Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

Діяльність депутатів обласної ради

На шляховому напрямку «Ямпіль-Микитівка-Княжичі» сьогодні працювала дорожня комісія

 

7 квітня у обласній раді відбулася нарада під керівництвом голови обласної ради Володимира Токаря ініційована депутатом від Ямпільського району Костянтином Товстухою.

На обласній нараді зазначалося, зокрема, що тільки спільними зусиллями громад і держави можна вийти з глухого кута бездоріжжя. На жаль, керівництво Свеської селищної ради не виявило бажання взяти участь у цьому заході. Там вважають, що проблеми доріг повинні вирішуватися виключно коштами Державного бюджету.

Комісія, що прибула до Ямпільського району у складі Олексія Коноза, заступника з експлуатації та утримання автодоріг Сумської області, Антона Рідченка, інженера служби автодоріг Сумської області, Олександра Якімова, головного інженера філії «Глухівський ДЕД», на шляху від Ямполя до Княжич зупинялася на всіх проблемних ділянках, біля кожного мосту, місточка, труби, що перетинали шлях.

Антон Рідченко чесно і відверто сказав, що грошей, навіть на ямковий ремонт місцевих ямпільських доріг, не заплановано. Але за участі спів-фінансування можна хоч трохи пом’якшити їх жахливий стан.

Сільські голови, голова районної ради Ольга Губар у ході тестування шляху у складі комісії підраховували витрати на найменш затратні операції, дзвонили до керівництва ДП«Свеський лісгосп», Ямпільського ДАП «Ямпільський Агролісгосп», узгоджували спільні дії. У телефонному режимі постійно підтримували зв’язок з депутатом Сумської обласної ради Костянтином Товстухою.

Неупереджено і чесно «дивлячись фактам у очі» можна сказати, що на «асфальт небесний» чекати марно. Княжицький сільський голова Сергій Кузьменко готовий за підтримки громади вкласти у справу до                             200,0 тис.гривень.

Можливості Микитівки – скромніші, та Олена Ігнащенко говорить, що і її село осторонь важливої справи не залишиться. Дорожники ж пообіцяли, що у будь-яку вільну хвилину готові прислати грейдери, виділити щебню.

Депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха завжди докладав максимум зусиль для виконання наказів виборців. Є впевненість у тому, що він розбиратиметься й надалі.

 

За ініціативи депутата Сумської обласної ради Костянтина Товстухи 7 квітня 2017 року відбулася робоча нарада при голові обласної ради Володимира Токаря

У заході взяли участь голова Ямпільської районної ради Ольга Губар,  Княжицький та Микитівський сільські голови Сергій Кузьменко, Олена  Ігнащенко, перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль, керівник «Сумиоблавтодору», депутат обласної ради Іван Романюк, керівники профільних управлінь та представники органів місцевого самоврядування.

Очільники сіл Ямпільського району приїхали до голови обласної ради з проханням допомогти вирішити питання автобусного сполучення сіл Княжичі та Микитівка. Вони говорили про те, що з їхніх населених пунктів уже чотири місяці не їздить автобус до районного центру. Причина – вщент розбиті дороги і в ці села не може доїхати ані швидка допомога у встановлений час, ані пожежні машини. Звичайний же транспорт ці 25 км долає за півтори години, а то й більше. Перевізник згоден відновити маршрут лише за умови ремонту дороги.

Княжицький сільський голова Сергій Кузьменко зазначив, що депутати готові у рамках співфінансування виділити з бюджету сільської ради 130 тисяч гривень, ще виділити 60 тисяч гривень з сільського бюджету запропонувала Микитівський сільський голова Олена Ігнащенко.

Про жахливий стан доріг уже ходять легенди. Багаторічне недофінансування галузі, неефективне використання коштів призвели до того, що маємо. Але найголовніша сьогодні проблема – у великовантажних автомобілях, які вщент добивають існуюче покриття, непристосоване до таких великих навантажень. Про це наголосив голова обласної ради Володимир Токар під час робочої наради стосовно стану обласних доріг, зокрема в Ямпільському районі. Він зазначив, що це серйозна проблема і влада обов’язково повинна допомагати мешканцям області.

Іван Романюк пообіцяв, що вже наступного тижня до Ямпільського району виїдуть технічні працівники, де на місці ознайомляться зі станом доріг. Потім буде прораховано, скільки коштів потребуватиме ремонт. Пообіцяв до середини квітня доповісти голові обласної ради про ситуацію.

Володимир Токар запропонував підготувати депутатське звернення до  керівництва країни та спільно з іншими обласними радами направити його до Києва. «Доки не приймуть жорсткий закон і не будуть уведені великі штрафні санкції за перевантаження автомобілів, які йдуть цілими колонами, ми знищимо всі дороги. На сьогодні штрафи для великих агрохолдингів мізерні, а збитки державі завдаються мільярдні»,- наголосив очільник обласної ради.

        

УЧНІВСЬКИЙ СПОРТИВНИЙ РУХ «ОЛІМПІЙСЬКЕ ЛЕЛЕЧЕНЯ»

ПІДТРИМАВ ДЕПУТАТ ОБЛАСНОЇ РАДИ

 

У Свеській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів «ліцей», що на Ямпільщині, директор Ірина Негрей, відбувся ІІІ зональний  етап обласного  спортивно -  масового заходу серед дітей (в рамках Всеукраїнського спортивно - масового заходу)  «Олімпійське лелеченя»«Ol ympic move UA».

У заході взяли участь школярі переможці зональних змагань в сусідніх районах: команди «Кеди» міста Глухова, «Чемпіони» села Баничи Глухівського району, «Смайлики» з  міста Шостка та «Олімпіоніки» господарі майданчика,  учні Свеського «ліцею».

З привітанням до учасників змагань, педагогів звернувся депутат Сумської обласної ради, генеральний директор «Сумиоблагролісу» Костянтин Товстуха, який зазначив, що зі спортивного дитинства – починається якісне, повноцінне життя.

Всім командам, які беруть участь у ІІІ зональному етапі «Олімпійського лелеченяти», депутат побажав перемоги і подарував учасникам спортивний інвентар та смаколиків,  для підтримки доброї фізичної форми.

Цікава боротьба за право представляти регіон у Сумах на фінальних змаганнях почалася з творчого конкурсу «Презентація команди».

Журі з досвідчених педагогів прискіпливо вивчало кожен рух, кожен номер юних виконавців. Творчі виступи змінили  «конкурс  естафет», «Знавець олімпійського руху», «рухлива п’ятнашка».

Перемогу  в усіх чотирьох конкурсах отримала команда Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 "ліцей" "Олімпіоніки" вчитель фізкультури Микола Негрей. Та переможених – не було. За «солодким столом» діти ділилися незабутніми враженнями від змагань.

Команда "Олімпіоніки" буде представляти наш регіон на ІІІ (фінальному) етапі обласного  спортивно -  масового заходу серед дітей  «Олімпійське лелеченя» -  «Olympic move UA» (в рамках Всеукраїнського спортивно - масового заходу) в м. Суми.

Костянтин Товстуха, депутат Сумської обласної ради,

поспілкувався з резервістами на полігоні

Скільки було упереджених розмов, пліток перед викликом на збори резервістів. Мовляв – прямо в АТО, без пересадок.

-На військовому полігоні  поблизу села  Стецьківка  Сумського району ділова воєнна обстановка. Заняття проводять досвідчені спеціалісти, котрі пройшли випробування в борні з бандформуваннями в зоні АТО, - ділиться спостереженням депутат обласної ради Костянтин Товстуха,- пристрасті вляглися, кожен розуміє своє завдання і знає кінцеву мету навчань.

У резервістів напружений військовий робочий день. Одна група займається стрільбами, друга вивчає топографічну справу, третя медицину катастроф…

  •  Тут є резервісти майже з кожного підприємства Ямпільщини, з кожної державної установи, закладу, - доповідає депутатові начальник зборів військовий комісар Ямпільського військового комісаріату підполковник Андрій Примаченко,- навколо Ямпільського загону   об’єдналися військовозобов’язані з інших районів області. Спочатку були невдоволені. В наметах після квартирного затишку не так зручно відпочивати. Та всі звиклися. Не помітили, як час минув і десятиденна програма зборів добігає кінця.

Перший заступник голови Ямпільської РДА Віталій Бойко, заступник начальника фінуправління РДА Євген Родінка, інші військовозобов’язані району 6 квітня пакуватимуть речі і поїдуть додому.

Їм на зміну на полігон прибудуть інші резервісти. Такий неспокійний час.

 

Ямпільському "Маляткові" - 40 років!

Сьогодні колектив Ямпільського  «Малятка» святкував ювілейну дату – 40-річчя від Дня народження навчального дитячого закладу, а для більшості – дитячого садка «Малятко»!

На урочистостях були присутні депутат Сумської обласної ради генеральний директор «Сумиоблагролісу» Костянтин Товстуха, голова районної ради Ольга Губар, голова Ямпільської РДА Ірина Панченко, голова Ямпільської селищної ради Наталя Цибулько, начальник відділу освіти молоді та спорту РДА Олег Проценко, голова районної профспілкової організації працівників освіти Наталя Босак.

Відлік ювілеєві почався у далекому 1977 році, коли в центрі Ямполя було збудовано чудовий будинок для дітей.

- Якщо кожен випуск малечі складається зі 100-140 кандидатів у першокласники, то за ці сорок років колектив «Малятка», - сказав у своєму вітальному слові до присутніх депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха,- дав путівку в життя близько 6000 дітей! Це великий внесок у справу виховання підростаючого покоління!

Перші "поселенці" збудованого "Малятка". Зараз їм по 40 років!

