Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

Діяльність депутатів обласної ради

Депутат обласної ради  Костянтин Товстуха виконав прохання колективу Свеської селищної лікарні комунального закладу «Ямпільська центральна районна лікарня» і забезпечив хворих постільною білизною, ковдрами, подушками та матрацами. 

Костянтин Товстуха провів зустріч з медичним персоналом селищної лікарні і докладно висвітлив проблеми, що виникли у медичній галузі області, району. Запропонував шляхи їх вирішення.

Завідувач Свеською селищною лікарнею Олена Сенченко від імені всіх  працівників висловила щиру подяку депутату Сумської обласної ради  Костянтину Товстусі за допомогу і підтримку.

 

 

 

Наш депутат слова дотримав-ювілейний сертифікат,

виданий Дружбівській громаді, втілений в життя!

Під час святкування 55 роковин від Дня заснування міста Дружба депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха вручив голові Дружбівської міської ради Євгенові Харитонову сертифікат, на першочергове придбання за кошти з депутатського резерву трьох гральних дитячих майданчиків для потреб усієї, поки що єдиної в районі, громади.

Минуло два місяці, сертифікат, виданий нашим депутатом, набрав чинності. Гральні майданчики були встановлені на місцях, обраних мешканцями Дорошівки, Чуйківки та Дружби.

Встановленням дитячих гральних комплексів керували виконуючі обов’язки старостів Дорошівки Сергій Власов, Чуйківки – Олег Чернов та голова громади, мер міста Дружба – Євген Харитонов.

Євген Іванович Харитонов підкреслив, що в Дружбі це вже третій майданчик встановлений завдячуючи нашому депутатові Костянтину Олександровичу Товстусі, за що діти й батьки кажуть йому щире спасибі.

 

Голова Сумської ОДА Микола Клочко відповів на запит обласного депутата Костянтина Товстухи щодо ремонтк місцевих доріг

Голова Сумської обласної адміністрації Микола Клочко дав відповідь на запит депутата Сумської обласної ради Костянтина Товстухи, щодо ремонту дороги "Ямпіль-Свеса-Марчихина Буда-Княжичі".

 

Завдяки керівництву обласної ради та депутатам на Ямпільщині відремонтовано дорогу

Депутат обласної ради Костянтин Товстуха провів прийом громадян з особистих питань Сказати що у жителів одного з найбільших і одного з найвіддаленіших прикордонних сіл Ямпільщини, Марчихиної-Буди, купа проблем, значить не сказати нічого.

Зранку у кабінеті сільського голови Світлани Нещерет, де депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха разом з головою Ямпільської районної ради Ольгою Губар проводив особистий прийом громадян, тривала атмосфера довіри та відвертої розмови.

Завідувач дитячого садочка ділилася здобутками, надіями і тривогами, що до подальшої долі закладу. Настоятель сільського Іоаннівського храму сподівався на підтримку у питанні підведення електрики до церкви, яке не вирішувалось протягом року, та завдячуючи втручанню Костянтина Товстухи, роботи в цьому напрямку наближаються до завершення. Підтримав народний обранець і прагнення отця Миколая зробити навчання у недільній церковній школі постійними та забезпеченими технічним обладнанням.  Директор сільської школи подякувала обласному обранцю за виділені з депутатського резерву кошти на ремонт класів і попросила не залишати без уваги наступаючий опалювальний сезон. Ще одна селянка просила захисту від свавілля закупівельників молока.  Внаслідок прийому громадян було вирішено питання подальшої долі 80-річної жительки села Ломльонки, яка потребує постійного нагляду…

Майже кожен, хто розмовляв з Костянтином Олександровичем, нарікав на вкрай незадовільний стан місцевих доріг.

Саме з цієї причини приймальний день депутата з  Марчихиної-Буди польовими дорогами, через Княжичі перемістився до Микитівки. Справа в тім, що днями сільські ради Княжич та Микитівки завершили на своїх територіях довгоочікуваний ремонт дороги.

«Ще на початку квітня, - доповів микитівцям Костянтин Товстуха,- ми разом з вашим сільським головою Оленою Ігнащенко, Сергієм Кузьменком, сільським головою Княжич, побували на прийомі у голови обласної ради Володимира Токаря, де під його керівництвом, спільно з  керівником «Сумиоблавтодору», депутатом обласної ради Іваном Романюком, головою районної ради Ольгою Губар виробили спільну стратегію ремонту доріг. Домовилися про співфінансування цієї справи».

