Ямпільська районна рада
Ямпільський район, Сумська область

Новини місцевих рад та комунальних закладів

            Калейдоскоп права  «Світ, захищений законом»

     

11 грудня працівниками Ямпільських центральної районної та дитячої бібліотек у рамках Всеукраїнського тижня права, для учнівської молоді,  проведено калейдоскоп права «Світ, захищений законом». З метою розширення правового світогляду та правової культури молоді на захід було запрошено Світлану Менькову, начальника Ямпільського районного сектору з питань пробації, яка розповіла про основні конституційні права та обов’язки молоді , які необхідно виконувати  не порушуючи прав і законних інтересів інших громадян.

         Начальник відділу ведення Державного реєстру  виборців апарату  Ямпільської районної державної адміністрації Ігор Небеський висвітлив питання реалізації конституційного права  голосу на виборах  та познайомив з основними засадами виборчого права в Україні.

 

Юні художники Ямпільщини

24 листопада 2017 року на базі Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості відбувся щорічний районний конкурс образотворчого мистецтва «Юні художники Ямпільщини», який зібрав 35 обдарованих дітей, переможців заочного туру конкурсу. Тематика робіт відрізнялася залежно від віку учасників. Діти молодшої вікової групи (від семи до десяти років), створювали шедеври на тему «Улюблена казка». Тема малюнків юних художників середньої групи (від одинадцяти до чотирнадцяти років) - «Ненька моя, Україна». А старша група (від п’ятнадцяти до вісімнадцяти років) отримала тему - «Таємничий підводний світ».

За підсумками журі авторами кращих малюнків у молодшій віковій групі стали: І місце – Тетюра Поліна (Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1), ІІ місце зайняли Хоменко Дарина (Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1) та Ткаченко Юлія (Дружбівський навчально виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ст.-ДНЗ), ІІІ місце – Тачкова Ярослава (Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1). Грамотами за краще композиційне рішення були нагороджені: Фандікова Олеся (Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1) та Павленко Дарина (Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №1); за кращу техніку виконання – Казаков Назар (Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №1), як наймолодша учасниця «Надія конкурсу» - Дятленко Анастасія (Ямпільська  загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2). У середній віковій групі переможцями стали: І місце – Пирогова Анастасія (Ямпільська  загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2), ІІ місце – Якушева Ірина (Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2) та Рябуха Ангеліна (Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1), ІІІ місце – Галич Яна (Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1), Буйваленко Владислава (Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1) та Кудлай Вадим (Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2). Грамотами за краще композиційне рішення були нагороджені: Веремей Валерія (Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2), Істоміна Ангеліна (Дружбівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ст. - ДНЗ) та Яковчук Андрій (Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1); за техніку виконання - Зюзько Інга (Дружбівська філія Дружбівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – ДНЗ).
У старшій віковій групі І місце виборола Кокоровець Мілєна (Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ №1), ІІ місце – Гончарова Інна (Степненський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ), ІІІ місце – Давидюк Юлія (Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.  №2). За краще композиційне рішення грамотою нагороджена Ключко Руслана (Дружбівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ст. -ДНЗ).

З особливим задоволенням приємно відзначити, що у листопаді поточного року Пирогова Анастасія, вихованка Народної студії образотворчого мистецтва «Полісяночка» Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості (керівник Бабаєва В.Г.) зайняла І місце у Всеукраїнському фестивалі – конкурсі «Молодь обирає здоров’я» (м. Київ) у номінації «Кращий малюнок».
          Тож, вітаємо всіх переможців, нашу гордість і надію! Бажаємо подальших успіхів і натхнення!

 

 

22 листопада напередодні вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні у бібліотечних закладах району відбулися різнопланові заходи.

У читальній залі Ямпільської центральної районної бібліотеки  організовано виставку-спомин «Горить свіча, як пам’яті сльоза» та проведено відео-перегляд «Голод в Україні – мовою документів, очима істориків»

  

 

Бібліотечна мандрівка «Відкрий Японію у бібліотеці»

            22 листопада в Ямпільській центральній районній бібліотеці, для учнівської молоді,  відбувся яскравий захід -  бібліотечна мандрівка «Відкрий Японію у бібліотеці», яка була проведена у рамках оголошеного Президентом України року Японії в Україні.

           Ведучі заходу Яна Підлісна та Людмила Костюк у стилізованих костюмах японських жінок відкрили учасникам загадкові традиції дивовижної країни Вранішнього Сонця – Японії.  Познайомили з візиткою держави,   японським мистецтвом та літературою, а  також з  найцікавішими фактами з історії та культури. Переглянули презентацію, яку підготувала Діана Цвілодуб, де були представлені відмінності та схожість національних традицій Японії з нашою країною - Україною.

          Потім розпочалося  колоритне  банзай-паті, в якому найсильніші юнаки-сумоїсти  продемонстрували японський характер, а переможець – Андрій Шевченко  обрав  «міс квітучу сакуру» - Катерину Шуляк.