В далекому 1977 році дитсадок очолила Тамара Василівна Сапунова, їй на зміну прийшли Віра Яківна Беспала, Галина Василівна Перчакова.

В свій час керівниками «Малятка» були Ольга Іванівна Родінка, Олена Олександрівна Кондратенко, Світлана Володимирівна Тимченко… Кожен з керівників зробив свій неоціненний внесок у «будівництво» затишного дому – «Малятко».

Вручаючи «Подяку» і сертифікат на придбання пральної машини для дитсадка завідувачеві ДНЗ «Малятко» Юлії Мерцаловій, Костянтин Товстуха наголосив, що естафета керівництва закладом передана в надійні руки, і нема сумніву в тому, що діти отримуватимуть все необхідне в духовному і матеріальному плані.

Голова районної ради Ольга Губар, голова РДА Ірина Панченко, вручили Юлії Мерцаловій Грамоту і передали вихованцям дитсадка подарунок від народного депутата України Андрія Деркача атракціон-розбірний лабіринт.

Постійний опікувач "Малятка" Ямпільська селищна рада також прийшла з вітаннями до закладу у особі голови селищної ради Наталі Цибулько, яка запевнила присутніх, що в найскрутніші часи завжди буде поруч з тими, хто піклується про майбутнє садка.

Кожен номер концертної програми вихованців «Малятка», його випускників, його нинішніх і колишніх працівників, супроводжувався бурхливими оплесками!

Депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха приймав громадян у районній раді

Наприкінці минулого тижня до Ямпільської районної ради заздалегідь прийшли громадяни, щоб потрапити на прийом до депутата обласної ради.

Люди висловлювали свої претензії, прохання, пропозиції у кабінеті голови районної ради Ольги Губар. Питання стосувалися проблем місцевого самоврядування, зміцнення матеріальної бази сільських громад.

Також висловлювалися пропозиції щодо поліпшення стану Ямпільського районного спортивного комплексу та території навколо нього.

Багато пропозицій та зауважень надійшло відносно розвитку медичної галузі на Ямпільщині. Крім того, що кожному відвідувачеві депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха, голова районної ради Ольга Губар, спеціалісти Ямпільської селищної ради дали пояснення і вичерпні відповіді на запитання, окремі зауваження поставлено на контроль, і про хід їх виконання громадяни отримають вичерпну відповідь.

 

 

ПІСЛЯ ТАКИХ «ОРЕНДАРІВ» НА МІСЦІ СТАВКІВ ЯМПІЛЬЩИНИ БУДЕ ПУСТЕЛЯ! ДЯКУЮЧИ ДЕПУТАТАМ, МІСЦЕВІЙ ВЛАДІ І НЕБАЙДУЖИМ ЛЮДЯМ ЕКОЛОГІЧНОЇ КАТАСТРОФИ НА ПРОТОПОПІВЦІ ЦЬОГОРІЧ ВДАЛОСЬ УНИКНУТИ!

 

На свято Сорока святих, (в народі цей день звуть Сороками, а любителі птахів відзначають його, як свято прильоту пернатих) Микитівка, що на Ямпільщині, вдарила на сполох: хазяїни величезного ставка Протопопівка відкрили йому «вену» - почали спускати воду.

-Тривожні дзвінки стали надходити не тільки від мешканців Микитівки,- розповідає нещодавно обраний голова Ямпільської районної організації УТМР Віктор Косинський. У сполох забили їх земляки з усіх куточків України, які дізналися про цю кримінальну подію.

Ставок з кожною хвилиною втрачав сотні кубів води. Якої вже нема в колодязях селян...

Справа в тім, що спускати ставки можна тільки з безпосереднього дозволу відповідних екологічних служб. І то в певний сезон – восени. І то – на певний рівень. А навесні робити це суворо заборонено, такі вчинки підлягають адміністративній та карній відповідальності!

Риба нереститься, всяка живність виводиться – гріх і злочин губити природу! Екологи ж області ніяк не відреагували на дзвінки голови районної ради УТМР втрутитися в ситуацію.

 

Микитівці вирішили взяти справу в свої руки. Голова сільської ради Олена Ігнащенко скликала на схід громадян села, де виступив кожен бажаючий. На сході були присутні голова районної ради УТМР Віктор Косинський, член президії районної ради УТМР, заступник директора ДП «Ямпільський агролісгосп» Сергій Товстуха, член районної ради УТМР Іван Богуца.

Під час сходу сільський голова доповіла, що ставком керує такий собі Віктор Шутько, довірена особа орендарів. І він обіцяв бути, та тільки-но подзвонив, і сказав, що знаходиться у іншому районі… Хто такий Шутько? Легендарний  "зіц директор"  справжніх орендарів.

Це він наказав відкрити шлюзи Протопопівки! 

Мешканці Ямполя знають його дуже добре. Шутько ледь не загубив Краснокутського ставка. Незважаючи на всі заборони, на приписи прокуратури, маючи, мабуть, високих покровителів, він  три роки тому «пустив» кров Краснокутському ставку, злив воду до багна, виловив рибу – і поминай, як звали.

Ямпільчани власними зусиллями законопатили прірву в дамбі ставка, та водойма й досі не може оговтатися, плесо до колишнього рівня – не набирається.

Саме такий «номер» Шутько хоче провернути і з Протопопівкою. Та не вийшло! Сельчани запропонували негайно зв’язатися з народним обранцем, депутатом Сумської обласної ради Костянтином Товстухою.

По телефону Костянтин Олександрович запевнив микитівців, що надасть їм всю необхідну допомогу, і юридичну в тому числі, у вирішенні наболілого питання.

- Нинішня екологічна ситуація з посушливими весняними, літніми періодами, - наголосив депутат, - закликає нас боротися з проявами хижацького ставлення до природи, особливо водойм.

Тут же, на велелюдному сході селян, були прийняті письмові звернення до депутата обласної ради з проханням допомогти громаді зберегти озеро і покарати винних у протиправних діях.

Та на цьому зібрання не завершилось. Чоловіки виголосили пропозицію, поки не пізно, бо ставок вже втратив зо два метри рівня води, перекрити власними силами шлюз.

На дамбі озера люди знайшли дубові дошки-засліни для шлюзу, двоє знавців своєї справи сіли в човна і під наглядом товаришів та сторожів орендаря, підгребли до шлюзу та перекрили стік води.

Скільки потрібно буде  часу озеру, щоб відновити колишню рівновагу – невідомо нікому. Скільки гнізд перелітних птахів, у яких вже грілися нещодавно відкладені яйця, знищили злочинні дії власника ставка - сподіваємось встановлять екологи.

А правоохоронці встановлять ступінь вини орендарів. До речі, керівництво районної державної адміністрації, яка й укладала цей договір оренди, обіцяло розібратися з ситуацією і заслухати  винних та прийняти рішення.

За повідомленням поінформованих джерел, у день сходу селян до ставка вже направлялася машина з сітками для вилову риби. Дізнавшись про народне  «повстання» на березі озера – машина з «рибалками» повернула голоблі від гріха подалі.

Поживемо – побачимо, чи надовго злякалися шутьки, і чи продірявилися їх "криші".

Але є впевненість, що так як було – не буде. Треба наводити лад у своєму домі. Про що й заявили на весь голос микитівці. 

P.S. "Отакою Протопопівку залишили у травні 2015 року шутьки, зруйнувавши дамбу навесні. А вину поклали  на повінь. Яка повінь в наші спекотні весни і м'які зими? Скільки поруйновано пташиних гнізд, загублено ікри через жадібність орендарів і байдужість до цієї справи екологічних служб, які утримуються на наші податки!". 

 Дякуючи депутатам,  місцевій владі і небайдужим людям  катастрофи на ставку цьогоріч  вдалось уникнути!

 

 

Як встановлюють нову рентген-діагностичну систему перевірив

депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха

           Депутатові Ямпільської районної ради, головному лікареві  комунального закладу «Ямпільська центральна районна лікарня» Вадиму Бойчуню окрім лікарських турбот нині вистачає і господарських. У великих корпусах проводиться ремонт вікон, підлоги.

         «Та найголовніше моє завдання, всього колективу, - говорить Вадим Бойчунь, - доведення до 100-відсоткової готовності рентген-діагностичної системи.»

Вкотре головний лікар зробив акцент на тому,  що завдяки зусиллям депутата обласної ради Костянтину Товстусі було виділено кошти з обласного бюджету на придбання медичного приладу в сумі  2 700 тис. гривень.

У приміщенні, де вже встановлений апарат, головний лікар Вадим Бойчунь пояснює депутатові:

         «Рентген-діагностична система фірми «Апелем» розрахована на три робочих місця. Обслуговуватимуть його два лаборанти і лікар-рентгенолог зі спеціальною вищою освітою. Якщо на старому апараті на огляд одного хворого витрачалося 30 хвилин, то на цьому, найсучаснішому – 5-6 хвилин!»

Першими пацієнтами, які випробували рентген-діагностичну систему під наглядом лікаря-рентгенолога Надії Бойчунь, вже стали працівники лікарні.

Лічені дні залишилися до часу, коли двері рентген-кабінету з новим приладом відчиняться для широкого загалу. 

