Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

20 квітня в Україні відмічається День довкілля

Переглядів: 280

Реальність така, що жителі України та багатьох інших країн майже не звертають увагу на все те, що їх оточує. Саме тому природа поступово гине. Людство просто не цікавиться важливими екологічними проблемами, які виникли в результаті діяльності самих людей. Майже щодня великі підприємства навмисно викидають величезні купи сміття у річки, а браконьєри знищують тварин, які є вмираючими. Усе це веде до поступової загибелі планети та усього живого. Задля привернення увги українців до проблеми забруднення було створено День Довкілля.

В Україні є щонайменше десять актуальних екологічних проблем. Почати варто з катастрофи, що сталася на Чорнобильській АЕС. Ті величезні викиди радіації в атмосферу мали жахливий вплив не тільки на саму природу, а й на кожного жителя України. Наступна проблема полягає у великих викидах шкідливих речовин в атмосферу. Згідно зі статистичними даними, об’єм шкідливих викидів досягає шести мільйонів. Це призводить до поступового забруднення повітря та руйнування озонового шару планети. Поки ця проблема не набула серйозних обертів, але вже зараз в деяких містах можна спостерігати набридливий смог та постійне сіре небо.

В країні відбувається розвиток промисловості. Зі збільшенням кількості підприємств збільшується й кількість сміття, яке потім викидається на звалища чи кудись у поле, річку. Все це має негативний вплив на усі живі організми, рослини та особливо на воду. Що стосується води, то вона є дуже забрудненою. Українці нерідко використовують забруднену воду під час своєї життєдіяльності, від чого їх стан здоров’я поступово погіршується, виникають нові патології та навіть мутації.

Це лише низка проблем. Також в Україні відбувається масова вирубка лісів, а більшість автомобілів, що пересуваються дорогами, не відповідають сучасним екологічним стандартам. Відомі випадки, коли відбувалися викиди радіоактивних речовин у моря. Усе це заподіює велику шкоду природному середовищу.

Усі заходи та традиції святкування дня Довкілля в Україні спрямовані на те, щоб кожен житель країни почав свідомо ставитися до екологічних проблем держави та почав сприяти їх швидкому вирішенню.

Згідно зі статистичними даними, кожен третій українець щодня викидає сміття на узбіччях, в лісах, тощо. Саме тому очищення довкілля та покращення екологічного стану починається окремо з кожної людини. Не треба просто брати й викидати на газон навіть маленький поліетиленовий пакетик, вважаючи що в цьому немає нічого страшного. Навіть такі дії можуть нанести непоправну шкоду. Те саме стосується й забруднення повітря, водних ресурсів, тощо.

 

 

 

« повернутися до списку новин