          Родзинкою заходу стала чайна церемонія «Тяною» під назвою "Ароматний бутон". Під звуки японських вітряних дзвіночків всі насолоджувалися витонченим смаком зеленого чаю.

 

 

 

Відзначення Дня Гідності та Свободи

 

        Щороку 21 листопада в країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України у 2014 році. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

         20 листопада 2017 року з нагоди Дня Гідності та Свободи  у приміщенні Ямпільської центральної дитячої бібліотеки для учнівської молоді працівниками районної та дитячої бібліотек проведена година мужності «Гідність та честь».  Учні мали змогу ознайомитися з експозицією виставки, що присвячена подіям зими 2013–2014 років. У ході заходу присутнім демонстрували  фото і відео матеріали часів «Майдану». Події Євромайдану глибоко  схвилювали  учасників заходу.

         У  заході взяв участь  учасник антитерористичної операції   Андрій Примаченко, військовий комісар Ямпільського комісаріату, який розповів про сучасні події на сході України. Хвилиною мовчання присутні  вшанували пам’ять  загиблих за свободу і незалежність України та запалили свічки пам’яті.

       У бібліотечних закладах району відбулися різнопланові інформаційно-просвітницькі  заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи.

 

 

Display-кросинг «Мрій! Читай! Мандруй!»

         Ямпільська центральна районна бібліотека долучилася до  проекту "Display-кросинг" Молодіжної секції  Української бібліотечної асоціації  і запропонувала користувачам свій варіант мандрівної виставки «Мрій! Читай! Мандруй!»,  яка подорожує Україною.

        Бібліотекарі з творчим натхненням підійшли до оформлення виставки-подорожі, об’єднавши дві події  2017 року –  оголошений  ООН Міжнародний рік сталого розвитку туризму та оголошений Президентом України  Рік Японії в Україні.

      Поринути у світ пригод та подорожей  разом з бібліотекою запрошують дві героїні - яскрава українка (бібліотекар Людмила Костюк) та чарівна японка (бібліотекар Яна Підлісна), які через книги знайомлять мандрівників зі своїми країнами.

      Національний колорит рідної  Ямпільщини відображений у першому розділі «Рідний край у бібліотечних туристичних маршрутах», а відкрити його для себе можливо дуже просто – подорожуючи навіть на  велосипеді. Щира українка розповіла багато цікавих легенд та переказів про наш край, які передаються з покоління в покоління.

      Виставку-інсталяцію об’єднують в одну композицію, і просто милують око,  авторські ляльки - українка та японка, виконані талановитою майстринею  з яскравим і тонким світовідчуттям – бібліотекарем Іриною Фесенко.

      Другий розділ  «Бібліотечні мандри з героями книг» відкриває дивовижний  світ країни вранішнього сонця – Японії – самобутньої держави, де гармонійно переплітаються стародавня культура і найсучасніші технології.  

        Під час подорожі користувачі долучилися до її історії та культури, дізналися багато цікавих фактів,  познайомилися з книгами японських авторів, а також кожен бажаючий дізнався, як звучить та пишеться японською його власне ім’я.

        У третьому розділі «Спогади та враження» були представлені  найяскравіші моменти спільних  подорожей нашого колективу та світлини

читачів, а також сувеніри з різних країн світу.

        Найяскравішим моментом стала «Чайна церемонія», адже японське чаювання — це не просто традиція, це цілий ритуал, який осягають багато років у спеціалізованих школах. Його сенс полягає не в дегустації напою — це схоже на медитацію і спробу віднайти гармонію не лише у собі, а й з іншими людьми.

         Виставка принесла задоволення всім, хто приймав участь у її створенні, а найголовніше – користувачам. Тож, мрійте, мандруйте і не забувайте про читання!

 

Районний конкурс дитячих фольклорних колективів

27 жовтня 2017 року комунальним закладом Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості був проведений районний конкурс дитячих фольклорних колективів. До участі в заході долучилися учні з 10 навчально-виховних закладів району. На розсуд журі були представлені обряди або фрагмент обряду, автентичні народні пісні без супроводу будь-якого напрямку, народний спів у сучасній обробці. Учнівські колективи готувалися заздалегідь і порадували глядачів своїми виступами. У номінації «Обряд або фрагмент обряду» І місце зайняв колектив «Свесяночка», Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»; ІІ місце – колектив «Дударики», Дружбівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад; ІІІ місце – колектив «Ямпільчаночка», Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. У номінації «Автентичні народні пісні без супроводу будь-якого напрямку» І місце посів ансамбль «Мальви», Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2; ІІ місце – Ніжник Катерина, учениця Свеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»; ІІІ місце – Скалова Дар’я, учениця Воздвиженського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад. У номінації «Народний спів у сучасній обробці» І місце зайняла Кульша Ангеліна, учениця Дружбівської філії Дружбівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад; ІІ місце – Логвиненко Дарина, учениця Степненського навчально- виховного комплексу: загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад, вихованка КЗ Ямпільський РЦДЮТ; ІІІ місце – ансамбль «Мальви», Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. Грамоту «Надія конкурсу» отримав учень Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Нестеренко Роман. Журі відмітило, що рівень підготовки учасників у номінації «Народний спів у сучасній обробці» цього року зріс, що свідчить про високий культурний рівень педагогів, які підготували учнів, їхнє вміння розуміти і цінувати скарби народної музичної творчості.