      

 

НЕЗАБУТНЄ СВЯТО ПОДАРУВАЛИ ЯМПІЛЬЧАНАМ ВИХОВАНЦІ РАЙОННОГО ЦЕНТРУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ. ДЕПУТАТ ОБЛАСНОЇ РАДИ КОСТЯНТИН ТОВСТУХА ПРИВІТАВ ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕКТИВ ЦЕНТРУ, ЙОГО ВИХОВАНЦІВ З 10-ЛІТНІМ ЮВІЛЕЄМ ВИЇЗНОЇ ОЛІМПІАДИ

        Вже 10 років поспіль у невеличкому Ямполі, у комунальному закладі Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості, регулярно проходить виїзна олімпіада, яку проводять педагоги кафедри нарисної геометрії та графіки архітектурного факультету Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

         І цьогоріч, за столами у студії старанно виконували завдання юні дарування не тільки з Ямпільського району, а й з Ромен, Шостки, Кролевця, Конотопа. Костянтин Товстуха, депутат обласної ради, побував на «контрольній роботі», побажав кожному кандидатові на «посаду» студента Полтавського університету удачі. А удача завжди всміхається талановитим і працьовитим.

          За 10 років співпраці педагогічного колективу комунального закладу Ямпільський районний Центр дитячої і юнацької творчості з Полтавським університетом вищий навчальний заклад випустив зі своїх стін 40 студентів Сумської області, з них 25 з Ямпільського району! Доцент кафедри нарисної геометрії та графіки архітектурного факультету Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Дмитро Погорілий підкреслив, що викладачі вже знають, якщо студент пройшов школу творчого виховання Ямпільського Центру – він помічений талантом, і з ним цікаво працювати.

          Кожного року олімпіаду віншує грандіозний творчий концерт, звіт зірочок, учасників студій і гуртків комунального закладу Ямпільський  районний Центр дитячої і юнацької творчості. Ще у фойє Ямпільського районного центру культури і дозвілля глядачі надовго затримувались біля стендів з малюнками юних художників.

Делегація з сусіднього Середино-Будського району, на чолі з головою районної адміністрації Іриною Заплаткіною, головою Середино-Будської районної ради Миколою Харитоненком подовгу зупинялася майже біля кожного малюнка. Ольга Губар, голова Ямпільської районної ради, зі знанням справи відповідала на запитання гостей, тому що вона завжди у курсі всіх справ і потреб винуватців урочистостей.

          Кожен окремий номер величної події на сцені Палацу – заслуговує на докладний коментар.

      

Високопосадовці з Сумської облдержадміністрації, Ямпільської райдержадміністрації, гості з Полтави, різних районів області з захопленням відзначали високий рівень майстерності вихованців творчої школи Мехті Бабаєва. І щиро зізнавались ті, хто вперше був присутній на такому дійстві: «Не чекали, дуже вражені…».

          Вокальний ансамбль «Чарівний ключик» під час концерту підтверджував звання «Зразковий», яке він з гордістю носить вже багато років.

          

Виступаючи з привітальним словом перед присутніми в залі, депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха наголосив, що Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості уже давно став візитною карткою не тільки Ямпільщини, а й області та промовив:

      « Я вітаю всіх присутніх тут і сьогодні з десятилітнім ювілеєм виїзної олімпіади! Користуючись нагодою, хочу від чистого серця подякувати педагогічному колективові Центру, керівництву, особисто Мехті Бабаєву за невтомну працю по вихованню підростаючого покоління, справжніх талантів у образотворчому, вокальному, хореографічному мистецтві.

          Образотворча студія «Полісяночка», вокальний ансамбль «Чарівний ключик», котрий сьогодні підтверджує звання «Зразкового», переможці обласних, республіканських конкурсів КВНники «Гарні діти» і хореографічний колектив «Сувенір», завдячуючи вам, шановні педагоги, уже відомі далеко за межами Сумщини! А головне – у невеликому прикордонному північному районі області вони живуть насиченим творчим життям!»

     

    

           Костянтин Олександрович завжди підтримує дітлахів Ямпільського району, так і цього разу від себе особисто вручив керівникові хореографічного колективу «Сувенір» Ілоні Жаботинській кошти на придбання чарівних чобіток для танцюристів, щоб вони так же легко, невимушено і надалі причаровували нас своїм мистецтвом!

            Ще один етап діяльності Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості завершився. Попереду, без сумніву, нові перемоги і досягнення. Є впевнення в тому, що з маленьких юних патріотів України виростуть її справжні господарі.

            До речі, і це знаменно, в північному районі України, всі без виключення чарівні пісенні твори звучали Кобзаревою мовою. А окремим пісням у виконанні дітей глядачі аплодували стоячи!

У ДРУЖБІ  ДЕПУТАТ  ОБЛАСНОЇ РАДИ КОСТЯНТИН ТОВСТУХА, ПІД ЧАС ВИЇЗНОГО ПРИЙОМУ, ВИСЛУХАВ КОЖНОГО.  ПО МОЖЛИВОСТІ - ДОПОМІГ НЕГАЙНО

Вперше в новоствореній Дружбівській громаді працювала виїзна приймальня на чолі з депутатом Сумської обласної ради Костянтином Товстухою та головою Ямпільської районної ради Ольгою Губар.

20 лютого до Дружбівської міської ради зранку почали сходитися містяни, мешканці Чуйківки, Дорошівки, сіл, що не так давно об'єдналися в одну громаду. Люди прагнули  отримати відповіді на питання, котрі, на їх думку, можна вирішити тільки на районному чи обласному рівні.

Костянтин Товстуха, депутат Сумської обласної ради, після прохання мешканки Чуйківки вирішити проблеми маленького онука, який знаходиться у обласній дитячій лікарні, відразу ж зателефонував керівництву, вияснив ситуацію і заспокоїв бабусю . Малюк з багатодітної сім’ї, отримає максимум уваги. Лікування дитини під контролем головного лікаря закладу.

Володимира Чалкова, голову громадської організації «Інвалідів Хутір–Михайлівська», турбувало питання фінансування діяльності громадської організації інвалідів. Ольга Губар, голова Ямпільської районної ради, у ході вияснення всіх нюансів цієї справи, довела до відома, що фінансуванням організації, яку він очолює, згідно  з чинним  законодавством повинна займатися Дружбівська міська рада.

До громадської приймальні долучився і «мобільний соціальний офіс», доставлений до Дружбівської міської ради депутатом обласної ради Костянтином Товстухою, котрий постійно опікується проблемами Ямпільщини.

Головний спеціаліст відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення Ямпільської районної державної адміністрації  Неля Громило прийняла 15 пакетів документів  для призначення субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу від громадян міста Дружба та села Дорошівка.

Мешканців громади цікавили питання права набуття виходу на пенсію, здійснення перерахунку розміру пенсії та виплати пенсії працюючим пенсіонерам. Заступник начальника Середино-Будського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області Наталя Харлашко надала містянам та селянам роз’яснення з питань пенсійного  забезпечення.

Такі виїзні приймальні, запевнив Костянтин Товстуха, протягом року відбудуться в усіх  радах населених пунктів північного району Сумщини.

    

   

 

 

До депутата Сумської обласної ради Костянтина Товстухи

звернулись з невідкладним наказом селяни – виборці

Проблема транспортного сполучення між населеними пунктами району стоїть як ніколи гостро. І якщо між населеними пунктами, такими, як Ямпіль – Свеса -  Дружба питання більш-менш врегульоване, то віддалені села району відрізані від навколишнього світу. Мешканці сіл Княжичі,  Степанівка, Гирино звернулись до депутата Сумської обласної ради з питанням відновлення автобусного сполучення. Засвідчили звернення 100 осіб територіальної громади.

Костянтин Товстуха, виконуючи свій депутатський обов’язок, направив депутатське звернення на ім’я першого заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Марченка, з проханням надати вичерпну відповідь:

https://rada.info/upload/users_files/23825625/f9981e8982a8b528b88da127a92a7a73.jpg

Олександр Марченко,  в свою чергу,  докладно розповів в офіційній відповіді про причини відсутності автобусного сполучення:

https://rada.info/upload/users_files/23825625/a2e06d8ead2d15c5fbac90faf969c947.jpg

Будемо сподіватися, що і цього разу  у Костянтина Товстухи, та людей, які голосували за свого депутата - все вийде.

 

Талановиті юні КВНівці Ямпільщини показали у фіналі високий клас!

Ямпільський районний центр дитячої та юнацької творчості не перестає дивувати всіх творчими знахідками та організаторськими здібностями. Наприкінці листопада минулого року дирекція, педагогічний колектив Центру зробили все для того, щоб відбувся пів-фінал захоплюючої гри, у якому взяли участь шість шкільних команд.

До фіналу потрапили чотири. Як і обіцяв дітям директор Центру Мехті Бабаєв, 4 лютого 2017 року, на сцені районного центру дозвілля та культури у фіналі гри КВН зустрілися кращі шкільні КВНівці: команди «Новая волна» – Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2; «Детки в клетку» – Шатрищенського НВК:загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад; «Кофе-ін» – Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 «ліцей; «Велика перерва» – Дружбівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2.

Слід зазначити, що сама гра відбулась, як і минулого року, при допомозі депутата Сумської обласної ради Костянтина Товстухи, який завжди підтримує Ямпільський районний центр дитячої та юнацької творчості морально і матеріально у всіх добрих починаннях.

Журі у складі досвідчених педагогів, керівництва відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, працівників культури, ветеранів КВНу, на чолі з Мехті Бабаєвим, було нелегко визначити переможців.

Чого тільки варті були номери «Деток в клетку» з Шатрищ про Козу та семеро козенят, про індійське кіно!

А Свеський «Кофе-ін» -  і журі і зал підкорили педагоги, котрі взяли участь у жартівливих «кінозйомках про закоханих»!

Найспівочишою була «Велика перерва» з Дружби. А маленька, руденька дівчинка, своєю невимушеною манерою рухатися по сцені, запальними таночками - просто не могла не причарувати!

Ну і «Новая волна» Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 майже у всіх конкурсах брала верх з однієї дуже простої причини: педагоги, які їх готували, сценаристи підійшли до роботи професійно, а діти талановито втілили в життя їх задуми.

