Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

Герб та прапор

ФОРМА  ГЕРБА: геральдичний щит - прямокутник із закругленими знизу кутами і загострений в центральній частині. Геральдичне поле герба поділено на три нерівнозначні частини.

Верхня частина – поле малинового кольору, яке становить п’яту частину щита по висоті, де розміщені по боках два хрести: символи християнства та козацької звитяги наших предків.

Середня частина щита – блакитного кольору із піктограмою ялини – символу хвойних лісів, які найбільш поширені на території району. Знизу середньої частини – вузька біла стрічка, яка представляє головну річку району - Івотку.

Нижня частина геральдичного щита – поле зеленого кольору, яке становить 1/3 частину щита по висоті, що відповідає наявності відповідної території лісових насаджень в районі, з овалом жовтого кольору в центрі. На ньому розміщена символіка поштових перевезень, так званих ям, звідки і походить за легендою назва селища.

 

 

 

 

 

Прапор являє собою прямокутник  зі співвідношенням сторін 2 : 3.

Прапор поділено на три рівні частини двома вертикальними прямими.

Ліва частина прапора – блакитного кольору з розміщеними шістнадцятьма зірочками, які символізують кількість територіальних громад району .

Центральна частина прапора – жовтого кольору з  зображенням  герба Ямпільського району.

Права частина прапора – зеленого кольору. 

Блакитний, жовтий та зелений кольори – це природа нашого краю: річки, озера, поля та ліси. 

В цілому символіка Ямпільського району передає історичне походження та семантику його назви, географічну та природну особливість цієї території.