 

 

 

 

 

Молодці, дівчата!

    19 травня 2017 року Українським державним центром позашкільної освіти проведений Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Україна – європейська держава».

   Цьогоріч на конкурс надійшло понад 300 робіт юних художників віком від 6 до 18 років з одинадцяти регіонів України: Волинської, Житомирської, Донецької, Запорізької, Полтавської, Рівненської, Сумської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської областей України та міста Києва. Кожен малюнок вирізнявся неповторністю, індивідуальністю, фантазією та неабияким художнім смаком юних авторів.

   Цей  конкурс проводиться з метою залучення підростаючого покоління до євроінтеграційних процесів в Україні, висловлення своєї думки про бачення європейського майбутнього держави засобами образотворчого мистецтва. Юні художники мали можливість проявити свої творчі здібності, креативність, оригінальність. Через проведення подібних конкурсів відбувається підтримка талановитих, обдарованих дітей та молоді, а також виховання у них високих моральних якостей.

    За підсумками конкурсу журі відзначило найкращих художників та їх роботи. Дипломом І ступеня Українського державного центру позашкільної освіти нагороджені вихованці Народної студії образотворчого мистецтва «Полісяночка» Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості:

Тетюра Поліна, за роботу «Мальовнича гостинна Україна»;

Пирогова Анастасія, за роботу «Малюємо Україну в майбутньому».

Дипломом ІІ ступеня Українського державного центру позашкільної освіти нагороджена Давидюк Юлія, також  вихованка Народної студії образотворчого мистецтва «Полісяночка , за роботу «Прекрасне майбутнє в Євросоюзі».

    Бажаємо нашим юним художникам подальших успіхів та здійснення їхніх найзаповітніших мрій!

 

 

      

    З нового навчального  2017 року на базі комунального закладу Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості відкрився новий гурток «Юні журналісти». Вихованці цього гуртка нещодавно ходили на екскурсію до редакції районної газети «Голос часу», де з задоволенням отримали інформацію про підготовку матеріалів для видання газети не тільки в друкованому вигляді, але й інтернет-газети. Юних журналістів цікавили  питання організації роботи редакції, особливості роботи журналістів в сучасних умовах. Діти були ознайомлені з архівними номерами видання за 1979 рік, а також останніми випусками газет.

           На згадку про цю екскурсію вихованці гуртка отримали друковані карикатури з автографами працівників газети.

 

Браво, Поліна!

              З 1 квітня 2017 року по 2 вересня 2017 року в місті Харків проходив конкурс  дитячого малюнка  «Наше мирне небо», заснований Харківським аероклубом ім. В.С. Гризодубової.  Протягом трьох неповних місяців  до оргкомітету були надіслані малюнки не тільки з Харківської, а з Запорізької, Полтавської, Сумської та Дніпропетровської областей.

До фіналу дійшли 166 робіт. Оцінювали і вибирали переможців професійні художники, представники органів влади, авіапідприємств, керівники профільних вузів і арт-галерей Харківщини.

        Роботи юних художників журі оцінювало в трьох вікових категоріях: до 7 років, з 8 до 11 і з 12 до 15 років. Приємно відмітити, що переможницею конкурсу «Наше мирне небо» у номінації «Під крилом літака» серед категорії учасників віком від 8 до 11 років стала Тетюра Поліна, вихованка народної  студії образотворчого мистецтва «Полісяночка» Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості (керівник Бабаєва В.Г.), отримавши цінний приз – планшет, та авторучку з символікою аероклубу. Члени оргкомітету кажуть, що при відборі враховували, перш за все, глибину змісту, яку дитина вклала в роботу, та техніку виконання. Згодом кращі відібрані роботи учасників увійдуть в експозицію, яка відкриється в одному з виставкових центрів міста.


Квік-тайм

           «Козацтво, під твоїм покровом свята земля, свята основа».

 

11 жовтня на передодні трьох величних свят – свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України та Дня Українського козацтва працівниками Ямпільських центральної районної та дитячої бібліотек для учнів 11 класу Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 проведено святковий захід квік-тайм «Козацтво, під твоїм покровом – свята земля, свята основа».

У заході взяв участь Андрій Примаченко, військовий комісар Ямпільського районного комісаріату, який розповів про сучасний стан Збройних Сил України та наголосив, що захищати свою Вітчизну - це почесний обов’язок кожного юнака.

Ведучі заходу Яна Підлісна та Галина Залеська презентували історію виникнення одного зі знаменних християнських свят - свята Покрови Пресвятої Богородиці та розповіли якою була роль Пресвятої Богородиці в козацькому світогляді.  