Сценки «Волни» - костюмовані, в кожній присутні і акторська майстерність, і розмовний жанр, і вокал, і танці. Про знахідки в жанрі гумору – й мови нема.

 «Новая волна» перемогла і стала володарем головного призу, великого торту, котрий передав фіналістові депутат Сумської обласної ради, генеральний директор ОКАП "Сумиоблагролісу" Костянтин Товстуха.

Друге місце посів «Кофе-ін».

На третьому – «Детки в клетку» з Шатрищ. До речі, не по роках кмітливий капітан сільської команди висловив в одній із сценок думку, що непогано було б, аби у шкільних КВНівців з’явилися одного разу спонсори, хоча б як у індійського кіно.

Всі команди, що брали участь у фіналі КВНу отримали солодкі подарунки від Костянтина Товстухи, і під оплески зачарованого залу зійшли зі сцени.

 

 

Дружбівська школа №2 нарешті належним,  першочергово необхідним, сучасним побутовим об"єктом!

Дуже багато років перед керівництвом Дружбівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 одним з найважливіших питань, яке стояло на другому місці після виховного процесу, було облаштування шкільного туалету. На початку минулого року депутат  Сумської обласної ради Костянтин Товстуха, виступаючи перед батьками учнів, педагогами школи пообіцяв, що питання з ремонтом туалету буде обов’язково вирішене.

Головну проблему - виділення коштів (біля 400 тисяч гривень) на ці потреби у скрутний для країни фінансовий рік депутат розв'язав  спільними зусиллями з керівництвом району.

Очільники районної ради та районної державної адміністрації Ольга Губар, Ірина Панченко чи не щотижня відвідували школу в ході ремонту, що розпочався в середині літа 2016 року.

І от – лютий 2017, і школа зітхнула з полегшенням. Від допотопних облаштунків старого генератора неприємного амбре не залишилося й сліду. Білосніжні туалети на трьох поверхах, з сучасним обладнанням, стали до послуг школярам.

Дружбівський міський голова Євген Харитонов справедливо підбив підсумки довгорічної епопеї боротьби за чисте повітря в одній з найкращих шкіл району:

- Будемо берегти те, що зроблено в місті спільними зусиллями – буде порядок!

     

 

 

Гуманітарна допомога ямпільчан – багатостраждальній Авдіївці!

Звечора 31 січня на всю  Ямпільщину було кинуто заклик «Допоможи розстріляній Авдіївці!»

У режимі цілковитої напруги працювали очільники районної, міської, селищних та сільських рад.

Керівники підприємств і установ Ямпільщини, зокрема ДП «Свеський лісгосп», ДП «Ямпільський агролісгосп», підприємці підняли людей на благодійну справу.

Депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха, генеральний директор ОКАП «Сумиоблагроліс», який в цей час працював в районі, голова Ямпільської районної ради Ольга Губар, голова районної державної адміністрації Ірина Панченко та директор Свеського лісгоспу Олег Закусило доклали всіх зусиль, щоб акція «Допоможи розстріляній Авдіївці» набула якнайширшої підтримки.

І вже зранку, 1 лютого, біля районного Будинку Рад завантажилася машина гуманітарної допомоги.

 

Маленький ювелей Дружбівського ВПСК "Доблесть"

Днями Дружбівський військово-патріотичний клуб «Доблесть» відзначив перший 5-річний ювілей з дня свого створення.

Зі святом ювілярів привітав депутат Сумської обласної ради, генеральний директор комунального підприємства «Сумиоблагроліс» Костянтин Товстуха, Він від початку утворення клубу переймається його проблемами і допомагає їх вирішувати.

Про те, що в житті прикордонного міста залізничників дитячий клуб відіграє неабияку роль, свідчить той факт, що на свято юних спортсменів прибули Дружбівський міський голова Євген Харитоненко, Ямпільський районний військовий комісар Андрій Примаченко, керівник побратимів, членів Глухівського військово-патріотичного спортивного клубу «Мужність» Кирило Ященко.

Поважні гості відзначили особливий внесок керівника ВПСК «Доблесть» Олексія Котлярова у справу виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму, шанобливого ставлення до надбань батьків.

- Найголовніше, - сказав мер Дружби Євген Харитоненко, - що в позаурочний час діти займаються спортом, допомагають старшим облаштовувати сквери міста, захоронення воїнів. Зі спортивних районних, обласних, республіканських змагань додому юні дружбівчани без нагород ніколи не повертаються.

Ювіляри, вихованці Олексія Котлярова, змагалися у стрільбі з духової рушниці, підтягуванні, виясняли, хто краще і швидше може розібрати та зібрати автомата. Призи й почесні грамоти отримав кожен учасник змагань. А потім ще довго за чаєм та тортом обговорювали юні патріоти вільної України своє молоде буття у славному місті Дружба.

                                         

 

З 40-ччям Свеський дитячий садок привітав депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха. І подарував колективові ноутбук.

         У грудні 1976 року гостинно відчинив свої двері перед малечою селища Свеса навчальний дошкільний заклад “Берізка”.

         Перша директор дитячого садка  Зінаїда Іванівна Ящик розповіла, як важко було не тільки облаштовувати з нуля дитячий садок, а й підбирати педагогічний колектив.

         Ще тоді, 40 років тому, директор звернула увагу на талановитого педагога Ніну Терлецьку. І готувала собі гідну зміну.

         Ніна Терлецька пройшла всі кар’єрні щаблі – від рядового вихователя до директора дитячого садка, який назвали на честь першої березової алеї, посадженої вихованцями садка, і вихователями.

         До речі,   депутат Сумської обласної ради Генеральний директор «Сумиоблагролісу» Костянтин Товстуха з керівником одного з найбільших і найкращих дитячих садків на Ямпільщині Ніною Терлецькою знаходиться на постійному зв’язку.  Тільки минулого року, наприклад, з так званих депутатських коштів на придбання посуду для малечі було виділено понад 10 тисяч гривень. Це не враховуючи того, що депутат постійно опікується станом дитячих майданчиків на території «Берізки».

         Сьгодні дитячий садок відвідують більше сотні дітей, з якими працюють  13 педагогів Від їх професіоналізму, терпіння і мудрості яких, уваги до унікального і своєрідного внутрішнього світу дитини, залежить те найдорожче, що у нас є – наше життя і наша надія.

         Костянтин Товстуха побажав колективові і надалі бути в списку перших в районі, області та вручив директорові, Ніні Терлецький такий необхідний в нинішніх умовах для дитячого садка  подарунок - новий ноутбук.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відбулась історична перша сесія Дружбівської міської об’єднаної територіальної громади

          29 грудня 2016 року відбулась перша сесія Дружбівської міської об’єднаної територіальної громади. Відкрив сесію голова виборчої комісії Михайло Єрьоменко, який довів до відома присутнім депутатам підсумки рішення комісії і привітав з перемогою на виборчих перегонах  мера Дружбівської міської об’єднаної територіальної громади Євгена Харитонова.

         Секретарем Дружбівської міської об’єднаної територіальної громади майже одноголосно було обрано Інну Родоман.

         На історичній сесії міської ради першої об’єднаної територіальної громади в районі був присутнім і виступив з привітанням депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха.

                                   

 

 

За благочинні справи високим орденом Української Православної Церкви нагороджено депутата Сумської обласної ради Костянтина Товстуху

Учора в Княжичах, одному з найвіддаленіших сіл Ямпільщини, відбулась непересічна подія. У новозбудованому храмі  Димитрія Салунського відправляв службу на честь святого Спиридона чудотворця  Преосвященнійший Владика Роман Єпископ Конотопський і Глухівський.

У своїй проповіді Владика не раз добрим словом згадав депутата Сумської обласної ради Костянтина Товстуху, який своїми благочинними справами, сподвижницькою, непоказною, справжньою вірою в Бога набув щирої поваги серед православних.

Стараннями Костянтина Товстухи була зведена мальовнича капличка у Орлівці, відремонтована, реставрована зі старої будівлі церква у Свесі. За ці діяння Митрополит Київський і всієї України Предстоятель Української Православної Церкви Онуфрій відзначив Костянтина Товстуху орденом Святого Миколая Чудотворця.

На початку своєї депутатської каденції, у 2015 році, виступаючи перед виборцями села Княжичі, К. Товстуха пообіцяв всіляко сприяти селянам у будівництві храму.

- У своєму селі, - звертаючись до вірян сказав Владика Роман, - сьогодні ви маєте чудовий дерев’яний храм, де кожен може  помолитися Господу Богові нашому Ісусу Христу!

Це стало можливим завдячуючи непохитній вірі в Бога простої людини, її вірі у власні сили – Костянтина Олександровича Товстухи. Він вірить і у вас, громаду села. Тому я з особливим задоволенням від імені Митрополита Київського і всієї України Предстоятеля Української Православної Церкви Онуфрія вручаю Костянтинові Олександровичу другий за ліком орден Української Православної Церкви - Святого благовірного князя Київського Ярослава Мудрого.

Княжицький сільський голова Сергій Кузьменко за труди вірянські  отримав Грамоту від Української Православної Церкви, і висловив глибоку вдячність Владиці Роману за його молитви з турботою про парафіян села.

   

 

 

 

 

Депутат обласної ради Костянтин Товстуха звітував перед дружбівськими медиками та селянами Чуйківки

         Протягом року депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха часто зустрічівся з дружбівчанами, з різних причин. В основному приїжджав вирішувати ті чи інші проблемні питання.

         Цього разу він звітував перед виборцями округу, медиками, про те, як виконав їх накази.  І було з чим прийти депутатові на зустріч.