Результат  такого ґрунтовного підходу до вирішення проблеми –  є дорога, якою можна нині запускати маршрутний автобус.  А оцінка – оплески селян під час зустрічі на адресу діяльності депутата та своїх очільників, працівників «Сумиоблавтодору». 7 місяців Княжичі та Микитівка були відірвані від автобусного сполучення з райцентром. Нині вже є можливість залучати до роботи автоперевізників.

А от голові Свеської селищної ради Юрію Філонову довелося  почервоніти у відповідь на запитання микитівчан, чому  до Свеси не  ремонтується дорога. У свій час він проігнорував нараду у голови обласної ради, посилаючись на «обов’язковість» ремонту доріг виключно за кошт держави. Нині – може  зупинитися автобусне сполучення на Свесу. І як тоді возити микитівських дітей  до селища на навчання?

«Я бачу, марчихино-будці, княжичани, микитівці, жителі Орлівки, - сказав людям Костянтин Товстуха, - розуміють, що в нинішніх, вкрай складних умовах, треба об’єднувати свої зусилля для ремонту доріг, впорядкування населених пунктів, вирішення комунальних питань. На державну підтримку сподівань мало. Ви показали, що можете здолати будь-які перешкоди!»

На базі комунальної установи Сумської обласної ради Свеський психоневрологічний інтернат відбулося виїзне засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації

У роботі колегії взяв участь депутат Сумської обласної ради, голова постійної комісії з питань спільної власності територіальних громад та приватизації Костянтин Товстуха.

У області таких інтернатів, як Свеський, 11 для дорослих підопічних і 2 дитячих.

Свеський психоневрологічний інтернат обрали базовим для проведення колегії не випадково. За порівняно короткий строк директор закладу Сергій Киркач, а керує ним Сергій Михайлович з листопада 2013 року, зміг, не дивлячись на всі бюрократичні перепони, труднощі, вивести інтернат у число кращих комунальних установ області.

Територія, приміщення інтернату вражають впорядкованістю, чистотою. Інтернат має власне підсобне господарство, 43 гектари сільгоспугідь, тут вирощують свиней, велику рогату худобу, овець для забезпечення підопічних м’ясом  власного виробництва.

Учасникам колегії продемонстрували придбану для підсобного господарства техніку, зокрема,  трактор з необхідними для обробки землі агрегатами.

"Зрозуміло, що без підтримки депутатів Сумської обласної ради Костянтина Товстухи, Олега Бояринцева, народного депутата Андрія Деркача,  директора департаменту соціального захисту населення  Сумської обласної державної адміністрації Михайла Дубровського, - доповів  присутнім на колегії Сергій  Киркач, - ми б не мали того сучасного обладнання, що маємо сьогодні".

Для харчоблоку інтернату при втручанні і  матеріальній  допомозі депутата обласної ради Костянтина Товстухи було придбано нові холодильні шафи.

У пральному цеху нещодавно встановили нову пральну машину на 50 кілограмів, центрифугу та теплову гармату. Обслуговуючий персонал тепер не озирається на стіни, які під час роботи  старих машин хиталися, як під час землетрусу.

Виступаючи під час теоретичної частини колегії директор департаменту соціального захисту населення  Сумської обласної державної адміністрації Михайло Дубровський підкреслив, що не дивлячись на скрутне становище з матеріальним, фінансовим забезпеченням установ і закладів соціального захисту населення області, інтернатних установ, це не повинно позначитися на якості обслуговування підопічних. Неординарний досвід роботи Свеського психоневрологічного інтернату заслуговує на поширення і підтримку.

"На підготовку до зимового періоду, зокрема, на поточні ремонти житлових корпусів, адміністративно-побутових приміщень, харчоблоків, систем холодного  і гарячого водопостачання, центрального опалення, - підкреслив у своєму  виступі Михайло Дубровський, - передбачено виділення коштів з обласного бюджету у сумі 1,1 мільйона гривень".

Звертаючись до присутніх директорів психоневрологічних інтернатів області, депутат Сумської обласної ради, генеральний директор комунального підприємства «Сумиоблагроліс» Костянтин Товстуха наголосив, що йому добре відомі всі труднощі в економічному, матеріальному плані, з якими вони стикаються на місцях.

"Мій досвід  роботи, як депутата, з дирекцією Свеського психоневрологічного інтернату стверджує, що спільними зусиллями можна здолати багато перешкод і знайти правильні виходи зі скрутних становищ. Обіцяю,  жодне звернення з вашого боку, що  заслуговуватиме  на  підтримку, не залишиться без уваги депутатського корпусу, дирекцій агролісгоспів, що знаходяться на територіях районів, де ви працюєте",- наголосив Костянтин Товстуха.