 

Конкурсна частина змусила юнаків добряче попрацювати і довести, що вони – достойні нащадки запорізьких козаків. Тут були і козацькі перегони з побрехеньками, і танцювання гопака, і конкурси на спритність і витривалість, а за підсумками перемогла, як завжди у козаків – дружба.

.

Присутні  із зацікавленістю розглядали  інформаційну викладку літератури «Козацька доля - шабля та воля», яку підготували працівники бібліотеки.

По якості надання освітніх послуг

комунальними закладами освіти Ямпільського району за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з рейтингу шкіл 2017 року

Сумської області мають результати:

 

Назва навчального закладу

Місце

TOP

Рейт. бал

Бал ЗНО

Учнів / тестів

Склав (%)

Орлівський НВК: ЗОШ I-III ст. - ДНЗ Ямпільської райради Сумської обл.

1

95

148.7

174.6

3/10

100

Княжицький навчально - виховний комплекс: ЗОШ I-III ст. - ДНЗ Ямпільської райради Сумської обл.

25

816

130.6

153.4

2/7

100

Свеська спеціалізована школа I-III ст. № 2 "ліцей" Ямпільської райради Сумської обл.

30

1019

128.3

149.1

17/67

99

Ямпільська ЗОШ I-III ст. № 2 Ямпільської райради Сумської обл.

68

2356

117.1

135.8

19/76

93

Ямпільська ЗОШ I-III ст. № 1 Ямпільської райради Сумської обл.

98

3136

112.3

130.7

15/59

93

Шатрищенський навчально - виховний комплекс: ЗОШ І - ІІІ ст. - ДНЗ Ямпільської райради Сумської обл.

109

3332

111.1

130.2

6/22

91

Воздвиженський НВК: ЗОШ I-III ст. - ДНЗ Ямпільської райради Сумської обл.

130

3828

108.1

126.8

4/16

94

Свеська спеціалізована школа I-III ст. № 1 Ямпільської райради Сумської обл.

134

3890

107.7

126.1

7/26

96

Дружбівська ЗОШ I-III ст. № 2 Дружбівської міськради Ямпільського р-ну Сумської обл.

138

4064

106.7

124.8

8/31

90

Степненський навчально - виховний комплекс: ЗОШ І - ІІІ ст. - ДНЗ Ямпільської райради Сумської обл.

172

5407

98.8

115.9

4/15

87

Імшанська ЗОШ І - ІІІ ст. Ямпільської райради Сумської обл.

204

6248

93.6

110.0

2/8

88

Дружбівський НВК: ЗОШ I-III ст. - ДНЗ Дружбівської міськради Ямпільського р-ну Сумської обл.

211

6517

91.9

107.4

10/35

83

 

          Орлівський навчально-виховний комплекс: ЗОШ I-III ст. – дошкільний навчальний заклад Ямпільської районної ради Сумської області зайняв 71 місце у рейтингу шкіл України за результатами ЗНО 2017 року.

         Рейтинг шкіл складений авторитетним порталом Освіта.uа з використанням офіційного звіту за результатами ЗНО 2017 року оприлюдненого Українським центром оцінювання якості освіти.

 

Краєзнавчий екскурс «Легендами овіяна Ямпільщина»

       

22 вересня в Ямпільській центральній дитячій бібліотеці для учнів 9-го класу Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 проведено краєзнавчий екскурс «Легендами овіяна Ямпільщина».

Захід покликаний привернути увагу учнівської молоді до історичного минулого нашого селища, яке відображено в народних легендах та переказах.

Провідний бібліотекар, Костюк Людмила познайомила учнів з цікавими історичними фактами, які мали місце в далекому минулому нашого краю та передаються з покоління в покоління. Звернула увагу на літературні  джерела, які є в бібліотеці і підтверджують різні народні перекази, які донесла до наших днів історія.

До проведення заходу оформлено тематичну викладку літератури «Легенди рідного краю» де учнівська молодь змогла більш детальніше ознайомитися з історичним минулим рідного краю.

 

 

 

 

 

 

 

29 вересня в Ямпільському районному Центрі культури і дозвілля відбудеться презентація виставкового комплексу «Яка вона - душа поліська» в форматі обласного культурно-мистецького фестивалю «Квітуй в любові і добрі, Сумщино, край благословенний!».

Початок о 15 годині.

Куратор виставкового комплексу

Олена Тахтай, директор комунального закладу Ямпільський районний краєзнавчий музей.

 

     Команда Ямпільської районної станції юних натуралістів нагороджена дипломом першого ступеня 

   20-22 вересня вихованці Ямпільської районної станції юних натуралістів Нестеренко Даяна, Шевченко Андрій та Павленко Олексій, учні 11 класу Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, під керівництвом Катерини Адаменко, взяли участь у Всеукраїнському зльоті учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об'єднань загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, який відбувся у місті Запоріжжя.  

Як переможець виставки-презентації «Щедрість рідної землі» команда Ямпільської районної станції юних натуралістів нагороджена дипломом першого ступеня.