         Зокрема Костянтин Товстуха доповів, що виконано головний наказ медиків Ямпільщини, всіх мешканців району -  вирішено проблему придбання сучасного рентген-апарату для центральної лікарні.

 Він особисто зустрічався з очільниками всіх партійних осередків в обласній раді,  обласної державної адміністріції,  і, завдячуючи співпраці з обласними депутатами, працівниками облдержадміністрації   наприкінці року   було виділено  2,7 мільйона гривень, адресно, на придбання рентген-апарату для Ямпільської лікарні.

На так звані «депутатські кошти» Костянтина Товстухи дидсадок Дружби забезпечувався білизною, школа – паливом для автобуса, оргтехнікою…

Завідувачка терапевтичним відділом Дружбівської міської лікарні Олена Швець наголосила, що вперше за багато років співпрацює на Ямпільщині зі справжнім представником народу у обласній раді.

- Час не з найлегших, - сказала О.Швець, - і в медичній галузі не обійтись без болючих змін. Сподіваємось що наш депутат, Костянтин Товстуха, гідно, професійно, як це робив і досі, відстоюватиме інтереси своїх виборців.

У сісідньому з Дружбою селі Чуйківка, яка з недавніх пір увійшла у Дружбівську громаду, у залі школи – яблуку ніде було впасти.  Сільський голова, Олег Чернов, відзначив, що його односельчани відрізняються ініціативністю і особливою хазяйською хваткою. Вирішили робити дороги  по селу власними силами – зробили. Поставили завдання спорудити церкву – вже є фундамент, і стіни піднялися на два метри.

І у всіх добрих  ділах відчувається допомога Костянтина Товстухи. Школа, будинок культури, ФАП – у кожного з представників цих закладів знайшлись слова подяки на адресу депутата.

- Ви стоїте на порозі великих змін, сказав на завершення зустрічі людям К. Товстуха, -  наступного тижня ви обиратимете міського голову, вже, по суті, вашого голову, який представлятиме ваші інтереси. Обиратимете депутатів до Дружбівської міської ради. Зробіть правильний вибір, проголосуйте за людину, котра не балачками славиться, а добрими справами, яка серцем сприйматиме ваші проблеми.

  

 

Переміг сміх! У Ямполі змагалися КВНівці шкіл району

У неділю, біля районного Центру культури і дозвілля припаркувалися шкільні автобуси. Вони привезли до Ямполя кращі шкільні команди Клубу веселих та найкмітливіших.

Організатором цього грандіозного заходу стала дирекція Ямпільського районного центру дитячої та юнацької творчості, а помічником у вирішенні матеріальних проблем – депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха.

Слава про КВНівців Ямпільщини вже давно поширилася Україною. Наша збірна юних, кмітливих та веселих хлопчиків і дівчаток «Гарні діти» протягом багатьох років перемагала і перемагає найтитулованіші команди країни. Цієї осені, наприклад, збірна району з тріумфом повернулася зі всеукраїнських змагань з Одеси.

Випускники збірної КВН Центру дитячої та юнацької творчості очолюють кращі команди області, України! Нинішній турнір КВНівців був присвячений пошукові нових талантів. На сцені районного ЦКД розгорнулася цікава, безкомпромісна і дуже весела боротьба не за першість, а за серця і прихильність глядачів та журі.

Команди «Новая волна», Ямпільської ЗОШ №2, «Детки в клетку», Шатрищенського НВК, «Кофе-ін», Свеської спеціалізованої школи-ліцею, «Велика перерва», Дружбівської ЗОШ №2, «Без проблем», Дружбівського НВК, «Деточки», Воздвиженського НВК, створили таку атмосферу гумору та добра у залі, що дві години турніру – минули як одна хвилина. Тут на сцені засяяли нові зірочки районного КВНу!

Журі у складі Олега Проценка, начальника відділу освіти, молоді та спорту Ямпільської РДА, Любові Гарбузенко, директора Ямпільського районного ЦКД, Наталі Власової, завідуючої районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту РДА, Миколі Горлову, завідуючому військово-обліковим бюро Ямпільської селищної ради, Тетяні Дрожжовій, капітанові команди КВН «Гарні діти» 2014-2015 років було дуже важко визначитися з переможцем турніру.

Можливо саме тому відразу три команди у підсумку набрали однакову кількість очок.

Сьгодні менше всього хотілося б говорити про переможців, - сказав у своєму напутньому слові член журі, директор Ямпільського районного центру дитячої та юнацької творчості Михайло Бабаєв, - сьогодні хочеться подякувати тим директорам шкіл, які виплекали по справжньому творчі особистості в своїх колективах. І я не розумію тих, хто не долучається до дуже цікавого і захоплюючого руху КВН. Діти, які займаються творчою справою, стануть справжньою опорою і вчителів і батьків. Повірте моєму досвідові.

Ми не прощаємося, а говоримо  "До побачення шкільний КВН, до лютого 2017 року!"

 

 

«Люди повінні відчувати звязок з депутатом!» - наголосив Костянтин Товстуха

під час зустрічей з виборцями.

Для громадян Свеси, найбільшого населеного пункту Ямпільського району, настають непрості дні: до 4 грудня вони повинні визначитися,  за кого з 4 претендентів на посаду   голови проголосувати?

Справа в тім, що в робітничому селищі склалася непроста ситуація. Обраний в минулому році - добровільно пішов з посади. Пів-року Свеса тільки й обговорює: хто ж дасть лад непростому господарству селища, хто поведе за собою депутатський корпус, з тим, щоб нарешті навести лад у всіх галузях господарювання?

Костянтин  Товстуха, депутат обласної ради, учора провів зустрічі з колективом комунальної установи Сумської обласної ради Свеський психоневрологічний інтернат, педагогами Свеських спеціалізованих шкіл І-ІІІ ступенів №1 та №2, дошкільного навчального закладу ясла-садок «Берізка». Звітуючи перед виборцями про зроблене за рік, він не оминув увагою і  тему грудневих виборів.

Під час відвертих розмов, люди говорили про те, що вже нема віри «говорунам» та «обіцяльникам».

- Народ, нарешті, - сказав директор психоневрологічного диспансеру Сергій Кикрач, - усвідомив, що довіряти можна тільки людині справи, яка зарекомендувала себе з позитивної сторони у всіх відношеннях.

Директор дитячого садка «Берізка», депутат Свеської селищної ради Ніна Терлецька, від імені колективу , подякувала депутатові за постійну турботу про добробут малечі, відзначила, що Свесі потрібен керівник, котрий матиме підтримку громадян і депутатів всіх рівнів, котрий знаходитиме спільну мову з керівниками у  владних кабінетах району, області.

- Без відвертого діалогу з людьми – не може бути й мови про успішне вирішення наболілих проблем, - відзначив Костянтин Товстуха.        Ви повинні відчувати щоденно зв’язок з керівником, депутатом, якого обрали. Контролювати кожен його крок. Пообіцяв  і не зробів – відповідай перед громадою. Час пустопорожніх балачок минув.

     

               

 

"Свеський аграрний ліцей відсвяткує 95-річчя!" - запевнив викладачів та ліцеїстів Костянтин Товстуха

           Соціальна, медична, просвітницька галузі Ямпільщини – особлива турбота депутата обласної ради Костянтина Товстухи. Тому у його вкрай завантаженому графіку завжди є окремий пункт: «Дитсадок, школа, ПТУ – що обіцяв, що зробив».

           З упевненістю можна сказати, розбіжностей між обіцяним і зробленим не буває.

         15 листопада, Костянтин Товстуха вкотре зустрівся з колективом державного професійно-технічного навчального закладу «Свеський професійний аграрний ліцей» з тим, щоб обговорити наболіле, визначити пріоритети подальшого співробітництва.
     Керівник закладу Тетяна Родителєва не без гордості за педагогів відзначила, що ліцей успішно пройшов нещодавню атестацію, і можна з більшою упевненістю дивитися в завтрашній день. Вона подякувала депутатові за практичну допомогу буквально в усіх справах – від ремонту приміщень закладу до лобіювання інтересів ліцею в районних обласних, республіканських органах влади.

      Костянтин Товстуха відповів на багаточисельні запитання присутніх на зустрічі педагогів і наголосив: «Не дивлячись на скрутне становище з фінансуванням професійно-технічних закладів освіти в країні, області, районі, ми повинні зробити все, щоб зберегти одне з найстаріших і найвторитетніших училищ на Сумщині. Свеському ліцею наступної осені, виповнюється 95 років, і ліцеїсти – майбутні водії, кухарі, верстатники, трактористи, гідні того, щоб відсвяткувати знаменний ювілей!».

       

 

 

 

 

 

 

Аж до околиці Свеси розгойдались дитячі гойдалки!

           На одній із зустрічей з мешканцями  Свеси  Костянтинові Товстусі, депутатові  Сумської обласної ради, виборці задали конкретне запитання:

-Чому в центрі селища є дитячі майданчики, а на околицях малеча повинна гойдатися під старечими вербами на мотузках та велосипедних шинах?

          Наказ бабусь, матерів був почутий. Замовлення на виготовлення дитячого майданчика К. Товстуха включив на проплату з останнього траншу  коштів, виділених на депутатську діяльність.

             10 листопада на вулицю Терещенка  (колишню Крупської), заїхала вантажівка.

             Небайдужі батьки допомогли робітникам вивантажити мальовничу гойдалку,  і встановити її майже поруч з небезпечною, саморобною, котра вже віджила своє.

            Першим випробувачем надійної конструкції став маленький Костик. Чи не символічно, що під гойдалкою стрілися два тезки, сьогоднішнє і майбутнє Свеси, держави!

