Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

14 грудня – День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

Переглядів: 481

14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року. Ця пам’ятна дата була затверджена Указом президента України 10 листопада 2006 року.

День 14 грудня давно став скорботним нагадуванням про страшні наслідки безвідповідального використання мирного атому, що призвело до техногенної катастрофи. В цей день ми віддаємо данину шани всім тим, хто ціною власного здоров'я й життя захистив нас від наслідків Чорнобильської аварії.

Для приборкання радіаційного лиха знадобилися колосальні ресурси. Проте вирішальними були відвага і жертовність тисяч людей – пожежників, будівельників, лікарів,  військовослужбовців. Ця трагедія забрала багато життів, завдала шкоди здоров'ю мільйонів людей, змінила долю тисяч родин, які втратили своїх близьких. 

Ми низько схиляємо голови перед неоціненними мужністю, героїзмом ліквідаторів, які не думали про нагороди, не ховалися за спинами товаришів, іноді не усвідомлюючи, на яку особисту небезпеку наражалися. 

Велика вдячність живим і світла пам'ять тим, чиє життя обірвав смертоносний атом!

 

Голова районної ради                                                                 Ольга Губар

 

« повернутися до списку новин