Для учасників Всеукраїнського зльоту в м. Запоріжжя була організована культурно-масова програма серед них: оглядова екскурсія по місту, екскурсія по Національному історико-археологічному заповіднику

«Кам'яна могила», екскурсія до історико-культурного комплексу «Запорозька Січ».

      

 

«Гарні діти»! – чемпіони України
З 13 по 17 вересня 2017 року в смт Затока Одеської області відбувся ХХІІ Всеукраїнський фестиваль дитячих та юнацьких команд КВН «ЖАРТ – ПТИЦЯ». У фестивалі взяли участь команди КВН з різних регіонів України. Три ігрові дні команди змагались в конкурсах привітання, домашнє музичне завдання і семи імпровізованих конкурсах, завдання на які давалися безпосередньо на фестивалі. Оцінювало виступи команд компетентне журі у складі: голова журі – Президент асоціації КВН України, Професор Михайло Агранат; головний редактор АКУ Дмитро Урбанський; член команди чемпіонів Вищої ліги КВН «Одеські джентльмени» Сергій Осташко, та редактори АКУ.
За результатами ігор були визначені переможці та призери ХХІІ Всеукраїнського фестивалю дитячих та юнацьких команд КВН «ЖАРТ – ПТИЦЯ 2017». Дуже приємно, що чемпіонами фестивалю стала команда КВН «Гарні діти» Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості, яка отримала диплом і кубок за І місце.
Також, у рамках фестивалю були проведені змішані чемпіонати серед шкільних і дорослих команд, а саме: конкурс на кращого ведучого КВН; чемпіонати з розминки, та на кращі відеофільми, стінгазети, тощо. Приємно відмітити, що серед ведучих впевнену перемогу одержала випускниця команди КВН «Гарні діти» Альона Черкашенко, отримавши «Золотий мікрофон кращого ведучого». А в чемпіонаті розминки, п’ятірка наших юних КВНщиків, у півфіналі впевнено виграла у багаторазових чемпіонів Асоціації КВН серед дорослих, лише у фіналі в рівній боротьбі уступила дорослій команді з Харкова.
З особливим задоволенням хочеться відмітити учасників команди Владиславу Буйволенко (учениця Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1) та Андрія Заровненко (учень Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2), які були визначені кращими акторами фестивалю.
Команда КВН «Гарні діти», всі педагоги та керівництво Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості висловлюють велику подяку народному депутату України Андрію Леонідовичу Деркачу за постійну підтримку команди. Дякуючи саме його допомозі здійснилася ця поїздка.

 

 

Всесвітній день вишиванки

        18 травня  у філіях Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи відбулися різнопланові святкові заходи  з нагоди Всесвітнього дня вишиванки. У цей день працівниками Ямпільської центральної дитячої та районної бібліотек,  у рамках етнографічного проекту « Відродження»,  було проведено  свято вишиванки «Українські вишиванки – райдуги світанки». Гостями заходу стали учні 10 класу Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 на чолі з класним керівником Світланою Шестеріковою. Ведучі заходу Яна Підлісна та Галина Залеська вітаючи присутніх зі святом, наголосили, що «вишиванка – це духовний скарб нашого народу  і наше завдання – не розгубити його, а передати це історичне диво наступним поколінням».  Директор Ямпільського районного краєзнавчого музею Олена Тахтай  познайомила присутніх з традиційною вишивкою, притаманною нашому регіону, розповіла про її особливості та символічне значення,   провела майстер-клас  по створенню традиційного дівочого святкового вбрання Новгород-Сіверського Полісся кінця ХІХ –  початку ХХ століття.

       У Дружбівській міській філії для дітей теж відбулося свято  вишиванки "Вишиванка - символ України!"     На свято були запрошені майстрині  міста: Шаповалова В.І. , Сидоренко Л.В., Швець Т.П. , Ткаченко І. В., учнівська молодь та користувачі бібліотеки. Завітали на свято і земляки, які мешкають у Чернігові  - родина Шарапових. До заходу було підготовлено виставку  творчих робіт майстринь, які розповіли присутнім про свої вироби, поділилися  досвідом та  творчими традиціями.

 

 

Марчихинобудською сільською радою організовано та проведено дні благоустрою

 

У зв’язку з відзначенням Дня довкілля та Всесвітнього Дня охорони середовища на початку квітня Сумською обласною організацією товариства охорони природи ініційовано проведення місячника «Сумська весна–2017».

На підпорядкованій території Марчихинобудської сільської ради організовано та проведено дні благоустрою.

В заході взяли участь працівники сільської ради, депутати та небайдужі громадяни села, завдяки яким ліквідовані сміттєзвалища та впорядковані кладовища на підвідомчій території.

 

 

ВЕБІНАР «Бібліотеки області в контексті адміністративно-територіальної реформи»

          Начальник відділу культури і туризму Ямпільської районної державної адміністрації Олександр Рябуха, директор Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи Лариса Погребнова  та бібліотечні працівники Дружбівських міських філій прийняли участь в обласному  вебінарі «Бібліотеки області в контексті адміністративно-територіальної реформи». У рамках заходу консультант з комунікацій офісу реформ Сумського регіонального відділення Асоціації міст України Карен Агаджанов-Гонсалес розповів про реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, формування спроможних територіальних громад в Сумській області. Він проаналізував методичні рекомендації Міністерства культури України з організації мережі публічних бібліотек в об’єднаних територіальних громадах Сумщини, відповів на  запитання.