     

                                 

 

                   75 років Княжичі жили без храму. Надію на відродження духовності селянам подарував депутат обласної ради Костянтин Товстуха

30 березня цього року депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха зустрівся з виборцями у одному з найбільших сіл Ямпільського району Сумської області – Княжичах.

Знаменно, що люди не ставили у перших рядках своїх наказів якісь цьогочасні вимоги. Люди просили сприяння у спорудженні сільської церкви.

Справа в тім, що в роки другої світової війни, а як уточнила місцева учасниця  церковного хору Марія, 75 років тому, Княжицьку 300-літню  церкву, під час бою з поліцаями, підірвали партизани. З тих пір княжичанам ніде було схилити голови в молитві до Бога  в радості і в горі. Хіба що вдома перед іконою. Але ж, але ж, але ж…

І тоді одним з пріорітетів у своїй діяльності Костянтин Товстуха зробив виконання наказу княжичан – побудову сільського храму.

До цієї справи депутат залучив підприємців району, області. Разом з предстваниками духовенства, з благословення вищого духовенства області, країни, було обрано місце для побудови храму, освячено його.

І з Божого благословіння розпочали селяни будівництво. Сільський голова Сергій Кузьменко згуртував громаду на добре діло і поставив перед собою і селянами завдання – до храмового свята , дня Димитрія Салунського ,поставити церкву в центрі Княжич. При чому вирішили будувати храм, після довгих дебатів і суперечок -  чисто з дерева.

В переддень свята Димитрія Салунського, яке припадає на 8 листопада, з раннього ранку, з далеких Орлівки, Микитівки, Свеси, Гириного до Княжич рушили віруючі. Хто на машинах, хто кіньми, були й піші. А з батьками, дідусями й бабусями, що головне, йшли до новозбудованої церкви – діти. І треба було бачити їх очі, які висловлювали подив і сподівання на диво. І воно таки сталося.

Попри те, що храм не вражає монументальністю, він здивував всіх сімейним затишком, теплом рідної домівки  і чудовою акустикою. Цей храм  на  честь Святого Димитрія  Солунського по благословенню Преосвященнійшого Романа, єпископа Конотопського і Глухівського освятили Благочинний Ямпільського району отець Миколай, отець  Григорій  та отець Олександр. 

Присутні на освяченні церкви голови громад Свеської Наталя Польникова, Марчихино-Будської Світлана Нещерет, Микитівської Олена Ігнащенко, Орлівської Володимир Гончаров висловили щирі слова подяки Костянтинові Товстусі і голові Княжицької сільської ради Сергійові Кузьменку за зроблену богоугодну справу для людей.

 До речі, Чуйківський сільський голова, Олег Чернов розповів, що в його селі також за сприяння всіх небайдужих   відроджується згоріла стародавня церква. А отець Миколай підтвердив, що вже стіни її сягли майже двох метрів.

  • З божою поміччю, - сказав Костянтин Товстуха,- трудами селян і своєю помірною участю відродимо і Чуйківський храм.

А підсумувала свято чудовими словами Любов Кулінич, староста Есмані, сусіднього селища з Глухівського району:

- З такими людьми, як у Княжичах, можна й храми будувати, й Україну відроджувати. Стільки добра і завзяття у ваших справах відчувається, що віра в завтрашній кращий день не згасає. Бо вона скріплена вірою в Бога.

    

                                                                      

                                                                        

       

 

Прийом громадян депутатом обласної ради та очильником районної ради

24 жовтня  депутат  Сумської обласної ради Костянтин Товстуха  та голова Ямпільської районної ради Ольга Губар  провели виїзний прийом громадян в селах Княжичі та Микитівка.

Жителів с. Княжичі цікавили питання зведення церкви, ремонту опалювальної системи в навчальному закладі, впровадження діяльності добровільної протипожежної дружини.

Після зустрічі разом з Княжицьким сільським головою Сергієм Кузьменко  депутат обласної ради  Костянтин Товстуха  та очільник районної ради Ольга Губар  побували на будівництві церкви та поцікавилися станом проведення ремонту пожежної техніки. Завітавши до Княжицького навчально - виховного комплексу, з директором Ольгою Васютенко обговорили питання опалювального сезону, проведення  поточного ремонту та забезпечення дошкільнят відповідними їх віку шкільними столами.

Жителі Микитівської сільської ради  просили переглянути графік роботи працівників пошти, так як газети надходять  з тижневим запізненням та поставили питання проведення ремонту шкільної будівлі в с. Зорино для проведення заходів.

Під час зустрічі завідувач сільським фельдшерсько-акушерським пунктом Лілія Дудко висловила щирі слова подяки сільському голові Олені Ігнащенко,  депутату обласної ради Костянтину Товстухи за  допомогу  у облаштуванні приміщення та у допомозі в придбанні медичного  обладнання.

До речі, як одного із основних спонсорів сільського медичного закладу, фельдшер відзначила місцевого фермера Петра Ігнащенка.

Підсумком виїзної приймальні стануть спільні рішення депутата  Сумської обласної ради  Костянтина Товстухи та голови Ямпільської районної ради Ольги Губар, котрі   будуть спрямовані на задоволення вимог виборців.

    

"Війна триває, поки не похований останній загиблий солдат" сказав Костянтин Товстуха на перепохованні воїнів Другої світової війни у Степному

                                                    

13 жовтня 2016 року у с.Степне Ямпільського району відбулося перепоховання воїнів Другої світової війни. У цих краях більше 70 років потому точились запеклі криваві бої.

Наступ фашистів на Москву був таким стрімким, що в окопах залишилися лежати розтерзані снарядами, задавлені танками, вбиті кулями ворога тисячі солдат.

                                                       

Вони лежать неупокоєні до наших днів у лісах під Білицею, Шатрищами, Антонівкою, Степним… Сумська громадська організація пошуку загиблих «Гвардієць», яку очолює Дмитро Ященко, робить все для того, щоб солдати знайшли нарешті спокій у християнських могилах.

                                                     

Цього літа, під час пошукових робіт на лініях оборони в лісах під Степним, «гвардійці» знайшли останки 9 воїнів. Дмитро Ященко звернувся до депутата Сумської обласної ради Костянтина Товстухи з проханням організувати на належному рівні перепоховання героїв Другої світової.

-Не взяти участі в цій святій справі просто неможливо,- говорить депутат, – і не тільки тому, що два моїх діди пройшли всю війну, ми у неоплатному боргу перед цими солдатами…

                                

Перепоховання воїнів у Степному відбулось напередодні великого свята – Покрови Пресвятої Богородиці і, що символічно, напередодні Дня захисника Вітчизни.

Виступаючи перед присутніми депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха наголосив, що війна триває, доки не похований останній солдат. Він віддав шану загиблим воїнам, подякував пошуковцям за їх самовіддану роботу на полях колишньої борні.

Голова Ямпільської районної ради Ольга Губар відзначила, що за останні роки пошуковцями у Ямпільському районі знайдено, а громадами перепоховано понад 200 солдатів. На жаль імена їх невідомі. Та подвиг їх безсмертний.

                                                          

У світлий сонячний переддень Покрови, у центрі Степного, біля свіжого пагорбу, що виріс під великим хрестом, почесна варта прикордонників віддала останню шану безіменним воїнам минулого століття, які віддали свої життя за нашу свободу. Осінні квіти, покладені на могилу захисників Вітчизни, прикрасили останній надійний притулок солдатів.

                                                           

Дружбівська громада отримає всіляку підтримку депутата

Минулого тижня в обласній раді відбулось засідання за участі депутатів обласної ради, представників облдержадміністрації, Асоціації міст України, територіальних громад, які ухвалили рішення про об’єднання.

Йшлося про виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та можливості виділення додаткових коштів із обласного бюджету для підтримки соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад за підсумками перевиконання дохідної частини обласного бюджету.

Ямпільщину на засіданні представляли депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха, голова Ямпільської районної ради Ольга Губар та голова Дружбівської міської ради Віталій Ситенко, навколо якої утворюється поки що єдина в районі територіальна об’єднана громада.

За підсумками цієї наради в Дружбівській міськраді наступного дня зібралась робоча група у складі спеціалістів міської, сільських рад, голів міста Дружби, сіл Чуйківки, Дорошівки, яка розглянула проект статуту Дружбівської об’єднаної територіальної громади, формування бюджету на 2017 рік, а також розробила програму розвитку території об’єднаної громади.

Багато говорили про використання так званих «територіальних коштів» - 3 мільйонів гривень на розвиток громади.

Присутній на засіданні групи депутат обласної ради Костянтин Товстуха наголосив, що обіцяні кошти на розвиток громади у сумі 3 мільйонів гривень, на жаль, поки що не виділені. Але він робитиме все, щоб бюджетна комісія підтримала надання цих коштів громадам Дружби, Чуйківки, та Дорошівки, а найближча сесія обласної ради затвердила це рішення.

- І використовувати їх слід в першу чергу на вирішення нагальних проблем, які окреслили члени робочої групи, - підкреслив К. Товстуха, - вкладення громадян повинні бути ефективними. Процес має проходити прозоро і супроводжуватися громадськими обговореннями.

 

Марчихиній Буді – 365 років!

Марчихино Будці днями відсвяткували День села. Святкування припало на 365 роковини з дня заснування на північному кордоні Сумщини, на Ямпільщині, одного з наймальовничих поселень України.

У гості до селян завітали голова Ямпільської районної ради Ольга Губар, депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха, очільники сусідніх громад.

Голова районної ради Ольга Губар щиро привіталавсіх зі святом, подякувала за самовіддану працю на землі і висловила впевненість, що Світлана Нещерет, сільський голова, й надалі дослуховуватиметься до прохань і порад своїх односельців.