І ще одна цікава родзинка колегії: по завершенню офіційної частини на учасників зборів чекав унікальний концерт.

Справа в тім, що медичний, обслуговуючий персонал Свеського інтернату, у позаробочий час об’єднується в танцювальні, вокальні гуртки. А слава про інтернатівський вокальний  гурт «Калина» вже поширилася далеко за межі Ямпільщини.

 

Депутат обласної ради Костянтин Товстуха

розділив свято останнього дзвоника з учнями шкіл Свеси!

             Свеса уквітчалася до свята останнього дзвоника бузком навколо шкіл, сотнями букетів  в руках школярів та пишними бантиками на дівчатках!

         Зі святом останнього дзвоника учнів, педагогічні колективи обох шкіл рідного для себе селища  привітав генеральний директор ОКАП «Сумиоблагроліс», депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха. Вступаючи перед випускниками, вчителями, всіма школярами «ліцею»,  Костянтин Олександрович сказав: «Сьогодні для Вас звучить останній дзвоник.

Це дзвоник прощання з безхмарним життям, у якому вам допомагали батьки та вчителі.

          Мені випала велика честь вчитися в цій школі і я ніколи не забуду педагогів, які прищепили мені любов не тільки до глибоких знань, а й до малої батьківщини, Свеси, і до великої – України!

           Попереду вас чекають серйозні іспити. Бажаю всім для початку скласти успішно ЗНО, влаштувати старт свого дорослого життя так, як мріяли!

           А ще я вам бажаю, щоб у вас стало сил зробити цей світ кращим, добрішим, щоб у ньому не було місця війні!»

         Костянтин Товстуха вручив директорові Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 «ліцей» Ірині Негрій сертифікат з гарантією виділення коштів з депутатського фонду на придбання музичного обладнання в першочерговому порядку до початку наступного 2017-2018 навчального року.

          Приймаючи хліб-сіль від випускників Свеської спеціалізованої школи №1 І-ІІІ ступенів, Костянтин Товстуха  побажав їм і в подальшому бути активними в громадському житті, постійно поповнювати свій багаж знань сучасними надбаннями науки. А головне – завжди залишатися людьми!

         Лариса Пода, директор школи, подякувала депутатові за повсякчасну матеріальну і моральну підтримку навчального закладу.

 

 

Виїзний семінар-навчання на базі дочірнього підприємства «Ямпільський агролісгосп»  провів генеральний директор ОКАП «Сумиоблагроліс»,  депутат обласної ради Костянтин Товстуха

У семінарі взяли участь керівники, головні спеціалісти всіх дочірних підприємств області, керуючий справами виконавчого апарату Ямпільської районної ради, депутати Ямпільської районної ради.

ДАП «Ямпільський агролісгосп» об’єктом проведення семінару було обрано не випадково. Ось уже кілька років поспіль підприємство є лідером по всіх показниках галузі.

Відкриваючи семінар-навчання, генеральний директор ОКАП «Сумиоблагроліс» наголосив,  все, що робиться на  підприємствах, зокрема, і в ДАП «Ямпільський агролісгосп» - робиться в першу чергу для робітників, їх сімей.

Констянтин Товстуха зазначив, що за останні роки ДАП «Ямпільський агролісгосп» працює стабільно прибутково. Понад сто робітників мають середню заробітну плату близько 6 тисяч гривень. За 2016 рік підприємством виконано всі основні планові виробничо-фінансові  показники. Чистий прибуток склав понад  5 мільйонів гривень. До бюджетів усіх рівнів та фондів  сплачено понад 6,5  мільйонів гривень, у тому числі до місцевих бюджетів - 4,5  мільйона гривень.

Що особливо відзначає діяльність ямпільчан, так це думка про роботу в майбутньому. ДАП«Ямпільський агролісгосп» здійснив капітальні інвестиції в основні засоби виробництва за 2015-2016 роки та за І квартал 2017 року  майже в сумі 7 мільйонів гривень.

Директор «Ямпільського агролісгоспу» Олексій Котляров розповів, що  ще в 2015 році на підприємстві придбали і ввели в експлуатацію сушильну камеру для доведення до євростандартів пиломатеріалу та іншої продукції деревообробки,  провели модернізацію пилорамного цеху, встановили новий верстат. У 2016 році капітально відремонтували всі цехи.

З метою збільшення обсягів переробки деревини, випуску якісної конкурентно-спроможної продукції та подальшої її реалізації на експорт модернізовано виробництво. У капітально відремонтованому цеху встановлено  верстати брусувальні і багатопильні європейських та вітчизняних  виробників.