          Фахівці обласної бібліотеки ознайомили присутніх з функціями публічних бібліотек в контексті адміністративно-територіальної реформи,  висвітлили механізм переведення бібліотек із спільної власності ЦБС і районів в ОТГ.

          Про перший досвід роботи в умовах об’єднаної територіальної громади розповіли керівники бібліотек  Березівської та Грунської громад.

 

Блискучі перемоги вихованців комунального закладу Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості!!!

 

Весна 2017 року виявилася плідною на перемоги для вихованців Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості.

Свої вокальні здібності презентували на обласному етапі Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» вихованці зразкової вокальної студії «Чарівний ключик», де 85 виконавців, що з'їхалися з усієї Сумщини, змагалися у номінаціях «Естрадний спів», «Народний спів», «Академічний спів» на сцені Сумського держаного університету.

         Співоче свято у кращих традиціях української, сучасної пісні, розкрило творчий потенціал юних вокалістів Сумщини.

         Вельмишановне журі обласного етапу фестивалю після семичасової конкурсної програми визначило переможців. Серед них і наша землячка -Петракова Єлизавета, яка отримала диплом ІІІ ступеня.

На щорічному обласному конкурсі творчо обдарованих дітей і підлітків «Чарівні барви Сумщини » у галузі декоративно-прикладного мистецтва серед 60 юних майстрів, які демонстрували свої вміння в номінаціях «Писанкарство», «Народна лялька», «Витинання», «Вишивка», «Плетіння з природних матеріалів», «Декоративний розпис», «Кераміка», «Ткацтво», у номінації «Вишивка» Ямпільський район представляли  Зубок Тетяна ( 15 років) та Лунга Любов (9 років) - вихованці гуртка «Художня вишивка»  - керівник Тачкова Антоніна Іванівна. Дівчата працювали у творчій майстерні упродовж 3-х годин і отримали два ІІ місця у старшій та молодшій віковій категорії.

Дипломом ІІ ступеня нагороджено Ляшенко Анастасію, вихованку гуртка «Художня вишивка» Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості, на Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» за роботу «Хатинка моєї бабусі».

Талановита квіточка Марійка!!!

Суковська Марія, вихованка Народної студії образотворчого мистецтва «Полісяночка» Ямпільського районного Центру дитячої та юнацької творчості, – призерка Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Діти мають право на майбутнє!». Переможців вітали в ТРЦ «Ocean Plaza» в Києві, у фойє кінотеатру Cinema-Citi. Там же були представлені для виставки кращі роботи юних митців, їх підтримував своєю грою струнний квартет студентів Київської дитячої Академії мистецтв.

Організатором конкурсу став благодійний фонд «Таланти України». До його роботи долучилися: БФ «Таблеточки», Київська дитяча Академія мистецтв, кінотеатр Cinema-Citi, компанія «Медінвест», Vista-Mediclub. Конкурс проводили на території Київської дитячої Академії мистецтв, на огляд журі було представлено 400 робіт від 200 талановитих юних художників.

Журі конкурсу складалося з викладачів та студентів Київської дитячої Академії мистецтв. Адже було відмічено, що лише дитячим оком можна по-справжньому оцінити роботу юного митця. Роботи аналізувалися за такими показниками, як композиція, колористика і, звичайно ж, емоційність. Мистецтво допомагає хворим дітям у лікуванні, надихає їх на боротьбу, відволікає від важких думок.

В кінці урочистої церемонії переможцям та призерам конкурсу у різних номінаціях було вручено дипломи та заохочувальні й цінні призи від спонсорів та організаторів акції. Виставка усіх робіт, не лише найкращих, проходила у Київській дитячій Академії мистецтв. Всі охочі мали змогу її відвідати, підтримати онкохворих дітей як морально, так і матеріально.

Марія намалювала малюнок у номінації «Моя Батьківщина» і посіла ІІІ місце. Її малюнок відрізнявся від інших оригінальністю композиційного рішення.

         Хочеться побажати тобі нових успіхів та міцного здоров’я, наша юна, талановита квіточка!!!!

 

 

Впевнена перемога «Сувеніру» на Міжнародному рівні!

         02 квітня 2017 року вихованці зразкового хореографічного колективу «Сувенір» комунального закладу Ямпільський районний Центр дитячої та юнацької творчості (керівники –Тихоновський В.К., Жаботинська І.В.) взяли участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Талановиті діти України», який проходив у місті Києві на сцені Українського дому на Європейській площі, в якому брали участь 48 колективів з усіх куточків України. Фестиваль-конкурс проводиться з метою розкриття таланту, індивідуальності та творчого потенціалу дітей та молоді України і світу, відкриття яскравих особистостей.