Виступаючи перед селянами, Костянтин Товстуха сказав, що за три з половиною століття село пережило багато важких подій, але зі всіх цих складних подій селяни виходили з честю і гідністю.

Очільник громади - Світлана Нещерет, в свою чергу, від імені жителів села подякувала Костянтину Товстусі за постійну підтримку громади села, фінансову допомогу культурно-освітнім закладам, окремим громадянам, які гостро потребують фінансової підтримки та всім, хто допомагав в організації проведення свята.

Родзинкою свята стали куточки з вареним і печеним на столах,яке             приготували дбайливі господині, з глиняними іграшками, зробленими руками дітлахів, і сувенірами, виробленими на ТОВ „Лінен оф Десна”.

В День села на площі під Будинком культури цінні подарунки отримували кращі працівники, матері-героїні, молоді мами, котрі вперше народили дітей.

Оплески під час святкового концерту не вщухали аж до святкового салюту. А після ще довго лунала музика і пісні. Здається, саме про Марчихину Буду писав великий Тарас:

Красується,любується                            
Навсю Україну. 
А понад ним зеленіють 
Широкії села, 
А у селах у веселих 
І люде веселі. 

 

 

 

Депутати і педагоги організували ювілейне свято Івана Купайла у Воздвиженську, що на Ямпільщині

25 років тому у Воздвиженську, тодішній сільський голова Катерина Степанівна Ткаченко та  вчителька місцевої школи Ніна Іванівна Чала, нині пенсіонери, започаткували народні гуляння  на Івана Купайла. І традиція прижилася.

Останніми роками в організації святкувань, забезпеченні переможців змагань призами бере активну участь депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха.

Голова Воздвиженської сільської ради Микола Козюля, директор школи Світлана Сергійко розбили свято на три частини: спортивну, обрядову і художньо-самодіяльну. І розпочалися Купальські забави зі спортивних змагань.

З ранку 6 липня на майданчиках школи змагалися спортсмени з Грем’ячки, Олиного, Туранівки,  Воздвиженська на першість з волейболу, тенісу, футболу, причому команди носили іменні назви. Так,  1 місце з волейболу зайняла команда Юрія Огаркова, друге – Олексія Сизоненка. 

З футболу першість виборола команда Іллі Василенка, друге місце у Євгена Шемета. За тенісним столом кращим був  Богдан Волощук з Грем’ячки.

І вже в ніч на Івана Купайла, в одному з наймальовнічиших місць села,  відбулися загадкові, чарівні дійства, в яких взяли участь всі сельчани, від малого - до старого.

До привітань, також, приєднався депутат районної ради Вадим Бойчунь, який побажав односельчанам такої ж згуртованості у всіх справах на благо рідного краю.

Особливо всім сподобалися пісні, танці, обрядові дійства у виконанні школярів місцевої школи.

 

 

 

 

 

Лілія Ричкіна детально ознайомила депутатів Ямпільської райради з діяльністю обласної ради

       У роботі чергової сесії Ямпільської районної ради сьомого  скликання взяла участь заступник голови Сумської обласної ради Лілія Ричкіна.

           Депутати районної ради розглянули ряд питань порядку денного, головним з яких став розподіл коштів вільного залишку районного бюджету. Народні обранці спрямували кошти на ремонти закладів освіти, охорони здоров’я, культури та оздоровлення дітей. Зокрема - на ремонт системи опалення палацу культури в смт Свеса, даху Дружбівського НВК, туалетів Дружбівської ЗОШ №1, дахів в Ямпільських ЗОШ №1 та №2.

           Після сесії до присутніх звернулась заступник голови Сумської обласної ради Лілія Ричкіна, яка детально ознайомила депутатів з роботою обласної ради та закликала активніше брати участь в обласних програмах з енергозбереження.

          Окрім того, заступник голови обласної ради та лідер обласної організації Радикальної партії Лілія Ричкіна провела робочу зустріч з депутатами районної ради від РПЛ. На нараді обговорили можливість ремонту танцювального майданчика колишнього РБК в смт Ямпіль та інших громадських об’єктів у районному центрі за рахунок коштів, які виділені на здійснення діяльності депутатів обласної ради.

 

 

КОСТЯНТИН ТОВСТУХА,  ДЕПУТАТ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ПРИВІТАВ ЗІ СВЯТОМ ШКОЛЯРІВ СВЕСИ ТА ДРУЖБИ, ЩО НА ЯМПІЛЬЩИНІ

         У Ямпільському районі нема такої школи, де б педагоги та учні не знали Костянтина Товстуху. Він завжди опікується турботами освітян.

У Княжицькій  школі, наприклад, змогли вчасно зробити ремонт підлоги, завдячуючи турботам депутата, Свеська спеціалізована школа №2  отримала принтер в подарунок, Орлівська – комп’ютер, Ямпільська №1 - розважальний майданчик…

         Депутат зміг викроїти час зі свого щільного робочого графіка, і взяв участь у святі Останнього дзвоника, що проходив  у Свеській спеціалізованій школі І – ІІІ ступенів №1,  та у Дружбівській загально-освітній школі І-ІІІ ступенів №2.

         Костянтин Товстуха привітав батьків,  педагогів та учнів зі святом, наступними канікулами, а випускникам побажав  бути наполегливими у досягненні завдань, що ставлять перед собою, бо від них залежить, якою буде Україна в найближчому майбутньому.   

Більше фото - http://yampilska.rayrada.org.ua/photo/


Черговий прийом громадян депутатом обласної ради  Костянтином Товстухою на Ямпільщині

Сьогодні в Ямполі   особистий прийом громадян провів  депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха.

Під час  прийому  була присутня голова районної ради Ольга  Губар.

Більшість питань,  порушених громадянами, стосувалися благоустрою райцентру, роботи комунальників, організації чіткого функціонування культурних, спортивних, освітніх закладів.


                   Їх залишилось тільки девять…

 

Свеса вшанувала своїх героїв на параді до Дня Перемоги. Урочистий мітинг, присвячений 71-й річниці від Дня перемоги у другій світовій війні мешканців робітничого селища відбувся біля селищного меморіалу воїнам – визволителям.

 

- А їх, з колишньої когорти  ветеранів-свесян  живими залишилось тільки дев’ять , - наголосив у своєму виступі депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха.

 – це Володимир Петрович Зайцев, Василь Михайлович Комендант, Олександр Павлович Лямін, Степан Петрович Нечипоренко, Олексій  Іванович Савченко, Георгій Андрійович Короза, Андрій Іванович Клименко, Василь Єгорович Товстуха та Ольга Гнатівна Шиш. І кожен нині потребує нашої турботи.

 

Олександр Павлович Лямін, голова ради ветеранів селища Свеса, згадав тяжкі роки кривавої війни, товаришів, полеглих у боях за Батьківщину і дав наказ нинішньому поколінню берегти мир, відстоювати кордони Вітчизни у такий нелегкий час.

 

Весняні квіти вінки,  пам’яті поклали вдячні визволителям свесяни до меморіалу полеглим воїнам.

 

 

 

 

 

 

 


Депутати виховують  гідну зміну

          Військово-патріотичний спортивний юнацький клуб «Доблесть», ось уже багато років керівником якого є депутат Дружбівської міської  ради  Ямпільського району Олексій Котляров, а натхненником на спортивні  звитяги і добрі діла депутат обласної ради Костянтин Товстуха - радує не тільки високими  спортивними здобутками – а й доброчинними справами.

        Юні спортсмени, очолювані тренерами, наводять лад у скверах,  на вулицях міста, допомагають по господарству ветеранам.

       Є у спортивного клубу ще одна  стала традиція: ось уже котре десятиліття хлопці напередодні Радониці, післяпасхальних поминальних днів, наводять порядок на Журавському кладовищі міста Дружба. Підростають спортсмени, самі стають батьками, на зміну їм приходять діти, а традиція залишається.

      Ось і цього тижня Олексій Котляров разом з вихователями Дмитром Деменським, Миколою Коржем привів дітей на прибирання святого місця. Діма Лисиця, Антон Ложкомоєв, Саша Покотило та інші спортклубівці 

добре попрацювали і ще раз нагадали батькам: підростає  гідна зміна!

         Як відзначив Костянтин Товстуха, з керівництвом спортивного клубу вже узгоджено план по наведенню порядку у знаменитому Дружбівському березовому гаю. Допомгти дітям у цій нелегкій справі вже пообіцяли тата і мами.

 

 

 

 

 

 


                 

  Депутат вручив учням сільської школи компютер

         Костянтин Товстуха, депутат Сумської обласної ради народився і виріс в селі Орлівка, Ямпільського району. І хоча вчився у школі в сусідньому робітничому селищі  Свеса, та весь вільний час дитинства проводив в Орлівці.

         Тут у нього з’явилися перші справжні друзі. Тут гартувався його характер, на маминому та бабусиному городі, на домашньому господарстві. Костянтинові  Товстусі добре відомо, як важко на селі дається кожна зароблена копійка.

         Тому, коли дізнався, що єдиному шкільному комп’ютерові вже стільки років, скільки восьмикласникам,  пообіцяв директорові, Ніні Андріївні Дворніченко, вирішити цю проблему.

         29 квітня, напередодні Великодня, земляк завітав до школярів з пакунками.

Перед лінійкою учнів Ніна Андріївна порадувала депутата тим, що маленькі орлівчани за двадцять років існування нового приміщення школи зберегли його у відмінному стані. І в навчанні школярі одні з перших у списку сільських шкіл Ямпільського району.

         А Костянтин Товстуха, передаючи комп’ютер школярам підкреслив, що й надалі допомагатиме дружному колективу педагогів і школярів, бо бачить успіхи в навчанні учнів і у педагогічній діяльностівчителів.