Учасники заходу  стали свідками урочистого відкриття цеху з перерізанням стрічки. Саме тут планується довести обсяги переробки пиломатеріалу обрізного до 3600 кубічних метрів на рік!

Підбиваючи підсумки семінару генеральний директор ОКАП «Сумиоблагроліс»,  депутат обласної ради Костянтин Товстуха зазначив, що враховуючи заборону на  експорт круглого лісу,  такі цехи дозволять підприємствам нашої галузі збільшити обсяги переробки, стабільно працювати, не скорочуючи чисельність робітників, зберегти робочі місця, своєчасно виплачувати всім заробітну плату.

У галузі тільки з початку року додалося 70 нових робочих місць. Ця цифра чи не красномовніша за всі інші позитивні факти свідчить про вірність обраного шляху у своїй  діяльності керівництвом обласного комунального агропромислового підприємства «Сумиоблагроліс».   

 

На Всесвітній день вишиванки депутат обласної ради Костянтин Товстуха  завітав до найменших шанувальників вишиванки

 

                 На Всесвітній день вишиванки генеральний директор «Сумиагроліс», депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха приїхав у рідне село Орлівку.

Народний обранець відвідав Орлівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад: зустрівся з директором школи Ніною Дворніченко, педагогічним колективом і найменшими вихованцями - майбутніми школярами.

Жоден візит не обходився без подарунків, і цього разу, з нагоди свята –Всесвітнього дня вишиванки, Костянтин Товстуха вручив малюкам солодощі.

 

 

Проблемами школярів та працівників Чуйківської загальноосвітньої школи опікується народний обранець Костянтин Товстуха

На пленарному засіданні шостої сесії Дружбівської міської ради восьмого скликання нещодавно було розглянуто питання «Про створення опорного навчального закладу та припинення шляхом реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів».  

Депутатами міської ради прийнято рішення  про створення опорного закладу - Дружбівський навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад на базі школи №1.

Таким чином, громада має відтепер у структурі освіти одну опорну школу і дві філії: Дружбівську І-ІІІ ступенів та Чуйківську І ступеня.

Зрозуміло, що вчителі сільської школи стурбовані подальшою долею закладу та й своїми власними перспективами. До депутата обласної ради Костянтина Товстухи почали надходити звернення з проханням роз’яснити ситуацію під час відвертої розмови з колективом.

З робочим візитом 25 квітня на чолі народного обранця Костянтина Товстухи завітали до школи Дружбівський міський голова Євген Харитонов та виконучий обов‘язки старости с.Чуйківка, с.Бугор, с.Микитське, та  с.Об’єднане Дружбівської міської ради Олег Чернов.

Для школярів обласний депутат привіз подарунки – солодощі, на що вчителі відреагували оплесками.

А за приємним вступом до зустрічі, настав час відвертих запитань і не менш відвертих відповідей.

У навчальному закладі, говорили виступаючі, навчається зараз 25 учнів і виховується 22 дитини дошкільного віку. З ними постійно працюють 9 вчителів та 2 вихователя. Не враховуючи технічних працівників.

У своєму зверненні до народних обранців директор школи Лариса Євдокименко зазначила, що працівники школи - це люди села, які мають постійну роботу, утримують свої сім’ї і ніяк не можна залишити їх без заробітку на життя.

Костянтин Олександрович запевнив, що створюючи опорну школу в м. Дружба депутати передбачили вирішення цієї проблеми. Хтось з сільських вчителів піде на заслужений відпочинок і його місце займуть молодші колеги. Підвезення дітей до школи у м. Дружба буде організоване стовідсотково, шкільний автобус курсуватиме регулярно, і вчителі матимуть можливість працювати у місті.

Дружбівський міський голова Євген Харитонов зазначив, що у сільській школі є класи, де навчається 2-3 учня, нема 6,7,9 класу. Якість навчання у опорній школі безсумнівно буде вищою. І не тільки тому, що технічна оснащеність (комп’ютеризація, тощо) значно краща, сам процес навчання підтягується в м. Дружба до вищих стандартів, яких вимагає сучасне життя. І все це піде тільки на користь сільським дітям.

Під час зустрічі одна з ветеранів-педагогів звернулася до старости села Олега Чернова з проханням, після її звільнення, перевести молодого вчителя котрого чекає єдине заплановане на школу скорочення. Гуртом погодилися, що це питання під силу вирішити директорові школи.

На завершення зустрічі з вчителями Костянтин Товстуха зазначив, що сільські школи – осередок всього активного життя на селі, його майбутнє. Треба всіма силами боротися за їх збереження та за підтримку сільського вчителя.