні обсяги перевезень.

Провівши аналіз даного питання, вивчивши роботу підприємств району, щодо використання вагонів залізничного транспорту було встановлено, що потреба у вагонах є, але ПАТ «Укрзалізниця» без надання будь-яких пояснень, не погоджує заявки на замовлення вагонів у системі АС «МЕСПЛАН», тим самим штучно створює перепони для замовлення вагонів.

Підприємства Ямпільського району потерпають від нестачі залізничних вагонів, що негативно впливає на їх діяльність, а закриття вищезазначених товарних станцій призведе до скорочення робочих місць на бюджетоутворюючих підприємствах району та як наслідок до зменшення доходів районного бюджету.

Лісогосподарські підприємства та місцевий зерноелеватор району мають щомісячну потребу 60-70 вагонів.

Більш того, підприємство ПрАТ «Свеський насосний завод» розпочинає впровадження інноваційних технологій виробництва лиття. Інвестиційний проект розрахований на досягнення потужностей ливарного виробництва до 200 тон товарного лиття в місяць. Проектна потужність залежить від своєчасного забезпечення виробництва витратними формувальними матеріалами, ломами.

Проектний розрахунок показав необхідність оптимізації поставок об’ємів сировини тільки залізничним транспортом від 40 до 60 вагонів щомісячно. Проте, на сьогодні інвестиційний проект на межі зриву через те, що ПАТ «Укрзалізниця» поки, що не уклало договір на обслуговування з ПрАТ «Свеський насосний завод».

Депутати Ямпільської районної ради не згодні з ситуацією, що склалася з поставкою вагонів, та категорично заперечують щодо закриття товарних станцій Янпіль та Свеса для виконання комерційних операцій. Також наголошуємо, що проблема із замовленням та подачею залізничних вагонів для відправки продукції та сировини потребує вирішення на рівні керівництва ПАТ «Укрзалізниця».

Враховуючи важливість підтримки підприємств району, що користуються послугами залізничного транспорту та є основними наповнювачами бюджетів, Ямпільська районна рада категорично заперечує проти закриття товарних станцій Янпіль та Свеса для виконання комерційних операцій за §1 «Приймання та видача повагонних відправок вантажів, які допускаються до зберігання на відкритих майданчиках станцій» та §3«Приймання та видача вантажів повагонними та дрібними відправками, навантаженими цілими вагонами на під’їзних коліях і місцях незагального користування» Тарифного керівництва №4 та вимагає відновити поставку вагонів для підприємств Ямпільського району.

 

« повернутися до списку новин