         До речі, нинішній візит депутата до сільської школи не виключення з правил , а правило його діяльності. Перед цим Костянтин Товстуха придбав принтер для Свеського ліцею, лінолеум для покриття підлоги у Княжицькій школі, забезпечив паливом автобус, що підвозить учнів  Дружбівської школи №2.


Депутат з депутатом порозумілися

Селище Свеса – найбільший населений пункт Ямпільського району. Тут проживаєблизько 7 тисячгромадян. Люди закохуються, одружуються, заводятьсім’ї. І перший навчально-виховний заклад, з якимстикаютьсямаленькісвесяни – єдиний, великий дитячий садок. Раніше ним опікувавсяСвеськийнасосний завод, підприємство, яке утримувало всю інфраструктуру селища. Нині завод з потужного індустріальногогіганта з тисячамиробітників, перетворився на промисловий цех. Тому про добробут, благоустрій садка турбуються в основному самійогопрацівники.

Депутат свеськоїСелищної ради, директор дитячого садка НінаТерлецькабідкається, піднімалапитанняпридбання посуду, фарби на сесіїселищної ради, а у відповідьзачароване: нема коштів… Саме за проханнямНіниВасилівни до дитсадкаприбув депутат Сумськоїобласної ради КостянтинТовстуха. Йогостараннями тут уже зведенокількагойдалок, майданчиків. А великому колективовімалечіцьогозамало. Тому порадившись з директором садка, депутат визначив, щопотрібнозробити в тепліднівесни.

Депутат з депутатом порозумілисяшвидко і разом вирішуватимутьвеликіпроблеми маленьких людей. А там дивишся – допомагатидолучатьсяпідприємці, просто небайдужі люди.

 


Слова втілюються в справи

         З початку обрання депутатом  Сумської обласної ради Костянтин Товстуха отримує десятки листів від виборців, керівників державних установ і організацій, підприємців. Час нині такий, що зміст всіх звернень до депутата зводиться до прохань.

Щоб відчути нерв виборців, поспілкуватися з ними віч-на-віч за ініціативи депутата спочатку в районі, а потім і в області були введені так звані виїзні депутатські приймальні. Вони відбулися у Степному, Шатрищах, Білиці, Дружбі, Чуйківці – і багатьох інших населених пунктах району.

З друкованих, електронних видань про діяльність Костянтина Товстухи узнали жителі Роменського, Липоводолинського, Буринського районів і також шлють листи депутатові з невідкладними проханнями, в яких відчувається крик душі. Там також він провів виїзні приймальні.

З початку року в різні міністерства України, серед яких є навіть Міністерство закордонних справ, республіканські, обласні  установи та заклади надіслано 19 депутатських запитів на прохання виборців, на які отримано 17 відповідей з позитивним реагуванням.

Щодня до депутата Сумської обласної ради Костянтина Товстухи ідуть на прийом люди. Одному потрібно справитися зі свавіллям представників влади на місцях, іншому не вистачає коштів на придбання опалення. Є категорія людей, яким Костянтин Товстуха ніколи не відмовляє, і допомагає чим може: це тяжко-хворі, або батьки тяжко-хворих дітей.

Нещодавно стало відомо про виконання депутатом одного з перших наказів виборців, якого він отримав ще під час передвиборчої кампанії.

Свесяни, жителі вулиць Свердлова, Гагаріна, провулка Свердлова, тоді скаржились на те, що у одному з найбільших населених пунктів району, а саме в селищі Свеса, на їх вулицях- нема водогону. Під час зустрічі, тоді кандидат в депутати обласної ради, пообіцяв твердо: проблему вирішить.

Сьогодні вже можна з упевненістю сказати – слова свого Костянтин Товстуха дотримав. З обласної державної адміністрації надійшла звістка, що для спорудження водогону на вказаних вулицях виділено 4 мільйона гривень! Тепер справа за місцевою владою, яка в свою чергу також обіцяла активно долучитися до фінансування будівництва.

Одне дуже турбує. З окремих звернень громадян до депутата видно, що ту чи іншу справу можна б  було з успіхом вирішити у сільській, селищній, або міській радах. А люди туди не йдуть. Чому?  Мабуть тому, що  влада на місцях не користується належним авторитетом у людей, не хоче його завойовувати,  або ж  вона просто самоусувається від їх запитів.


Виїзна приймальня – найефективніший спосіб вирішення питань жителів громад Ямпільщини

Голова районної ради Ольга Губар, депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха, керівники районних установ та організацій зустрічалися з мешканцями району у форматі виїзної приймальні. Цього разу наболілі питання  могли вирішити мешканці Чуйківської сільської та Дружбівської міської  рад.

 Чуйківців, наприклад, найбільше хвилює забезпечення автобусного маршруту до райцентру, наповнення ФАПу медпрепаратами. Окремо стояло питання про відновлення виїзду лікарів до села.  Головний лікар КЗ "Ямпільська ЦРЛ" Вадим Бойчунь повідомив, що з березня поточного року лікарі прийматимуть пацієнтів у ФАПі за графіком, необхідні ліки також надійдуть до села. Люди дякували депутатові за виконані доручення щодо забезпечення паливом на зимовий період соціально незахищених селян, соціальних об’єктів Чуйківки.

В місцевій школі с.Чуйківка пройшла зустріч з головою громадської організації ветеранів Великої Вітчизняної війни, ветеранів праці, інших пенсіонерів-громадян похилого віку Петром Могилою, який познайомив присутніх зі своїми напрацюваннями, розповів про проведену краєзнавчу роботу.

Під час прийому містян в Дружбі директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Тамара Високос підняла питання щодо капітального ремонту шкільного туалету. Вже зараз складається кошторис та проект на його ремонт. А директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Лідія Ситенко не вперше говорить з районним керівництвом про капітальний ремонт даху навчального закладу. Питання буде вирішуватися коштами як районного, так і міського  бюджетів. Домовилися, що слід знаходити спільну мову з вирішення цієї проблеми  і з місцевими підприємцями. 

Жителі Дружби скаржилися, що не працює стоматологічний кабінет. Головний лікар КЗ "Ямпільська ЦРЛ"№ Вадим Бойчунь повідомив, що стоматолог, готовий  працювати в лікарні, є. От тільки його треба забезпечити житлом… І це питання можна вирішити за умови цілеспрямованої роботи керівництва міської ради.

Фото


Діалог обласних депутатів з головами громад та жителями Ямпільщини

 

         17 лютого голови міської, селищних сільських рад мали змогу зустрітися з заступником голови обласної ради Лілією Ричкіною та депутатом обласної ради Костянтином Товстухою.

         Під час зустрічі обговорювалися нагальні питання вирішення багатьох проблем, що постали перед  керівниками місцевих громад.

         Лілія Ричкіна доповіла, що  у важкий час становлення бюджетного року коштів катострафічно не вистачає на найнеобхідніше: медицину, освіту, соціальні потреби людей.  Тому місцеві громади повинні орієнтуватися на здолання перешкод власними зусиллями. І той, хто, не гаючи часу, впроваджує в життя всі корисні нововведення – в кінцевому рахунку виграє. Слід брати участь у конкурсах на виділення грантів під ті, чи інші програми, залучати до співпраці інвесторів, домовлятися про виконання соціальних угод з тими, хто вже користується сільгоспугіддями, що входять у межі рад. Заступник голови обласної ради як приклад децентралізації навела діяльність Березівської сільської ради,  до складу якої вже увійшло кілька територій сільських рад.

- Чому б у Ямпільському районі не спробувати на прикладі  хоча б однієї ради запровадити цей досвід? - завершила свій виступ Лілія Ричкіна.  

- Втратити час на старті, це майже стовідсоткова можливість втратити шанс стати успішними в майбутньому, - сказав депутат обласної ради, директор Ямпільського ДП «Агролісгосп»  Костянтин Товстуха.

Підприємство з самого початку взяло курс не на «проїдання» зароблених коштів, а на вкладення їх у виробництво. За три роки з найвідсталішого у своїй галузі, підприємство стало одним з кращих, прибутки якого складають мільйони гривень. Ідуть великі відрахування коштів у місцевий бюджет, середня заробітна плата працівників «Агролісгоспу»  складає нині понад 4000 тисячі гривень. З впровадженням у виробництво нових технологій – зростає кількість робочих місць, що дуже важливо для Ямпільського району.

Депутатська діяльність, наголосив далі Костянтин Товстуха, примушує по-особливому ставитися до потреб людей. Щодня доводиться читати листи, вислуховувати прохання – допоможіть! Позиція депутата, керівника, підприємця повинна бути одна: є можливість – допоможи. Останній приклад такого ставлення обласного депутата до прохань виборців – виділення коштів на поїздку Ямпільського хореографічного колективу «Альянс» для у часті в конкурсі «Алегро-Карпати»  в Яремчі, Іванофранківської області.

- Байдужість та інертність – головні вороги сьогоднішньої влади. І не тільки влади, всіх нас. Тому треба об’єднуватися з тим, щоб не тільки вибратися з великої ями боргів і нестач, а й жити достойно в подальшому, завершив свій виступ Костянтин Товстуха.

         В цей же день заступник голови обласної ради Лілія Ричкіна та депутат обласної ради Костянтин Товстуха у кабінеті голови районної ради Ольги Губар приймали громадян району, вислуховували їх скарги, пропозиції. По мірі можливості – вирішували питання на місці.

         Потім Лілія Ричкіна, Костянтин Товстуха та Ольга Губар відвідали окрасу району - Ямпільську станцію  юних натуралістів,  також районну лікарню, Ямпільський центр дитячої та юнацької  творчості, Ямпільський ДП «Агролісгосп».