         Вихованці хореографічного колективу «Сувенір», що приїхали в Київ для участі у творчих змаганнях, були вражені високим професійним рівнем конкурсантів.

         Система оцінювання учасників конкурсу відповідала усім критеріям міжнародного стандарту. Оцінювання було проведено за віковою категорією учасників. Члени журі фестивалю звертали увагу на технічну майстерність, рівень виконавської майстерності, творчий підхід та цікаву ідею, реалізацію задуму художнього твору, артистизм та сценічну культуру, естетику сценічного одягу. До складу журі увійшли провідні спеціалісти, професори та авторитетні фахівці у сфері музики, видатні діячі культури та мистецтв України, представники преси та телебачення, громадські діячі, а очолила авторитетне журі професор КНУТКіТ ім.. Карпенко-Карого, заслужена артистка України, оперна співачка Л.Х.Третяк.

         Сюрпризом для учасників конкурсу був виступ переможниці телевізійного шоу «Голос діти ІІІ» Еліни Іващенко, яка побажала всім подальших перемоги і творчого натхнення.

         Для кожної дитини участь у конкурсі це справжнє випробування, але саме талант та віра в свої можливості допомогли юним учасникам отримати вагому перемогу: середня та старша групи хореографічного колективу «Сувенір» у номінації «Народний танець» вибороли І місця, а молодша група – ІІ місце. Колективи були нагородженні дипломами, кубками та кожен учасник – медалями.

         Вихованці зразкового ансамблю вклали у свої виступи максимум майстерності, вміння, навичок, гарного настрою і щирих посмішок. За це глядачі віддячили юним талантам гучними оплесками та словами подяки керівникам колективу.

         Вітаємо Василя Костянтиновича та Ілону Вадимівну, керівників колективу і наших вихованців із значною перемогою. Щиро бажаємо юним талантам впевнено крокувати до здійснення своїх мрій!

 

Поетичний вечір «Ми таланти твої, Дружба!»

     21 березня у Дружбівському міському Палаці культури спільно з бібліотекою для дітей та літературним клубом «Пегас» був проведений  поетичний вечір, присвячений Всесвітньому Дню Поезії «Ми таланти твої, Дружба!»

    На захід були запрошені місцеві поети, переможці конкурсу авторських віршів «Україна - це ми!», присвяченому 25-й річниці незалежності України, що відбувся у місті Дружба минулого року – Устинова Л. І., Жуков В.П., Сарган М.З., Чередник О. Л., Нестеренко Л.В. та юні авторки міста Руденко Алла та Маханькова Юлія учениці Дружбівського навчально-виховного комплексу. Авторські вірші читали учасники поетичного клубу «Пегас» Кабанова Т. С., Ткаченко І. В., Шевченко Л.М.

  На зустріч, на жаль, особисто  не змогли завітати  Любов Іванівна Устинова, у цьому році поетесі виповнилося 92 роки, Заболотний Адольф Іванович, Нестеренко Любов Василівна та Безуглий Роман, але їх творчість гідно була донесена до слухачів, які з цікавістю слухали вірші місцевих поетів.  

  На святі прозвучали авторський гімн міста Дружба на слова Оксани Чередник та гімн хокейної команди «ХК Дружба» на слова Тетяни Кабанової.

  Вечір пройшов у теплій, дружній атмосфері. Учасники заходу обмінялися творчими здобутками й були нагороджені подякам за активну творчу і культурно-мистецьку діяльність та вагомий внесок у розвиток і популяризацію художнього слова, а також щирими оплесками присутніх глядачів.

 

 

 На Ямпільщині розпочався Всеукраїнський тиждень  дитячого читання

20 березня в комунальному закладі Ямпільська районна централізована  бібліотечна система для учнівської молоді відбулося святкове відкриття  Всеукраїнського тижня дитячого читання, який цього року проходить під гаслом «Дитяча книга України – духовність кожної родини». Свято дало  своєрідний старт різноплановим бібліотечним заходам у всіх книгозбірнях району. В заході взяли участь начальник відділу культури і туризму Ямпільської районної державної адміністрації Олександр Рябуха та  начальник Ямпільського районного сектору з питань пробації Світлана Мінькова, які привітали молодь зі святом читання, поділилися своїми враженнями про улюблені книги, що зіграли важливу роль в житті і завдяки яким вони сформувалися як особистості.

Ведучі заходу Яна Підлісна та Олена Лапенко розповіли про історію започаткування тижня читання, познайомили з літературними новинками, звернули увагу на виставку-інсталяцію «Українські зірки читають», де були представленні найулюбленіші твори українських зірок, які вони рекомендують сучасній молоді. Інженер-програміст бібліотеки Максим Погребнов продемонстрував віртуальний спосіб реклами книги - бук трейлер «Сучасні українські автори для молоді». Провідний бібліограф Діана Цвілодуб підготувала презентацію «Нашого цвіту по всьому світу», де були представлені життєві історії української молоді, які своїми знаннями, наполегливістю, вірою в себе досягли значних успіхів у різних країнах світу. Особливу зацікавленість учасників заходу привернула виставка - пропозиція «Бібліодрайв для молодих, активних, модних», яка  демонструє не просто модну, цікаву, літературу, а й ту, яка може перевернути світогляд. Тут зібрані книги, які зараз читає сучасна молодь.

Захід приніс учасникам багато позитивних вражень, додав знань, а бібліотеці – нових користувачів! Тиждень дитячого читання триватиме до   26 березня і має на меті ознайомити  кращою літературою, створити позитивну мотивацію до читання. Тож чекаємо на Вас!

        
 

          6 березня в селі Усок на честь жінок відбувся святковий концерт.

          На урочистому заході вдячними словами вшанували жінок - матерів, бабусь, шановних трудівниць.

          Звучали пісні у виконанні фольклорного колективу «Гарні молодиці».  Розвеселили учасників свята кумедною сценкою «Кумусі», яку виконували жінки. Діти вітали піснями, сценкою та гуморесками.

          Секретар сільської ради Ніна Гайворонська привітала всіх жінок зі святом, а школярам та фольклорному колективу «Гарні молодиці» подарувала солодкі подарунки - торти. Директор АФ «Світанок» Марія Будлянська  виділила  кошти на подарунки дітям. Директор сільського будинку культури  Наталія Лебедевич пригостила всіх учасників концерту цукерками, а Наталія Бистрицька порадувала всіх чудовою випічкою.

           На свято зібралось багато людей і всі отримали гарні,  позитивні  емоції, в очах жінок світилась радість. Нехай ця радість ніколи не затьмарюється бідою і лихоліттям. Нехай множиться наш славний рід!

                  

Вітання жінок

6 березня 2017 року в приміщенні Марчихинобудської сільської ради відбувся захід присвячений Міжнародному дню прав жінок і миру. У проведенні заходу взяли участь працівники сільської ради, сільського будинку культури та учні школи.

Окрасою заходу стали пісні у виконанні вокального ансамблю «Рідна пісня» солістів - Якубової Ірини, Сопенко Олени, Кручініної Марини.

            Гумористичні вистави працівників сільської ради Архипченко Т.М. та Баклан В.О. залишили в учасників заходу незабутні, яскраві враження

            Всіх присутніх жінок привітали солодощами та квітами.

      

 

Мрія лікарів і пацієнтів здійснилась 

           Депутатові Ямпільської районної ради, головному лікареві  комунального закладу «Ямпільська центральна районна лікарня» Вадиму Бойчуню окрім лікарських турбот нині вистачає і господарських. У великих корпусах проводиться ремонт вікон, підлоги.

         «Та найголовніше моє завдання, всього колективу, - говорить Вадим Бойчунь, - доведення до 100-відсоткової готовності рентген-діагностичної системи.»

Вкотре головний лікар зробив акцент на тому,  що завдяки зусиллям депутата обласної ради Костянтину Товстусі було виділено кошти з обласного бюджету на придбання медичного приладу в сумі 2 700 тис. гривень.

У приміщенні, де вже встановлений апарат, головний лікар Вадим Бойчунь пояснює депутатові:

         «Рентген-діагностична система фірми «Апелем» розрахована на три робочих місця. Обслуговуватимуть його два лаборанти і лікар-рентгенолог зі спеціальною вищою освітою. Якщо на старому апараті на огляд одного хворого витрачалося 30 хвилин, то на цьому, найсучаснішому – 5-6 хвилин!»

Першими пацієнтами, які випробували рентген-діагностичну систему під наглядом лікаря-рентгенолога Надії Бойчунь, вже стали працівники лікарні.

Лічені дні залишилися до часу, коли двері рентген-кабінету з новим приладом відчиняться для широкого загалу. 

      

 

Фольклорні посиденьки «Добра Масляна млинцями»

         24 лютого в Ямпільській центральній районній бібліотеці можна було відчути аромати духм'яного чаю, запашного меду та домашніх млинців. До бібліотеки, як і до домівок кожного українця, завітала Масляна. Читальна зала була перетворена в стилізовану світлицю.  

        Бібліотекарі запросили на гостини своїх користувачів, серед яких -  найактивніші читачки, майстрині та просто чудові господині: Беспала Віра Яківна, Лукава Тамара Андріївна, Опенько Людмила Миколаївна, Лук’янова  Валентина Петрівна, які приготували традиційні страви. З святкового столу  привітно посміхалися витвори умілих рук господинь - рум'яні млинці на найвибагливіший смак: з дріжджевого тіста, з тіста на молоці, на кефірі, а також смачні вареники та інші смаколики.

       Ведучі заходу Яна Підлісна та Олена Лапенко познайомили гостей з народними традиціями святкування Масляної, запропонували учасницям зробити солом’яну ляльку Масляну – символ зими. Захід супроводжувався автентичними піснями.

        Господині ділилися секретами власної кулінарії, які млинці і чого потребують в рецептурі. Згадували Масляну свого дитинства та просто спілкувалися у приємній, затишній атмосфері.

   

   Архів статтів